ŘEMESLO / SKILL 2014 - Mezinárodní soutěž v řemeslných dovednostech učňů

Mezinárodní soutěž Řemeslo/Skill

Spolupořadatelé soutěže
Pardubický kraj
Město Vysoké Mýto
VOŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto
Erudio CZ, občanské sdružení

Profesní partneři soutěže
Cech suché výstavby ČR
Cech topenářů a instalatérů České republiky, o.s.
Profesní  cech obkladačů
Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR

Ve dnech 23. – 25. září 2014 změří přímo na vysokomýtském náměstí Přemysla Otakara II. své síly v řemeslných dovednostech 56  učňů z 19  českých a zahraničních škol. Tentokrát to bude v těchto stavebních profesích: zedník, obkladač,  instalatér,  montér suchých staveb a truhlář.
Novinkou letošního ročníku je soutěžní obor truhlář a ruční zpracování dřeva jako tradičního materiálu.  Soutěžící z Brna, Pardubic, Žiliny, Žamberka, České Třebové a Vysokého Mýta  předvedou své získané dovednosti při výrobě květinových stolků, které budou následně darovány do vysokomýtského domova seniorů.
Soutěž Řemeslo/Skill je unikátní v celé České republice svou koncepcí, časovým záběrem i náročností soutěžních zadání. Soutěžní pracoviště se proměňují ve skutečné staveniště, kde dvoučlenné týmy musí řešit úkoly a vzniklé problémy jako na reálné stavbě. Soutěžní zadání některých oborů na sebe totiž navazují a jednotlivé soutěžní týmy z různých oborů a států spolu musí spolupracovat, což je velmi atraktivní podívaná pro návštěvníky. Nejprve první den - 24. září vyzdí soutěžní stavby zedníci a do nich následně nastoupí montéři suchých staveb, kteří se budou při práci střídat s instalatéry. Na dalších stavbách budou plnit soutěžní zadání obkladači a obkládat koupelnu.
Důležitou součástí „Stavařského vysokomýtského svátku“ bude i tradiční prezentace škol Pardubického kraje s nabídkou učebních oborů a s praktickými ukázkami řemesel a pozvání žáků základních škol Pardubického kraje na celý program. Odborná i laická veřejnost bude mít možnost získat v průběhu několika dnů informace důležité pro vlastní profesní činnost, výběr vhodného učebního oboru pro své děti nebo i informace potřebné pro výstavbu nového domu, bytu nebo jeho rekonstrukci.

 

SKILL 2014 SKILL 2014

 

Srdečně zváni jsou totiž všichni občané a návštěvníci Vysokého Mýta nejen k návštěvě soutěže, ale mohou se také přijít poradit s odborníky ze stavebních profesí. Se zástupci firem zde mohou konzultovat své představy ohledně použití moderních stavebních systémů a technologií při stavbě a rekonstrukci bytu nebo domu, montáži sádrokartonů, zateplovacích systémů, interiérových úprav, rozvodů vody a odpadu, instalace sanitární keramiky, vodovodních baterií, použití obkladů, dlažby a dalších designových prvků v koupelnách, při opravách balkónů apod.

Akci organizuje občanské sdružení Erudio CZ za finanční podpory Pardubického kraje ve spolupráci s městem Vysoké Mýto a místní VOŠ stavební a SŠ stavební. Záštitu nad projektem převzala ing. Jana Pernicová, radní Pardubického kraje pro oblast školství, kultury a památkovou péči, ing. Miloslav Soušek, starosta města Vysoké Mýto  a ing. Miloslav Mašek, generální ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Mezinárodní soutěž je připravována za podpory profesních partnerů z odvětví stavebnictví - Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Cechu suché výstavby, ve spolupráci s Profesním cechem obkladačů a za nezbytného materiálového i finančního přispění velké řady sponzorů.

Za organizátory
PhDr. Lenka Ulrychová, Ing. Hynek Míka
Erudio CZ, o.s.

> Domů > Mapa stránek > Tisk > Kontakt > E-letter > Impressum
Cemix na facebooku Cemix na Youtube

LB Cemix, s.r.o. –  jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu:  zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.

Mobilní verze webu