Odolnost bez kompromisu

Hlavní novinkou značky Cemix pro rok 2017 je pastovitá omítka ACTIVCEM plněná speciálními výztužnými vlákny, které významně propojují mikrostrukturu omítky uvnitř i na povrchu. Omítka tak bez potíží překonává nárazové mechanické namáhání a dlouhodobě lépe odolává běžným výkyvům teplot. Díky vláknům je fasáda chráněna proti vzniku vlasových trhlin a napomáhá překrytí případných mikroprasklin v podkladních vrstvách, např. při nedokonalém provedení stavebních detailů či výztužné vrstvy ze stěrky a tkaniny. Je tak ideální pro objekty škol a školek a do blízkosti dětských hřišť, kde může dojít k poškození omítek údery míče či jiných předmětů. Je také velmi vhodná na všechny fasády bezprostředně související s komunikacemi, tedy všude tam, kde u běžných omítek může dojít k jejich poškození v důsledku vandalismu. 

 

Activecm

 

Pro všechny fachmany mají vysokomodulová vlákna ještě jeden praktický význam: díky jejich povrchu s vysokým podílem oxidu zirkoničitého se ideálně pojí s ostatními složkami omítky a výrobek se tak vyznačuje výbornou zpracovatelností.

Omítka ACTIVCEM se díky použitému typu pojiva vyznačuje velmi jemnou a homogenní strukturou a na první pohled atraktivním povrchem. Znečištění povrchu omítky zabraňují přidané ochranné látky proti plísním a řasám. V omítce jsou obsaženy v podobě mikrokapslí s postupně aktivovaným účinkem. Jejich význam je dvojí: kapsle umožňují nižší dávkování biocidních látek, a tím menší zátěž pro životní prostředí. Zároveň poskytují dlouhodobější ochranu před nežádoucím biologickým napadením fasády (účinnost ochrany je dvojnásobně delší než u běžných biocidů).

 

Activecm

 

Pastovitá omítka ACTIVCEM je určená pro povrchovou úpravu klasických fasád i zateplovacích systémů.  Omítka je dodávána v široké nabídce barevných odstínů v balení po 25 kg.

> Domů > Mapa stránek > Tisk > Kontakt > E-letter > Impressum
Cemix na facebooku Cemix na Youtube

LB Cemix, s.r.o. –  jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu:  zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.

Mobilní verze webu