Tipy pro bezstarostné rekonstrukce
Zajímá vás, jak si uchovat historický šarm, ale zároveň využít omezený prostor? Například úprava uspořádání místností vytváří dojem většího prostoru. A velká okna zase poskytují dostatek přirozeného světla a přispívají k pocitu pohody.

Abyste mohli rekonstrukci, renovaci a modernizaci považovat za vzrušující, nikoliv za odstrašující úkol, sepsali jsme zde tipy, které vám pomohou reálně posoudit rozsah vašeho projektu. Zjistíte, co můžete udělat sami a kdy je vhodné zavolat odborníky.
Renovace nevzhledné a poškozené fasády

Častou vadou na kráse bytových domů jsou vizuálně poškozené fasádní systémy. Nevíte, jak na renovaci, která vrátí vaší fasádě původní vzhled a prodlouží její životnost? Čtěte dál, máme pro vás řešení.

Více
Dodatečná instalace podlahového vytápění

Rekonstuujete podlahu a chcete přidat podlahové vytápění? Co přesně takový krok navíc znamená? Proč by se u rekonstrukce podlah koupelen měla vždy používat hydroizolace i pro vlhkost „shora“ a jaké produkty se při této práci v čase nejlépe osvědčily?

Více
Renovace podlahové krytiny

Zajímá vás, jak provést pokládku nové krytiny na starou? Přijde-li na řadu rekonstrukce podlahové krytiny, vždy je třeba individuálně posoudit, zda je lepší starou krytinu a některé další vrstvy podkladu vybourat a odstranit, nebo se vyplatí „pouze“ položit novou krytinu na starou. Důležitou roli hraje samozřejmě i výběr nové krytiny, kterou chceme pokládat.

Více
Rekonstrukce historických omítek

Rekonstrukce památkově chráněných objektů je zcela specifickou oblastí, která vyžaduje pečlivou přípravu i svědomitou následnou realizaci. Především ale velmi konkrétní složení použitých maltových a omítkových směsí. 

Více
Je možné omítat opuku?

Opuka patří mezi nejstarší a nejtrvanlivější stavební materiály, proto se používá hlavně pro venkovní konstrukce. Pro svůj atraktivní vzhled ji architekti rádi využívali pro různé designové projekty. V minulosti se hojně využívala v Praze a okolí.

Více