Zateplení, fasády

Povrchové úpravy fasád včetně řešení zateplení obvodového pláště budov.

Dobrý den, máme starší dům, omítka je místy popraskaná a loupe se. Obvodové zdi jsou 45 cm, má smysl zateplovat nebo jen udělat novou fasádu? Jestli zateplit, napište mi prosím tlouštku sádrokartonu nebo polystyrenu, která by měla význam. Dům je postaven z dutých cihel, moc děkuji.

Zobrazit odpověď

Na zateplené fasádě s akrylátovou omítkou se mi na severní straně tvoří zelený povlak, máte nějaké řešení jak to odstanit. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu - chtěl bych provést zateplení RD klasicky polystyrenem s povrchovou úpravou štukem . Na domě je cca 40let stará břizolitová omítka - jaké zvolit materiály a správný technologický postup prací. Moc děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, v současné době svépomocně realizuji fasádu na mém RD. Hrubé omítky mi klasickým způsobem, tj. pískovou maltou zhotovil zedník. Omítka je pevná, rovná a soudržná. Ovšem mi bylo řečeno, že je třeba pod finální silikonovou omítku natáhnout dvě vrstvy lepící stěrky s jenou vrstvou perlinky. Je toto řešení nutné? Dle klasických postupů by měla stačit jedna vrstva lepidla s vloženou tkaninou. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, v loňském roce jsem zateplovali dům systémem Cemix s polystyrenem. Pak se ještě dokončovaly práce kolem domu a fasáda je dost špinavá, od prachu, bláta apod. Nevím, čím ji vyčistit, abych ji nepoškodila. Děkuji za radu.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, jakou zvolit omítku na zateplenou fasádu?

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Je možné použít Basic 115 na lepení a stěrkování estrudovaného polystyrenu XPS a polystyrenu s grafitem? Je vhodné dát probarvenou penetraci i pod Silikonovou omítku ZL 24? Velká část bude ZL 42, kolem oken světlá ZL24. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, poprosil bych o radu. Tento týden mi byly zhotoveny podlahy v RD vylitím anhydritu, cca před 14ti dny byly dokončeny vnitřní omítky. Zvažuji, zda je vhodné začít dělat kompletní venkovní fasádu (Keratherm 30 broušená) včetně zateplení 16cm polystyrenu cca do 3 týdnů, či by bylo vhodnější počkat na vyschnutí domu a venkovní fasádu řešit na jaře. Současně řešíme i zateplení střechy a sádrokartony a nevím, zda je vhodné dům takto ihned uzavřít ze všech stran. Děkuji a přeji hezký den

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli při zateplení lodžie se převazuje polystyrén na vazbu ve styku s tzv. žiletkou? Myslím tím, jestli se lepí jeden polystyrén na obvodovou zeď a druhý na žiletku a pak naopak, čímž vznikne v rohu spoj jako u cihelného zdiva, nebo se nalepí obvodová zeď a pak se dojede žiletka. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, venkovní zdi - broušená cihla , klasicky omítnuté + vrchní vrstva je vnější štuk 023 , po 3 letech vytvoření trhlin (bohužel nebyly finance na dokončení).Chceme nyní dát silikonovou barevnou omítku, zedník nám vzhledem k trhlinám navrhuje nejprve zastěrkovat s armovací tkaninou a penetrovat před finální silikonovou omítkou. Je tento postup správný? Jde nám o to, zda vynaložené náklady na stěrkování nejsou zbytečné. Mockrát děkuji za radu.

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Zateplení polystyrenem 4 roky,lepidlo ,duvilax , štuk KVK natřený silikonovou barvou , objevené časté vlasové praskliny. Stačí použit penetrace Cemix akrylát- silikon PASN 1 krát plus silikonový fasadní nátěr , nebo tatéž penetrace plus elastický fasadní nátěr ? Děkuji .

Zobrazit odpověď

Dobry den mohu bez obav použit na lepeni a stěrku mineralni vaty lepidlo Cemix 115 nebo je lepši použit jiné. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, je možné použít jako fasádu polystyren-stěrka-perlinka-stěrka-barva nebo musí být poslení vrstvou fasádní omítka.

Zobrazit odpověď

Dobrý den,zatepluji novostavbu a chtel bych se zeptat, zda je mozne udělat po obvodu (vodorovně) stěny ve výšce cca 3 m něco jako vyrovnávací spáru 0-1 cm (jak kde) pomocí nízkoexpanzní pěny,abych srovnal do vodováhy EPS? Výřezem z EPS to moc nejde. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobry den, na novostavbe delame novou fasadu. Misto klasickeho ohazovani maltou jsme nakobec pouzili 3cm polystyren, plastove hmozdinky, perlinku, sterku. Muzete mi poradit, jaky druh a odstin barvy (a penetrace) pouzit, abychom eliminovali vznik obrysu hmozdinek, jak jsem to jiz mnohokrat na domech videl?

Zobrazit odpověď

Dobrý den! Chtěla jsme se zeptat, zda lze zateplit sokl, kde jsou nalepené dlaždice bez jejich sundání? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám fasádu zateplenou ve složení EPS70 tl 120mm, perlinka, lepidlo, flexi štuk CEMIX 043 b. Některé části fasády jsou velmi namáhané ostřikujícím deštěm (boky podkrovních nástaveb z JZ strany). Jakou fasádní barvu mi doporučejete ve smyslu zvýšení odolnosti proti vodě ale s dobrou paropropustností (silikon- silikát)a přilnavostí na štuk? Děkuji za doporučení typu nátěru a přesného technogického postupu (typ penetrace atd..) Děkuji mnohokrát.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, měl bych zájem o nacenění silikonové fasády na rodinný dům (+lepidlo). Stavba se nachází v okrese Nymburk. Zaujaly mne dvě barvy fasády, které bych chtěl kombinovat - MD 275 a MD 272. Typ: zrnitá. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o informaci, zda lze použít zateplovací systém Cemix THERM P WOOD s izolantem z minerální vlny Isover NF-333, případně s jakými změnami použitých součásti. Jde o zateplení montovaného RD Okal. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Mohu po zateplení fasády polystyrenem dělat nové vnitřní omitky? Někde jsem se dočetl, že se to nedoporučuje. Děkuji

Zobrazit odpověď

Máme zateplenou fasádu polystyrenem 10 cm a na ní silikonovou omítku. Tuto fasádu nám poškodil strakapoud - díry o průměru 10 cm asi 20 cm pod střechou (asi 8 děr po délce cca 8 metrů). Jaký doporučujete postup opravy? Předem díky.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěla bych se zeptat - v měsíci říjnu jsme provedli zateplení polystyrénem náš RD a chtěli bychom ještě natáhnout perlinku.Je nyní vhodné v tomto období ještě toto provést,nebo se může stát že by nám lepidlo na jaře popraskalo ještě než budem pak natahovat omítku. Děkuji za info.

Zobrazit odpověď

Dobry den, Koupili jsme starsi dum, staveny v roce 1996. Z projektove dokumentace jsme zjistili ze obvodove zdivo je porotherm 44. Ted zvazujeme zda zateplit. Vim ze u takoveho zdiva je uz zatepleni na zvazenou, na druhou stranu vsechny preklady u oken jsou klasicke I profily a teda tepelne mosty. Chtel bych se zeptat jakou bezpecnenou tloustkou by bylo mozne dum zateplit s ohledem k rosnemu bodu a zda pouzit polystyren nebo vatu. Dekuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, jako renovační nátěr na starší fasádu RD jsem použil tuto skladbu produktů CEMIX: hloubková penetrace 1:1, barevná silikátová penetrace (MD 281), silikátová fasádní barva (MD 281) naředěná 5% vody, silikátová fasádní barva (MD 281) neředěná. Teploty při aplikaci a doby schnutí byly dodrženy. Po poslední vrstvě zůstaly na stěně tmavší svislé pruhy (asi 5 - 10 cm) v místech, kde zřejmě došlo při navazování k překrytí. Je nějaká možnost, jak tyto pruhy odstranit nebo alespoň zmírnit jejich viditelnost? Jelikož budu na jaře pokračovat v nátěru na dalších částech domu (zřejmě podobnou skladbou ale jiným odstínem), jak mám technicky natírání provádět, aby ke vzniku tmavších pruhů nedošlo?

Zobrazit odpověď

Dobry den, chci se zeptat zda mohu použit,na zateplenou fasadu, misto barevene omítky venkovní štuk a pak barvu

Zobrazit odpověď

Dobrý den.Jaký konkretní tmel použít na lepení a stěrkováni xps na sokl.Výrobce xps doporučuje flexibilní .

Zobrazit odpověď

Dobrý den,zedník nám pokazil zateplení fasády vatou.firma, která nám to přisla opravit říkala že je to prostě neopravitelné.Je možné vatu,která je natáhlá pouze v lepidle přelepit polystyrenem a poté udělat finální vrstvu,v podstatě sendvič- 5cm původní vaty + 7 cm polystyren.jedná se o dřevostavbu-bungalov.Děkuji Rychlý

Zobrazit odpověď

dobry den. Chci sezptat zda je možne při natahnuti stěrky a po její zaschnutí dát i druhou, nebo se musí davat dvě vrstvy najednou?

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Mám dotaz týkající se zateplení špalet oken. Z venkovní strany chci nalepit na špalety okna polystyren 2cm. Dám lepidlo pro zateplování, perlinku, penetraci. Mohu jako finální vrstvu použít venkovni štuk 023?

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaký penetrační výrobek, který zpevní stěrku na zateplovacím systému z EPS. Stěrka se po vyschnutí na části fasády drolí-je křehká a po škrábnutí špachtlí se separuje od výztužné tkaniny. Abych ji nemusel odstranit a znovu nanést, je možné použít ke zvýšení pevnosti stěrky a přilnavosti na podklad z polystyrenu penetrační nátěr ? Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěl bych zateplit starší RD, kde základy jsou kamenné, zdivo převážně cihelné, tl. zdiva 80 cm, mezi základy a zdivem není izolace. Uvnitř se v zimě u podlahy občas vyskytovaly vlhké pásy a plíseň. Letos jsem okolo základů provedl izolační výkop se štěrkovým zásypem. Zajímá mě, je-li možné, případně jakým způsobem provést kontaktní zateplení fasády. Okna jsou vyměněna za dřevěná EURO okna s trojitým zasklením. Také bych chtěl vědět rozdíl ve vhodnosti použití desek podélným a příčným vláknem. Děkuji předem za informaci.

Zobrazit odpověď

Dobrý den,potřebuji pohledově opravit fasádu na nízkoenerg.domu z r.2008,zateplení dovnitř v kombinaci rekuperace.Obvodové zdivo z betonových dutých tvárnic Neico-lepidlo-perlinka-štuk-silikonová fas.barva.Jednotlivé tvárnice a beton patra vypraskávají,nejdřívě vlasově později s opadem v místě prasklin.Nejde mi ani tak o další zateplení.Jakou variantu ze sortimentu Cemix mi doporučujete.

Zobrazit odpověď

Mám rodiný dům postavený z cihel porotherm,zdivo tlouš.44cm.chci udělat zatepl,omítku jadrov.omítkou Supertherm TO,je třeba zdivo potřet nějakým nástřikem a jaká je minimální tlouš´tka omítky?

Zobrazit odpověď

Dobry den.Mám prozbu o radu jak zateplit nebo jen nahodi kamenou podezdívku domu. Je 1,2 m nad terénem a podlaha je podříznuta . V zimě roh ,ktery je na sever promrzá a uvnitř domu je mokrý pruh.děkuji

Zobrazit odpověď

Je možné kombinovat stěrku 115 jako první vrstvu na perlinku a stěrku 705 jako druhou vrstvu děkuji za odpověď V.M.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám dotaz ohledně fasády na dům, který je z roku 1969 (od té doby neomítnutý). Je třeba celý dům před zateplením nahodit a nerovnosti srovnat? V současné době se místy cihly i tvárnice drolí. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám dotaz ohledně soklu u RD - perimetr byl nalepený na pěnu na ztracené bednění a cihlu. Perimetr byl pomocí talířů přikotven. Potom byl zedníky přetahán lepidlem Cemix Standard s perlinkou - v místě styku perimetrů (pérko drážka) jsou praskliny. Máme strach, aby perlinka i s lepidlem neodpadala - až na ně budou nalepeny kachle. Pomohlo by, kdyby se sokl přetahal ještě jednou perlinkou, ale tentokrát lepidlem Cemix Flex. Děkuji moc za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, v technologickém předpisu na ETICS s vlnou FrontMax E máte napsáno, že není možné zateplovat zapuštěnou montáží. Existuje EJOT STR 2U s rozš. talířem VT2G, který má průměr 112 mm. A potom zazátkovat. V době vytváření předpisu tyto hmoždinky ještě nebyly, nebo to opravdu zakazujete kvůli měkčímu podkladu pod 2 cm tvrdou vrstvou Frontmax E.? Ale rozš. talíř jde přes tvrdou vrstvu.

Zobrazit odpověď

Dobry den, chtel bych zateplovat novostavbu pri cihle PHT 44 a to vatou. Mel bych otazku? Lze pri finalni omitce pouzit akrylatovou barvu misto silikonove? I kdyz bude snizena paropropustnost? Nebude to casem delat nejake problemy? Dekuji za odpověď. Hezky den.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o radu jak vyřešit problém zatepleného staršího domku, který je izolovaný cihlový, původí fasáda škrábaný břízolit po 20 letech v prfektním stavu.Na tento podklad zateplený 5 cm polystyrénem,potažený perlinkou, štukem a nátřen. Tato úprava po 10 letech se loupe, štuk se sype jako mouka nejvíce na nechráněné straně. Proto žádám laskavě o radu jak postupovat a jaký materiál použít. Předem děkuji Brauner

Zobrazit odpověď

Dobrý den, rád bych se dotázal na problematiku vlhkého zdiva. Klient chce vnitřní zateplení místností, dle tepelně technického posudku vyšel izolant 70 mm EPS Perimetr (nenasákavý). Kondenzace stíhá se odpařovat. Venkovní zateplení nelze uvažovat, tepelné mosty a ostatní problematika je vyřešena (uložení stropu, radiátory atd.). Chtěl bych se Vás dotázat na typ penetrace případně stěrky a druhy lepidla od Vaší firmy. Povrchová úprava bude vnitřní štuková omítka. EPS polystyrén je místo vaty z důvodu místnosti (kuchyně). Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, postavili jsme domek z HplusH Greenblock a potřebovali bychom poradit, jaký materiál je vhodný při realizaci fasády, abychom zachovali vlastnosti Greenblocku a neuzavřeli dům do lepidla a fasády nevhodné pro tento typ zdiva. Nechceme zateplovat pomocí polystyrenu či vaty. Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

dobry den,na 100let stary cinzovni dum,jsem nanasl sterku.perlinku,sterku.je mozno po vysmirkovani druhe vrstvy sterky a napenetrovani rovnou nanest silikonovou fasadni barvu?

Zobrazit odpověď

Dobrý den,moc Vás prosím o radu ohledně fasády na rodinném domku.Vlastníme starý dům zčásti kamenný a zděný,místy vlhký,vylézá sanitr a chtěli bychom novou fasádu,ale nevíme jaký materiál použít.Před 5 lety jsme jednu stěnu domu udělali fasádu naházením malty,perlinka,stěrka a barva a ta se nám ted odfukuje místy a sanitr opět vylézá,proto se s prosbou obracím na Vás zda by jste nám poradily.Moc Vám předem děkuji za odpověd Štěpánková

Zobrazit odpověď

Dobrý den, uvažuji o zateplení R.D. s využitím zateplovacího systému CEMIX. Z nabídky jsem vybral systém CEMIX THERM P ve skladbě : Lepicí hmota CEMIX COMFORT 135 Tepelná izolace EPS 100 F tl. 160 mm Základní vrstva COMFORT 135 Výztužná síťovina Penetrační nátěr PENETRACE SILIKAT PST Povrchová úprava silikátová rýhovaná omítka , vel zrna 2 mm Skladba zateplovaného obvodového zdiva : vnitřní omítka vápenocementová tl. 15 mm křemelinové tvárnice Calofrig IZOSTONE tl. 300 mm vnější omítka BŘÍZOLIT tl. 25 mm Lokalita : Havlíčkův Brod , budova osaměle stojící , chráněná Prosím o radu týkající se výše uvedeného systému: 1.Bude tloušťka tepelné izolace vyhovující z hlediska tepelného odporu zdiva ? 2.Bude systém vyhovovat z hlediska možné zkondenzované a odpařené vlhkosti ? 3.Jaký typ hmoždinek bude nutné použít ke kotvení ? 4.Jaké jsou doporučené barevné odstíny z hlediska namáhání vrstev fasády při oslunění ? Děkuji a přeji hezký den. J.Souček

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám navržený zateplovací systém v následující skladbě: - Ytong - penetrace 1 ? - lepení: Lepicí a stěrkovací hmota 135/185 (celoplošné lepení bez kotvení) - EPS Greywall 240mm - armování: Lepicí a stěrkovací hmota 135/185 - penetrace PASN - omítka Silikon Z Comfort, 1mm Chtěl jsem se zeptat na následující: - Silikon Z Comfort: jaký je obsah silikonu v % z objemu - je třeba použít penetraci 1, jaký typ - difúzní odpor lepidlo 135: 20, 185: 10 Faktor difuzního odporu (μ) pro EPS - 20-40 omítka: 95 Domnívám se, že vnější omítka má oproti ostatním vrstvám řádově vyšší difúzní odpor, ač by naopak směrem ven měl klesat. Je toto problém. Dopředu děkuji za Vaši odpověď S přáním pěkného dne Vojtěch Nádvorník

Zobrazit odpověď

Dobry den, na vasi strankach jsem nasel lepici a sterkovaci hmotu difuzni - 185. Jaky je vas nazor na pouziti tohoto lepidla s prostupnosti 10, kdyz jako finalni vrstvu pouziji silikonovou omitku, kde udavate prostupnost vodnich par 130., popr silikon-silikatovou omitku s prostupnosti 40. To asi mohu rovnou pouzit lepidlo 135, ktere ma prostupnost 20 a stoji tretinu. Budu zateplovat starsi dum mineralni vatou a potrebuji aby maximalne dychal. dekuji za reakci

Zobrazit odpověď

Dobrý den, vlastním sice stavební firmu ,ale poprvé naceňuji fasádu kde je přání zákazníka provést venkovní štuk a barvu na OSB desky. Prosím o návrh jakou vybrat penetraci, lepidlo, štuk a druh barvy. Děkuji a jsem s pozdravem.

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Chceme udělat na rodinném domu fasádu. Máme zájem o fasádu Vaší značky. Chtěl bych se zeptat na jaké pobočce nebo v jakých stavebninách v Českých Budějovicích a Třeboňsku bych dostal vyčerpávající informace k Vašim produktům (fasády,barvy) popřípadě, aby nám poradil odborník jakou fasádu vybrat, zda akryl, nebo silikon atd. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Rád bych se optal na Váš názor na optimální skladbu fasády na kamennou zeď. Jedná se o cca 1m tlustou zeď, složení žula, jíl, není zespoda odizolovaná, podlaha cca 1m nad úrovní terénu. Zdi nejsou rovné. Jedná se o rekreační objekt, který není celoročně obýván, a proto asi nemá cenu dělat tepelnou izolaci. Má představa: Ponechat dole cca 0,5-1m zdiva bez omítky, nejprve cementová špricka, poté klasická vápenná omítka (má smysl udělat v dolních částech sanační omítku?), přetáhnout lepidlem a perlinkou, penetrace, silikonová omítka (nebo by stačila akrylátová/silikátová?), strukturovaná (aby zanikly nerovnosti). Děkuji za Váš názor.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, Chystáme se dělat fasádu na novostavbě RD a potřeboval bych poradit jestli provádět zateplení, případně čím (jestli vatou) a jakou tloušťku doporučujete (vím, že se tam nějak zohledňuje rosný bod). Dům je na Vysočině, postavený z Heluz STI 44 broušená, strop zateplený vatou Knauf Clssic 039 - 30 cm a v podlaze polystyren EPS 100Z - 20 cm. Děkuji za radu, s pozdravem S.Žila

Zobrazit odpověď

Dobrý den,chystáme se zateplovat dům 70 let starý. Omítka je soudržná, nikde neopadává. Je nutno tuto omítku před zateplením nejdříve odstranit, nebo lze zateplovat přímo na ni ? Doporučujete v tomto případě raději EPS nebo Vatu? Předem děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám venkovní škrabanou omítku provedenou Reibenputze 15 dufa pt-11Dm. Na stinné straně budovy vznikly svislé šmouhy z nečistot splavených z dřevěného štítu a prachu z okolního pole. Chtěl bych provést obnovovací nátěr celého domu. Prosím o radu jak postupovat, čím fasádu ošetřit a natřít. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den,prosím o radu.Zazdil jsem venkovní dveře Ytongem a nevím jak postupovat s venkovní omítkou. Okolní omítka je stříkaný břizolit a já bych chtěl na Ytong to samé. Prosím o radu jak postupovat.(perlinka,lepidlo,penetrace,břizolit atd?) Děkuji za odpověď. S pozdravem Zdeněk Kuba

Zobrazit odpověď

Před 5ti léty jsem si nechal zateplit RD z r.1975, plynosilikát, břízolit. Zatepleno polyst.10cm, stěrka se síťovinou a omítka se zrnem. Ze severní-dešťové strany se mi cca po 4-řech letech nadělaly černošedé čmouhy(nikoliv zelené) a tak to vypadá celkem příšerně. Zkoušel jsem to rýžovým kartáčem čistit, ale tím, že to má zrno a už je to "zažrané" do omítky. Vyzkouším to tlakovou vodou, snad to pomůže. Žádám o radu k dalšímu postupu. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, máme starý RD (1908), který je po rekonstrukci (provedena hydroizolace, celková vnitřní rekonstrukce, rozvody, okna, střecha).Nyní bychom chtěli opravit fasádu a nově natřít. Rozhodli jsme se starou fasádu vyspravit (vápenocementovou maltou), poté provést penetraci, přetahovat perlinkou a lepidlem, poté natáhnout jemnou omítku PII a tu natřít silikátovou barvou. Potřebuji vědět jaké materiály použít jako penetraci, lepidlo, perlinku a zda tento postup je možný a za jakých podmínek, případně vědět rizika s tím spojená. Mnohokrát Vám děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na maximální možnou tloušťku tepelné izolace v systému CEMIX THERM K, při použití předepsaného fasádního polystyrenu s obkladem keramickými cihelnými pásky. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, na vašem webu jsem našel PDF ETICS bez mechanického kotvení. Jaké lepidlo z Vašeho programu je pro tento postup vhodné na zdivo z porobetonu. Existuje bližší popis tohoto systému s uvedením konkrétních materiálů?

Zobrazit odpověď

Dobrý den mám zateplenou zděnou chatu kompletně 5cm polystyrenem.Mohu ke zlepšení tepelných vlastností udělat další vrstvu izolační vatou Frontrock MAX E.

Zobrazit odpověď

Dobry den chceme zateplovat dum polistyrenem chteli by jsme tmavou fasadni barvu a bylo nam receno ze tmava fasadni barva na polistyren ne ze by nam to opadalo je to pravda ? Normalne to zateplime udelame fasadu atd dekuji za odpoved

Zobrazit odpověď

Dobrý den, máme na RD starou fasádu s nátěrem akrylátovou barvou. Nátěr byl jedenkrát obnovován, drží dobře,neloupe se, místy jsou vlasové praskliny. Nyní bychom chtěli fasádu obnovit akrylátovou pastovitou omítkou. Je nutné starou fasádu přetahovat perlinkou a lepidlem, nebo je možné jen přetmelit vlasové trhlinky, penetrovat a natáhnout rovnou pastovitou omítku? Okolo vchodu jsem toto dělal vaší mozaikovou omítkou(tedy přímo na penetrovaný akrylátový nátěr) a vše drží naprosto bezvadně. Dále můžu na akrylátový nátěr použít např. silikátovou omítku nebo zase jen akrylátovou?

Zobrazit odpověď

Dobrý den-mám dotaz týkající se zateplení domu.Zdivo Heluz 44 ,doporučená tlouštka fas. polystyrenu 7 cm. Jaký je rozdíl mezi zateplením polystyrenem a fasádní zateplovací omítkou??? Co je výhodnější použít? Děkuji za odpověd. S pozdravem.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, v důsledku porušení statiky domu došlo k prasknutí zateplení domu. Praskliny především okolo oken a v horních rozích špalet a vodorovně nad terénem, svislá praskliny v celé délce vnitřního rohu (dům do L), uvolněné parapety v rozích oken. Zateplení provedeno dle tech. parametrů Zelená úsporám (celá skladba, zateplení polystyren 15 cm). Při rekonstrukci dojde také k výměně oken a vstupních dveří. Znalec tvrdí, že lze zateplení domu po výměně oken a dveří a také praskliny v zateplení způsobené statickým posunem domu opravit tmelem a následným nanesením omítkové směsi. Je názor znalce správný? Já se domnívám, že jo to nesmysl, protože prasknutím zdí a zateplení došlo ke vzniku tepelných mostů a zateplení domu, tak už nebude plnit svou funkci v celém rozsahu. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

JAK URCIT SILU POLYSTYRENU NA ZATEPLENI RD POSTAVENEHO V ROCE1987 Z PENOVYCH BILYCH TVARNIC O SIRCE40CM MAME I PLASTOVA OKNA DVOJSKLO.NEVIM JESTLI BY NEBYLO VHODNE ZATEPLIT STROP KTERY JE DELAN Z 18CM TRAVERZY HURTISEK 4CM POLYSTARENU A4CM BETONU.DEKUJI ZA ODPOVED NEDBALOVA

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o informaci ohledně zateplovacího systému. Při realizaci první stěrky mi firma neprovedla přeložení vnitřních rohu perlinkou jak na ploše fasády tak styk špalety a nadpraží. Je to technologický problém? Či je možne jak tvrdí firma že se to přeloží až zaschne prní vrstva.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, při zateplení fasády na rod. domě bylo použito zakládacích hliníkových lišt. Prováděcí firma však nepřetáhla armovací tkaninu důkladně přes tuto lištu a nyní ukazuje se, že armovací tkanina místy končí nad zakládací lištou. Po několika letech se začínají objevovat praskliny v těchto místech i v místech kde jsou napojeny zakládací lišty. Jde zatím o relativně tenké praskliny, je však patrné, že degradace povrchu pokračuje vnikáním vlhkosti v místě ukončovacích lišt. Navrhováno je přeplátování povrchu v šířce cca 25-30cm prakticky po celém obvodu fasády a poté nanesení další vrstvy stěrky. Nejsem si jist estetickým vyzněním opravy a nevím, zda alespoň technologie je správná, nebo existuje nějaké jiné, případně elegantnější řešení této závady. Děkuji moc za radu i informace. Jan

Zobrazit odpověď

Dobrý den, naše firma provedla zateplovací systém. První vrstva tahaná centimetrovým zubem, do toho byla zastěrkována výztužná tkanina a poté aplikována ještě jedna vrstva lepidla, tzn. určitě máme 4mm vrstvu lepidla. Asi po týdnu proběhla penetrace a poté probarvená omítka zrnitosti 2.0 která je rovnoměrně naaplikována. Fasáda byla dokončena koncem října, začátkem listopadu. Vše vypadalo dobře až do té doby než začalo mrznout. Když ráno mrzne tak se na fasádě probarví všechny obrysy polystyrénu a hmoždinky, ale jen z boční a zadní strany. Ze přední strany, kde je balkon, nejde nic vidět. Už jsem slyšel jeden názor, že to může být vlhkostí, která ještě zůstala ve fasádě a nestihla v tomto počasí odejít. Prosím o Váš názor.

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Firma nám spletla barvu fasády, místo námi vybrané Kreativ R2032 dala tuším R2302. Barvu budou přetírat. Chtěl bych se zeptat, jestli takto přetření fasády nemá vliv na jeji životnost, jestli se dobře překryje a nebude se třeba za pár let loupat. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, po zateplení polystyrenem stihneme do zimy jen natáhnou lepidlo. Silikonovou omítku budeme dělat až na jaře. Je potřeba napenetrovat nyní nebo stačí až na jaře? Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, aplikoval jsem na své fasádě z eps lepidlo s vtlačenou síťovinou, kterou jsem přestěrkoval ještě jednou finální vrstvou lepidla. Vše se zdálo v pořádku,ale v průběhu vysychání se na jedné ze stěn objjevily vlasové prasklinky, sotva okem viditelné. Možná se tak stalo z důsledku prudkého vysychání. Můj dotaz zní, zdali před aplikací silikonové omítky tuto stěnu nějak opravit, například nanesením dodatečné vrstvy lepidla, abych praskliny překryl, anebo silikonová omítka tyto praskliny zacelí? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu. Stavíme rodiný domek a v projektu jsme měli navrženo obvodové zdivo Heluz Supertherm 40 STI bez dalšího zatepleni. Rozhodli jsme se ale pro změnu a stavíme z Thermoporu Gima 36,5 a plánujeme zateplit polystyrenem 100 nebo 120 mm. Myslíte, že naše volba adekvátně nahradí puvodní zdivo navržené v projektu co se tepelné izolace týče?

Zobrazit odpověď

mame novostavbu s Heluz 44 sm, zateplujeme min. vatou 20 sm Isover, chceme dat dekorační kusy na fasade z keramičeskich obkladu, velkoformatnich/30 na 62sm, vaha 0bkladu 3 kg, ktere lepidlo musime použit, abych to udřžalo

Zobrazit odpověď

mohu použít na zateplení r.d. EPS 150 s 100 mm.dekuji .

Zobrazit odpověď

Dobrý den máme starý řadový dům, nyní se chystáme zateplovat pouze předek domu,tloušťka zdí je 40cm, bohužel už máme všechno (material atd)delši dobu nachystané na polystyren 5cm, nyní ale zjišťujem, že už se nedoporučuje zateplovat takovým polystyrenem, že už se používá nejméně 10cm. Polystyren chceme dat hlavně z estetického hlediska ani ne tak kvuli zatepleni, ale nyni mame strach z rosného bodu aby se nám nezačla dělat plíseň jak všichni u 5cm polystyrenu straší, co si o tom myslíte?A je to pravidlo že když se dá 5cm polystyren dělá to potom neplechu co se týče vlhkosti apod. nebo kdyz se jedna třeba a řadovku a dům se nezatepluje celý jen předek je ryziko stejné ? Dům je jinak podsklepeny.

Zobrazit odpověď

Dobrý den prosím o radu jak sanovat vnjší fasádu v roce 2002 zateplení cihlového zdiva nahození jádra, lepidlo polystyren, ukotvení perlinka, tmel a penetrace po zimě natažení vrchní omítky visoplast. Tato na mistě stínu zelená od mechu ale hlavně na dlouhých stranách obdelníkového půdorysu se pavoulovitě trhá a lokálně odlupuje a odfukuje. zateplení pod olupující se popraskanou omítkou bez viditelných trhlin dům z cihel 100 let starý bez věnce určité pnutí lze připustit praskající fabiony

Zobrazit odpověď

Dobry den, chtel bych se zeptat jestli se nekde resi, jaka muze byt maximalni mezera mezi deskou polystyrenu a stenou domu. Dekuji za odpoved.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, dostala jsem do rukou vzorník fasádních barev, ráda bych se optala, hledám nejlepší typ barev na panelák, kde chci, aby barva co nejméně podléhala zašpinění a podobně. Jaký je rozdíl mezi např. kreativem, MD, KL.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi lepidlem BASIC 115 a lepidlem 135.

Zobrazit odpověď

je vhodný extrudovaný polystyren na zateplení fasády děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Dobrý den, na novostavbu RD z cihel Heluz Family 44 budeme na vnější omítky používat Váš fasádní systém (omítku Supertherm extra 077, Silikonová rýhovaná omítka). Prosím o radu: 1.Na Vašich stránkách jsem nenašel stavební detail u oken a stavební detail napojení dřevěného podbití u střechy. Prosím o zaslání (případně odkaz). 2. Jak dlouho by měla omítku Supertherm extra 077 vyzrát před nanesením finální povrchové úpravy, pokud omítku budeme aplikovat koncem září kdy už není takové teplo? 3.Na část omítky přijde nalepit umělý kámen cca30kg/m2. Je nutné podklad upravit, vyztužit síťovinou apod? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, u kontaktního zateplovacího systému mám na třech různých místech zdeformovanou vodorovnou zakládací lištu - po nárzu do1 cm deformace směrem dovnitř fasády. Současně s tím je narušena perlinka, místně až na polystyren. Jaký doporučujete technologický postup opravy aby opravený stav byl bezvadný při zachování rovinností a bez trhlin? Je vhodné lištu vyrovnávat (pruží!), nebo jí vyměnit?

Zobrazit odpověď

Dobrý den, máme zateplenou fasádu polystyrenem, nataženou perlinkou a lepidlem Mapeklei Extra. Chtěl bych na to použít venkovní štuk a natřít silikonovou barvou. Máme difúzně uzavřenou stavbu s rekuperací vzduchu. Jaký štuk a penetrace na lepidlo by byla nejvhodnější? Vyrábí Cemix lepidlo (stěrku) certifikované na zelený extrudovaný polystyren na přilepení perlinky? Děkuju za odpovědi.

Zobrazit odpověď

Dobrý den,jakou barvu mám použít na břizolitovou omítku a postup natření. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je možné přilepit fasádní izolaci z minerální vaty pomocí PUR pěny. děkuji

Zobrazit odpověď

Dobry den.Nechali jsme zateplit stavbu z penobetonovych tvarnic postaveno v roce1969.Stavba stoji bokem k silnici bez oken.Zatepleni je ze zateplovaciho polystyrenu 6MM a na nem hladka omitka.PO zatepleni nastal problem ,ze kazde auto ktere jede okolo je slyset v mistnosi sylnym sumenim.Celkove se vsechem hluk v mistnostech yvysil nejmene 2krat.Potrebovali bychom poradit co stim mame delat.Dekuji Netrvalova

Zobrazit odpověď

Dobry den. Koupili jsme starsi domek, postupne zjistujeme nedostatky.V koupelne mame tenkou zed, a opakovane casto se tam objevuje plisen. Chci to dat zatepli. Byli xe na to podivat par ,,odborniku,, - a tada nastava problem. Nezavazne na sebe mi dali ruzne rady,nekdy i protichodne, a ja ted nevim, jake by bylo nejlepsi reseni,aby se vyskyt plisne omezil. A hlavne, abych nespravnym zateplenim nepodporil jeste vic rustu plisne. Prosim o radu, jak nejlepe zateplit, a jaky material pouzit.

Zobrazit odpověď

Mám zateplenou severní stranu polystyrénem síla 5 cm, asi 15 let.Finalní omítka je akrylatová Rudikolor s Teranove. Můžu na tuto fasádu nalepit ještě jednu vrstvu polystyrénu plus stěrku perlinku atd. abych docílil větší zateplení? Děkují za Odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, Měla bych k vám, prosím, dotaz. Postavili jsme přízemní domek z cihel Heluz thermo STI 44 broušená. Okna jsme pořídili plastová s trojskly. Nyní řešíme, jakou na domku udělat fasádu. Názory se různí a my jsme bezradní. Setkali jsme se se čtyřmi názory: 1. tyto cihly není třeba zateplovat, že stačí tzv. termofasáda 2. zateplit pouze severní stranu domku polystyrenem 5 cm 3. zateplit celý domek polystyrenem 5 cm 4. zateplit celý domek polystyrenem 10 cm, zateplení 5 cm nemá cenu Máme strach, že když bychom zateplili celý domek, že se uzavře. Termofasáda nám připadá prodyšnější. Máme ale strach, aby bylo zateplení dostatečné. Můžete nám, prosím, poradit? Děkuji a přeji pěkný den.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám poškozenou fasádu - kontaktní zateplovací systém (polystyren, stěrky s perlinkou, štuk). Došlo k lokálnímu poškození fasády cca 30 * 5 cm, je vidět polystyrém i jeden odhalená kotvící terč. Současně byla deformované lišta. Sdělte mi prosím postup opravy tak, aby opravy nebyla viditelná, byla zachovaná původní rovinnost a navznikly trhliny.

Zobrazit odpověď

dobry den,mam dotaz.RD 60 cm cihla obvodove,zatepleno 100mm fasadni pol.?ale potrebuji zateplit pristavek 30a45 cihla,staci jen 80mm nebo 100mm?mam sokl 60mm a zda se mi,ze 100mm by byl moc.delam si vse sama a na dotazy ma 10 lidi 10 nazoru.tak se obracim na odborniky.dekuji Jandova

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jakým způsobem připravit celokamenou zeď na lepení fasádního polystyrenu.Kameny jsou celkově obnaženy. Nahazovat se mi to nechce. Jen vyplním velké díry mezi nimi. Jakou penetraci nebo co na to použít za chemii? Dům je celkově podřezaný. Děkuji

Zobrazit odpověď

Prosíme o radu. V současné době nám firma zatepluje starší RD vatou 10cm (dům je cihla-vzduchová mezera-cihla 45cm). V tomto deštivém počasí ponechali vatu mimo suché prostory a některé kusy vaty jsou dosti mokré. Dají se použít bez následků vzhledem k dalšímu postup nanášení materiálů? Děkujeme za odpověď.

Zobrazit odpověď

Přeji dobrý den, na bytovém domu, postavený ze dvou bloků, celkem o 63 bytech, se nejvíce na severozápatní straně jednoho z obou bloků a u ostatních stran obou bloků, odhadem asi o 80 až 90% méně, projevuje prokreslování cihlových spár a nadokenních betonových překladů. Jedná se o objekt 12 roků po výstavbě. Nechceme provádět zateplení objektu z důvodu vysokých nákladů, kde by také bylo nutno zkracovat nebo prodlužovat velký počet balkonových zábradlí a tím narušit jejich antikorozní ochranu. V jedné zde z vašich odpovědí na otázku prokreslování jste uvedl, že se prokreslování hmoždinek zamezí použitím tepelně izolační omítky o tl. 2-2,5cm. Lze tento způsob použít v našem případě? Podle rozboru stěru, narůstají právě na prokreslovaných plochách plísně a usazuje se prach. Nebo navrhujete použít jiný způsob zamezování prokreslování mimo zateplení? Jaké jsou s tímto zkušenosti? Děkuji Vám za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den bydlím v dřevěné stavbě z třicátých let. Stěny jsou z trámů o tlouštce 10 cm s vnitřním pobitím palubkami. Chci jej zateplit z vntřní strany, Můřete mi poradit zda použít vatu nebo polystyren, popř, zda použít parozábranu mezi stěnu a isolaci, nebo až jako vrchní vrstvu, Děkuji za případnou odpověď

Zobrazit odpověď

Jaký druh fasádního materiálu vybrat na polystyren přetažený lepidem? děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, rád bych se zeptal zda je vhodné při kontaktním zateplení minerální vlnou s kolmými vlákny (1000x200) vhodné seřezávat izolant v rozích oken, jako se to dělá u EPS? Či zda je šířka pásku příliš tenká. Také bych se rád zeptal, zda se desky z minerální vlny s podélnými vlákny (600x1000) kotví primárně v rozích jako EPS, či jako kolmá vlákna. Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Na podzim 2012 jsem zateplili RD skladba (16cm EPS, lepidlo, perlinka, lepidlo, 2x penetrace barva hnědá - vše od firmy weber). Po zimě, respektive na severní straně, jakmile zaprší na fasádu se objeví "pavučinové" čáry, pod kterými jsme zjistili mikrotrhlinky. V těch je nasáklá voda, která právě způsobuje vykreslení "pavučin" na fasádě. Konečnou fasádu máme v plánu realizovat později. Chci se zeptat zda je to problém? Jestli to nějaký čas vydrží? Popřípadě co mi doporučíte, jak toto ošetřit? Díky, s pozdravem M. Tomek

Zobrazit odpověď

dobrý den .mám 10let postavenou novostavbu z cihel keratherm 44pd,na ní polystyren 5cm,perlinku,a štuk salith MHF P2,natřeno fasádní akryl. barvou Dulux již třikrát po dvou nátěrech.vždy po 2-3letech se objeví mikrotrhliny/pavučina/a po třetí zimě se na několika místech iudělají puchýře,dojde k odloupnutí barvy.štuk na lepidle ale drží.trhlinky jsou pouze na stranách domu kde svítí celý den slunce.prosím o radu jakým způsobem to vyřešit,oslovená stav. firma mi doporučila kompletní odstranění zateplení a provedení znovu.to nyní z fin. důvodů nepřipadá v úvahu.děkuji za radu

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Čeká mě zateplení domu (okálu) . Uvažoval jsem o polystyrenu styrotrade eps 70f tlouš´tka 120mm. Perlinka Vertex R131, stěrkovací lepidlo ještě nevím, povrchová úprava - silikonová omítka. Líbí se mi způsob lepení pěnou Je možné nanášet tuto pěnu jen bodově, ne po obvodu, aby tam mohl cirkulovat vzduch. Mám strach, že když to uzavřu, nastane problém s plísní atd. Děkuji za odpověď Machander

Zobrazit odpověď

Dobrý den, poprosil bych o radu jak provést vnější zateplení ostění okna. Jedná se o novostavbu zdivo Porotherm 44, okna plastová. Okna jsou usazena standartním způsobem na pěnu. V době usazování nebyly použity žádné parotěsné a paropropustné pásky respektive se v té době ani nevyráběli. Vnitřní ostění je běžně zapracováno vápenocementovou omítkou. Chtěl bych vnější ostění vyložit polystyrenem a přetáhnout spáru pěny cca 1,5cm na rám okna, z armovat perlinkou + lepidlo na obvodové zdivo. Fasáda domu bude z vápenocementové strojní omítky - nebudeme zateplovat. Lze toto řešení použít ? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Co můžeme použít na zateplení fasády,která je omítnutá březolitem.Tvárnice jsou škvárobetonové.Tlouška zdí je pouze43cm.Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Prosím o informaci zateplení rodinného domu. Je postaven v roce 1991 . Je postanen z šedých tvárnic Ostrava -Poruba název plynosylikát. Síla stěn 40cm. Jakou sílu musí mít polystyren? Děkuji

Zobrazit odpověď

dobry den problém spočívá bylo provededno zateplení fasady vatou natažení perlinky a lepidla nasledně byli objeveny nerovnosti na fasadě které se opravily jednalo se o prohlubně a boule některé boule byli vyříznuty a opraveny prohlubně se opětovně natahly lepidlem po te byla fasáda opatřena penetračním nátěrem po zaschnutí se aplikovala akrylatová omítka na druhý den se na těchto místech objevily šedé fleky ato všude tam kde se oprava prováděla je možnost nějaké opravy předem děkuji

Zobrazit odpověď

Hezký den. Máme celoobvodově zateplený dům fasádním polystyrénem tl. 50mm. Zateplení bylo provedeno v roce 1997. Finální vrstva je nějaká šlechtěná omítka a na ní je silikátový nátěr. Několik měsíců po provedení díla se objevily na vnějším povrchu trhliny. Podle vyjádření TAZUS jde pouze o estetickou nikoli funkční vadu. Nyní po letech je fasáda domu nevzhledná a navíc se objevuje zelená vrstva mechu a lišejníku, asi v důsledku blízkeho vzrostlého jehličnanu. Uvažujeme o tom, že bychom obnovili vnější vzhled domu. Je možné natáhnout ještě jednu vrstvu ( lepidlo, perlinka, finální probarvená omítka např silikonová)? Případně prosím navrhněte nějaké jiné vhodné řešení. Děkuji.

Zobrazit odpověď

DOBRY DEN KOUPIL JSEM STAROU CHALUPU A MAM DOTAZ OHLEDNE PROHNUTE STENY S DREVENYCH TRAMU.NEVIM JAKYM ZPUSOBEM VYROVNAT STENU JESTLI ZVOLIT ZATEPLENI A JAKY ZVOLIT MATERIAL TREBA POLYSTYREN ALE MAM OBAVY ABY NEVZNIKALA PLISEN A NEBO UDELAT KLASICKY ROST A MEZI TO VATU A DREVENE OBLOZENI. PROSIM O RADU A DEKUJI ZA ODPOVED

Zobrazit odpověď

Dobrý den,po 3 let od provedení zateplené fasády jsem zpozoroval v místech spojení zakladových profilů fasády vodorovné praskliny ve fasádě v délce 20cm. Je to zhruba ve výšce kde končí vnější hrana profilu.Zdivo qpor 37,5cm, 10cm polystirén lepidlo perlinka lepidlo, probarvená penetrace baumit + akrylátová omítka baumit k1,5 mm. V každém spoji profilu je vložen spojovací můstek. Jakým způsobem prosím se dá uvedený problém odstranit a opravit. Děkuji Aleš

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli děláte výpočet spotřeby materiálu na stavbu podle Vám zaslané dokumentace. Děkuji.

Zobrazit odpověď

dobrý den,stavím domek k firem.účelům z porothermu eko+ 400.Na to termoizol.omítka aobyčejná.Prosím,bude to dostatečně izolovat nebo ještě zateplit polystar,Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den.Chci se zeptat ,jestli je vhodné zateplovat panelak v zimních měsících.Děkuji

Zobrazit odpověď

MÁME ZATEPLENÝ OKÁL A NA DVOU STĚNÁCH ZÁPAD SE PŘI MRAZECH OBJEVUJÍ HMOŽDINKY A NA JEDNÉ I SPÁRY ČETLA JSEM ŽE JE TO TEPELNÝ MOST ALE CHCI SE ZEPTAT,MÁME OMÍTKU Z PYTLE NE PASTU OD VÁS A VÍM ŽE ŘÍKAL PRODEJCE ŽE JE TŘEBA NA TUTO NANÉST JĚŠTĚ NÁTĚR K ČEMU JE A POMOHL BY NÁM S TÍM PROBLÉMEM DÍKY

Zobrazit odpověď

Dobrý den, máme 1,5 měsíc zateplený rod.dům vatou tl.10cm a silikonovou omítku (weber pas silikon plus). Dnes, když teploty klesly pod 0, fasáda zflekatěla - jsou viditelné všechny talířové hmoždinky (nepoužili zátky, tvrdili nám, že na plastové talříové hmoždiny nejsou třeba). Jak fasádu opravit pokud fleky budou přetrvávat???? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o radu. Zateplujeme 100 let stary dům. Základy podél celého domu jsou kamenné, jen na severní straně jsou velké nerovnosti ( doslova díry), neboť není základ jen z kamene ale i z pískovce, který se vydrolil. Nyní nevíme, jak vyrovnat nerovnosti základu, abychom na něj posléze mohli nalepit fasádní polystyren. Předem děkuji Marta

Zobrazit odpověď

Dobrý den, koupil jsem relativně nový dům, kolaudace r.2010, o dispozici 4+1 do patra. Dům je postaven z pálených cihel POROTHERM tlošťky 365mm a zateplen polystyrenem tloušťky 50mm. Může nastat problém s rosným bodem, který může způsobit degradaci zdiva a výskyt plísní, u takto malé tloušťky polystyrenu? Chci se zeptat zda musím použít polystyren větší tloušťky, nebo mohu ponechat stávající. Šlo by samozřejmě o další náklady! Dům leží v oblasti jižní Moravy, takže zde není extrémní zima. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o informaci, jakým způsobem vyřešit zateplení fasády, která je mechanicky namáhaná (opírání kol, nárazy předmětů a pod.). Dům je cca 120 let starý, cihlový, omítka bude kvůli nesoudržnosti kompletně odstraněna, je pod izolaci vhodné ji nejprve obnovit? Přikláněli bychom se k minerální vlně, ale obáváme se, že bude opakovaně poškozená.Není možné použít vrchní omítku, která by podstatně zvýšila odolnost? Je možné použít k zateplení např. Ytong Multipor a je izolační schopnost srovnatelná? Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně provětrávané fasády rod.domu. Mám nemovitost ,která je jen částečně odizolována od zemní vlhkosti( nelze odizolovat je to kamenné zdivo tl cca 80cm tloušťky a 1 m výšky potom smíšené zdivo).Chtěl bych zateplit provět.fasádou a eliminovat tak vznik plísní. jedná se mně o skladbu ,hlavně o vnější plášť. Skladba --- kotvy ,příčné latě s izolací (skelná izolační deska, Knauf TP 425 B ) ,větraná mezera cca 3 cm ,podélné latě -na nich našroubována OSB deska cc15 mm ,spoje které nebudou ležet na roštu zpevněny podšroubováním?. Na OSB desce nalepen a ukotven fasádní polystyren tl.5 cm. Stěrka s vystužená perlinkou ,omítka . Můj dotaz je ohledně poslední vrstvy tj. OSB,polystyren,stěrka omítka. Mám strach z roztažnosti OSB desek a tím praskání celé konečné fasády. Na druhou stranu jsem někde četl že fasádní polystyren min. tl. 5 cm dovede eleminovat tuto teplotní a vlhkostní roztažnost. Ale již tam nebylo zda OSB desky dávat natvrdo k sobě a nebo nechat nějakou dilatační mezeru. Máte prosím nějakou zkušenost s takovou fasádou? Děkuji předem za odpověď , nebo kontakt na někoho kdo již takovou fasádu dělal. S pozdravem Stanislav Štreit ml.

Zobrazit odpověď

Je možné aplikovat kontaktní zateplovací systém na zeď z vepřovic na neomítnutou, okopanou plochu? Děkuji

Zobrazit odpověď

Chtěly bychom zateplovat a chci se zeptat,jestli je vhodné zateplovat z vnější strany,kde je to vyhřívané sluncem.Jestli se nebudou tvořit v obytné části plísně.Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o radu - připravuji zateplení části RD , zdivo - plné cihly, síla 60cm. Nyní je ve výšce cca 60 cm od země vystouplý sokl (cca od 2 cm). Zateplením bych toto rád zarovnal do jedné úrovně. Má představa je zateplit polystyrenem EPS o síle 10 cm a v místě soklu o síle 8 cm, avšak nevím, zda je možné zakoupit tyto 2 rozdílné polystyreny o přibližně shodném tepelném odporu a nedocházelo tak v místě \"slabšího\"polystyrenu ke zhoršení zateplovacího efektu. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jakým polystyrénem účinně zateplit celou obvodovou fasádu bytového domu ze 60. let.Dům má cihlové zdi 45 cm tloušťky.Bude dostačující tloušťka 10 cm?Čím také zateplit stropy sklepů,ve kterých se netopí?Abych zamezil promrzání podlah přízemních bytů a také nezapříčinil plesnivění sklepů?Děkuji za odpověď?

Zobrazit odpověď

dobry den,mam dotaz,da se lepit eps fasadni polystyren tl.14cm na štukovou omitku natrenou fasadni barvou?Slyšel jsem mře ten štuk se nemusi odstranovat,jen tam kde je odfoukly,že to pry stači natrit hloubkovou penetraci a pak na to rovnou lepit polystyre,ale ne fasadnim lepidlem,ale pěnou specialne urcenou pro lepeni polystyrenu.Dalsi dotaz,pokud bych mel takto nalepeny polystyren,navrtal bych hmozdinky,natahnul lepidlem a perlinkou,tak jestli se po natazeni perlinky dava jeste jedna vyrovnavaci vrstva lepidla a pokud bych to timto zpusobem mel a nestihnul bych pred zacatkem zimy dat na fasadu i finalovou slechtenou omitku,kterou bych pak dodelal na jare,tak jakym zpusobem mam fasadu pred zimou osetrit aby treba lepidlo nepopraskalo a jakym zpusobem mam pokracovat pak na jare,jestli to vse znova natahnout lepidlem atd... dekuji moc za odpoved

Zobrazit odpověď

Je možné na strop pod nevytápěnou půdou nalepit polystyrenové desky,abych zamezil úniků tepla.Budou desky sloužit i jako parotěsná zábrana?jakou tlouštku desek použít.Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, zateplená fasáda minerální vatou na novém RD. Po 1 roce zane opadávat omítka. Zjištěná závada: firma nedodržela technologický postup a provedla další postupy zateplení na mokrý izolan. Prosím jak správně provést opravu fasády? Jedná se o opravu v záruce. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, máme staré stodoly č.1 sokl z kamene je oddělen asfaltovým pásem od cihlové zdi. stodola č.2 je mix obou materiálů, žádná hydroizolace není. U části objektů je již opadaná omítka, nebo tam nikdy nebyla, chtěla bych tento vzhled zachovat (zbytek omítek schodit, oškrábat) a zajímalo by mě jak ošetřit spáry zdiva, aby se dále nedrolili.

Zobrazit odpověď

Mám novou silikátovou omítku,bohužel je nutno v této fasádě udělat asi 2m drážku.Půjde tato fasáda opravit tak, aby nebylo poznat, že tam ta drážka byla? Fasáda je stará 14 dnů. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den,mužete mi poradit jaké je nejvhodnější počasí,když se natahuje silikátová škrabaná omítka.Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, Dělám na Dřevostavbě provětrávanou fasádu, na kterou chci použít desky Durelis. Na tyto desky chci nalepit 1cm EPS jako dilatyci proti mirotrhlinám a potom lepící stěrku s perlinkou. Následně bude použita šlechtěná omítka. Ostění bude pravděpodobně bez EPS pouze deska Durelis - nátěr Superkontakt. Je tato skladba použitelná? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, jakou doporučujete penetraci a finální fasádu na polystyren, perlinu, lepidlo? Barva by měla být bíla v kombinaci s hnědou příp. černou. Typ fasády nemám preferovaný, jedná se spíše o jeho cenovou výhodnost. Děkuji za info. Jana

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěla bych poradit s fasádou. Po koupi RD, který měl již provedené zateplení polystyrenem, kdy je nataženo na perlince lepidlo, chceme udělat finální úpravu fasády, avšak současné natažení lepidla vytváří na zdech domu vlny, že není rozetřené do hladka by nevadilo, to bychom zbrousili, avšak vlny jsou patrné, chtěli bychom se vyhnotu tomu, abychom museli dávat další vrstrvu polystyrenu, perlinky a lepidla, abychom tyto vlny vyrovnali, proto jsem uvažovali o hrubé omítce, např. březolit, který však údajně na lepidlo nechytá, aby se vlny trochu vyrovnaly, příp. nebyly tak viditelné. Co byste nám doporučili?

Zobrazit odpověď

Dobrý den, potřebuji zateplit vnější stěnu schodiště, která je 50let stará, z šedivých tvárnic vyráběných ručně ze struzky. Zeď je 30 cm silná, omítka břízolit. Jak silný polystyrén máme použít? Je nutné břízolit odstranit (zdá se nepoškozený). Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den.Prosím o radu.Vrátila jsem se ze zahraničí,kde se od zateplování polystyrenem upouští,že po 10-15 letech jsou změny na spodní fasádě,vlivem srážení venkovní teploty s vnitřní.Jestli si to tak pamatuji.Možná jsem ten jejich důvod zkomolila,ale hlavně prosím,čím tedy zateplit štítovou zeď u domu starého 50 let ZEVNITŘ.Existuje foukaná celuloza,jestli by tato izolace šla udělat zevnitř.Nebo jiný zatploací systém,určený vnitřně.Moc děkuji za radu.

Zobrazit odpověď

Na 5 let staré silikonové omítce na RD se objevila na 3 místech prasklinka cca. 1mm široká a asi 20cm dlouhá. Mohu jí zatmelit transparentním neutrálním silikonem? Nebo jí mám nechat být? Existuje jiná varianta? Děkuji za odpověď. Veselý

Zobrazit odpověď

Dobrý den , máme rodiiný dům finského typu . Obvodové stěny jsou dřevěné / palubky/ . Chceme realizovat zatepleni s fasádou. Potřeboval bych poradit jestli použít polystyren nebo minerální desky. Nebo je jiné řešení? Díky

Zobrazit odpověď

Dobrý den, rád bych se zeptal, zda je vhodné zateplovat RD, který je starý 10 let a je z šedých tvárnic šíře 40cm (tuším je vyráběl HEBEL). RD je suchý, bez plísní. V případě zateplení, je vhodnější polystyren, nebo minerální vata. Děkuji

Zobrazit odpověď

Při zateplení 12cm polystyrenem ve vnitřním rohu při styku se zdí, která není zateplená (přístavek) mám lepit v tomto místě bok polystyrenu k nezateplené zdi? Zároveň na druhé straně opět vnitřní roh ale druhá zeď je již zateplená apouze lepidlo bez omítky také mazat nebo nemazat lepidlem bok 12cm polystyrenu? Dále jakou min délku hmoždinky na polystyren 12cm? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, postavili jsme RD z 49cm širokých cihel Supertherm a nyní chceme dávát vnější omítku a nemůžeme se rozhodnout zda dát 2,5cm nebo 4cm. Zateplovat již nebudeme, chceme dát termoizolační omítky. Rozdíl v ceně za práci omítky je docela značný 70tis Kc. Nevíme zda se nám tato investice vrátí v úspoře na vytápění. Vytápění máme podlahové na plyn.

Zobrazit odpověď

Dobry den, mam 100 let stary RD, kamen a palena cihla (45 cm) a chtel bych ho zateplit. Mam ale problem, ze se mi kazdorocne po zimne na dvou mistech objevuje plisen. Muzete mi prosim poradit jestli mam na zatepleni RD pouzit polystyren nebo skelnou vatu?A jakou silu, by ta izolace mela mit, dekuji

Zobrazit odpověď

Prosím o radu. Chci po zateplení polystyreném tl 12cm a pofinájní stěrce lepidlem a následné penetraci použít jen barvu bez omítky.

Zobrazit odpověď

Uvažuji o zateplení malého rodiného domu (cca 180 m2). Dům je postaven s pískovce (60 cm) vodorovně izolován (podříznut) . Problém je umístění domu, je v údolí, cca 15 m od potoka, z toho pramení vysoká vlhkost vzduchu (v chladnějších částech roku 70-80% ). Nemohu se rozhodnou jaký zvolit systém. Existuje systém, který by byl z hladiska vodní páry propustvý jen ve směru ven a z vnějšího směru do konstrukce ne? Na jedné stavební výstavě jsem dostal informaci, že když zateplení z minerální vaty uvnitř navlhne, tak ta vlhkost tam už zůstane. Je to pravda? Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Letos budu zateplovat dům - polystyren 10cm na fasádní PUR. Chtěl bych poradit jaké by bylo vhodné lepidlo na perlinku a poté klasický fasádní štuk. A jeli to vůbec možné takto dělat, slyšlel jsem že to dost praská. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobry den,mame, zateplenej domek 5cm polystyrenem fasadu.v interieru mame steny obložene stěny heraklitovymi deskami3cmpolistirenu.Obvodova stěna je cihlova45cm.Dum je 8let po rekonstrukci žadnou plisen jsme zatim nezpozorovali.Jestli je v konstrukci jak to zjistime?Četl jsem že mužou byt karciogeneni.Děkuji za odpověd.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, máme starší dům postavený v roce 1975. Před 15 lety jsme vyměnily okna za plastová. V současné době bychom chtěli udělat novou fasádu. Na domě je brizolit. Řešíme, zda zateplovat nebo pouze nanést omítku s fasádní barvou. Nechali jsme si udělat odborníkem zkoušku úniku tepla přes zdivo termokamerou, kde se zjistili především tepelné mosty v rozích domu, ale nebylo to ve velké míře. Okna těsní také vcelku dobře. Můžete nám poradit, zda není v tomto případě zbytečné zateplovat fasádu? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobry den, pri rekonstrukci domu budeme aplikovat tepelnou izolaci - misty polystyren, misty kamennou vlnu. Radi bychom vsak zachovali vzhled puvodni strukturovane tlustovrstve omitky. Puvodni omitka je tlusta cca 1-2cm, jakoby volne nahazovana ridka hlina, s tlustym vicevrstvym naterem probarvenym vapnem. Je mozne pouzit na zakladni napenetrovanou fasadu (po prilepeni izolantu, aplikaci kotev, perlinky, lepidla a penetrace) hlinu a vapno jako drive? Pripadne nejakou vnejsi vapennou omitku? Nevim, zda budeme schopni s modernimi omitkami z Etics systemu dosahnout stejneho vzhledu.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, můžete mi prosím poradit. Ve starém činžovním domu (1950) nám proběhla výměna špaletových oken za nová eurookna. Okna byla zapěněna, dále byla použita parozábrana, zazdění a zaštukování. Vnitřní ostění bylo pouze začištěno a zaštukováno.Kolem rámu okna , zejména nad ním vznikl velký prostor po špaletovém okně. Chci se zeptat jestli bych si měl vnitřní ostění nějak zateplit nebo dozdít. Obávám se totiž srážení vlhkosti kolem rámů oken. Se zateplením domu se nepočítá. Děkuji za odpověď...

Zobrazit odpověď

Dobrý den, máme starý rodiný domek a uvažujeme o nové fasádě. Stávající fasáda je tvořena vápenocementovou škrábanou omítkou - brizolitem. Nechtěli jsme dům zateplovat polystyrenem či vatou, protože nechceme rozšiřovat stěny domu, které již jsou 45cm široké. Zaujal mě Váš TEPELNĚ-IZOLAČNÍ OMÍTKOVÝ SYSTÉM. Je možné ho použít i na stávající omítku?

Zobrazit odpověď

Příjemný den! Budeme zateplovat RD (zdi 30 cm cihly) z roku 1938 zevnitř.Jinak to totiž nejde, protože mezi sousední zdí je minimální mezera (soudka), kterou sotva projde kočka. Rozhodujeme se pro následující postup: Fasádní polystyren EPS-F tl. 100 cm, který nalepíme celoplošně na zeď vhodným lepícím tmelem + parozábrana (je prosím nutná?)+ přizdít cihlou (jaká tloušťka?) + sádrokarton nebo perlinku a nahodit (lze použít mozaikovou omítku? Je to prosím správné nebo existuje jiný postup. Nevím ještě prosím, jak tuto zeď propojit nebo izolovat od země, která je beton+dlaždice. Jedná se o přízemní místnosti, RD není nijak izolován. Děkuji předem za odpověď. Korbel St.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám dotaz, v létě jsme zateplili fasádu 15cm.polystyren lepidlo, sítka a silikátovou omítku. Tet při minusových teplotách se začaly objevovat velké praskliny a to jen asi 20cm od země, na zemi mam zámeckou dlažbu a polys. položený na zámecké dlažbě. Rohové lišty jsou zdeformované. Můžete mi prosím poradit jak to opravyt

Zobrazit odpověď

Dobrý den, na fasádě nového domu (cihly Heluz) se po dvou letech vytvořily praskliny a omítka začala opadávat. Podle dokumentace byla použita vápennocementová strojní omítka štuková tl.15 mm a následně nátěr Prince color Multitop FA S 5727 (na zbylé barvě je ale označení Multicolor SILIKON). Reklamace se dostala až k soudu a teď by měla stejná firma navrhnout detailní způsob opravy včetně vyřešení návaznosti fasády a rámů oken (dvojitá okna osazená ve fasádě - dům je v památkové rezervaci), na některých místech jsou teď rámy obnažené. Prosím o radu, jak toto vyřešit - v časopisech jsem četla o použití silikonu kolem rámů, setkala jsem se ale s názorem, že silikon vhodný není (nedá se přetřít, nevydrží dlouho). Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám nový dům zdivo porotherm 400 mm stači klasicka fasáda nebo mám provést zatepleni.

Zobrazit odpověď

Dokončili jsme novostavbu RD a na jaře bychom chtěli dělat fasádu bez zatepletí, RD je postaven z Ytongu. Jakeé jsou nejlepší materiaály na fasádu ?

Zobrazit odpověď

jaká je životnost zateplovacího systému z polysterenu

Zobrazit odpověď

Dobrý den,mám rodiný domek, ktery byl postaven v roce 1938 domek máme z vnitřní strany nově opraven a řešíme fasádu.Na domě jsou použita eurookna nové dveře,podřezání stěn a nové izolace.Šířka stěn je 45cm řeším zda pouřit kontaktní fasádu či odvětravanou.Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, na 3 měsíce staré fasádě se při teplotách pod nulou prokreslí spáry a síť trhlin. Skladba stěny je Ytong Lamda 375 mm, penetrace, 2 x stěrka s perlinkou, penetrace, silikonová omítka - zrno 2 mm. Co je příčinou a jaké je řešení? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Dobrý den.Mám RD postavený v roce1987 ze siporexu tl.300mm jakou tl.polystyrenu a jaký mám bych měl zvolit na zateplení fasády.A jaký druh polystyrenu zvolit na ostění oken a dveří jaké tl.je ideální.Okna budou s prostupností U-0,84W/m2 celého okna.Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o odpověď na můj /náš/ dotaz. Jedná se o panelový dům - 7 poschodí.Po dvou a půl letech po ukončení prací na zateplení našeho domu se na ochozu domu a asi 20 cm do výšky objevil na omítce zelený povlak (neumím to jinak vyjádřit). Toto jsme reklamovali u firmi, která práce prováděla. Zpět nám přišla odpověď, že bylo mokré léto vhodné pro růst mechů, kterým se daří ve stínu a vlhku. Podotýkám, že je to severní strana domu a asi 15m od domu máme vzrostlé olšové a topolové stromořadí. Před zateplením a výměnou oken se na domě nic podobného nevyskytovalo. Děkuji předem za odpověď. Vaše možné dotazy k tomuto problému ráda zodpovím.

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Prosím o radu.S přítelem budeme bydlet v domě po babičce.Chceme ho trochu zrekonstruovat.Ale hlavníproblém spočívá v tom,že dům stojí přímo u silnice.Ta je úzká a z druhé strany je též dům.Fasáda je v hrozném stavu a je velmi špinavá.Prosím o radu,jak tento problém vyřešit?Jaký druh materiálu fasády použít?Existuje něco odolného (omyvatelného)? Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den použili jsme na podbití u RD osb desky a napenetrovali a dvakrát natáhli lepidlem včetně perlinky a finále akrylátová omítka.Problém je ten že všechno se to odlepilo s OSB desky a je to natom zhouplé a vypadá to jako koberec. A nedávno jsem dělal montovanou stěnu z osb desek a taky se to vcelku celý odlepilo.Můžete mi poradit čím to je?Děkuji

Zobrazit odpověď

Hezky den, mam jedenact let stary dum a chtel bych ho zateplit. Obvodove zdivo je z Porothermu o sile 40 a na nem hruba omitka a tocena fasada. Nevim jak silny polysteren pouzit,aby nebyla okna moc zapustena a zaroven aby zatepleni splnovalo funkci. Dekuji za radu.

Zobrazit odpověď

Mám dotaz ohledně zateplování.Je nutné zateplovat 4 poschoďový cihlový dům,který byl postavený v r.1962?Není škoda zalepovat prodyšné cihly lepidlem a polystyrénem?V domě jsou nová plastová okna a vnitřní prostředí místností se zhoršilo.Topné období je zhruba 1/2 roku a tak nevím,zda všechny plánované změny s koeficienty, nevedou ke zhoršení prostředí bytů a tím i ke zhoršení zdraví lidí.Dříve jsme žili v souladu s přírodou a dnes náš život ovlivňují jen umělé hmoty.

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Vloni nám firma dělala zateplení domu viz. provedení kontaktního zateplení STYROTHERM PLUS 70 140 mm systém MAMUTHERM s silikátovou probarvenou omítkou 1,5 zatíranou A zateplení soklu STYROTHERM PLUS 70 60 mm. Teď jsme zjistili, že jsou v jedné části fasády boule a po zatlačení se prohupují (odfouknutá omítka). Jaký je vhodný a správný postup opravy. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, potřebovali bychom zatepli chatu postavenou z použitých lignátových panelů (tesko baráky) starých ca 40 let. Vnější lignát je různě popraskaný i vyboulený, takže lepení polystyrenu nepřichází v úvahu. Jaký systém použít? Děkuji za odpověď. S pozdravem

Zobrazit odpověď

Máme rod.domek,zděný síla zdí 45 cm.Rádi bychom ho zateplili.Rádi bychom věděli čím a potom kterou omítku použít.Je lepší polystyren nebo vata?A jakou sílu?Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den,bydlím v podklepené cihlové bytovce,kde byly před rokem zatopené celé sklepy a tudíž jsou stále vlhké,i když se celé léto větralo.Voda do sklepů může přijít kdykoliv znovu.Správce nám doporučuje udělat zateplení polystyrenem a udělat novou fasádu.Máme strach , aby se dům neuzavřel a vlhkost nešla do bytů a nedělala se plíseň.Je tedy vhodné toto vůbec provádět,nebo je lepší jen udělat novou fasádu bez zateplení?Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den. V roce 2010 jsme provedli zateplení rodinného domu polystyrénem a nanesení silikonové omítky. Na jedné ze stěn zůstaly fleky, proto byla nanesená druhá opravná vrstva, která byla vlivem počasí také poškozena. Letos byl proveden nátěr poškozené stěny, ovšem barvou velice rozdílného octínu. Může být stěna opatřena další vrstvou omítky? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Stavební firma nám zateplila nový montovaný dům minerální vlnou. Jaké jsou přípustné nerovnosti hotové fasády dle normy?

Zobrazit odpověď

Dobrý den stavební firma mi strojně omítla dům jádrovou omítkou CEMIX SUPERTHERM TO a jako srovnávací stěrku s perlinkou chtějí použít CEMIX -lepící a stěrková hmota BASIC je to vhodná kombinace ? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den Mám dotaz- na starý dům,kde není izolace a nebudu ji dělat,zatím není potřeba chci kovtit sokl z OSB desek na rošt plechý pro sádrokarton,na OSB chci dát extrudovaný polystyren 50mm a dvakrát přetáhnout perlinkou a na to marmolit.Bude tatp skladba dělat problém a praskat?Děkuji Vávra

Zobrazit odpověď

Dobrý den, máme novostavbu rodinného domu, který je postaven z broušených cihel Heluz 50 na pěnu. Přestože vím, že tato cihla má velmi dobré parametry nechala jsem si provést jádrovou omítku Cemix -supertherm TO. Jakou použít stěrkovou hmotu, aby si stěna zachvala prodyšnost? Je vhodná- Cemix lapící a stěrková mota Basic

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat mám zateplený dům polystyrénem a natáhnuté lepidlo s perlinou a lepidlo.Chtěl bych dát finální vrstvu s barvou.Dozvěděl jsem se, že bych mohl použít zatíranou omítku tenkovrstvou jemnou.Zajímalo by mě jestli je to možné a jestli je stejný postup nanášení této omítky jako štuk- natáhnutí a zatočení do hladka. A na konec jesli mohu na to použít fasádní barvu a jaká by byla nejvhodnější. Mnohokrát děkuji

Zobrazit odpověď

Problém: máme zatepleno minerální vatou, na ní je vrstva lepidla druhá vrstva je stěrka a ted jsme tam chtěli dát vrchní fajnovou vápenocementovou omítku, která by se natřela barvou. Protože chceme zachovat vlastnosti minerální vaty, tak se vybírala barva která je prodyšná - byla vybrána silikátová barva ale v prodejnách barev jsem se setkala s názorem ze barva by pronikla do minerání vaty a tak i vlhkost a tím by se minerální vata znehodnotila. Doporučili mi silikátovou omítku kde je barva už namíchána přímo, ale silikátovou omítku nemůžeme použít, nebot se jedná o pomátkovou zonu a musíme dodrzet stavební povolení a v něm je uvedena vapenocementová omítka ( nebo tradiční vápennou). Čili můj dotaz zní jakou barvu popřípadě jaký postup (zda použít nějaký pentreční podklad?) lze použít na minerální vatu. Moc děkuji, tvoje rada by mi velice pomohla.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mohu použít silikonovou fas. barvu ve stejném odstínu na novou sil. omítku na zalití-zjemnění hrubosti např. u vchodových dveří k zamezení zašpinění? Je nutná penetrace? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, jestli je možné zateptit 40let starou dřevostavbu vatou?plošně nalepit na stávající lignát, natáhnout perlinku a fasádu?Pokud ano, jaké druhy vaty můžete doporučit.Děkuji Turková

Zobrazit odpověď

Dobrý den, provádím obnovu fasády na staré usedlosti, omítka je popraskaná-vlasové i větší trhliny, je možno postupovat nanesením lepidla Basic 115 a perlinky, poté přeštukovat a natřít akrylátovou fasádní barvou? Děkuji za odpověď, s pozdravem Podzemský.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám na novém nepodsklepeném RD z cihel STI Heluz tep. izol. omítku Supertherm TO (057), chtěl bych poradit, jak vyřešit detail u soklu a co dát na asf.hydroizolaci vyvedenou na zdivo? Na sokl chci dát Mozaiku. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den,chtěli bychom se zeptat na zateplení RD, stáří cca 80let,síla zdiva 60cm,zdivo kombinované nepálena+pálená cihla,kompletní horizontální hydroizolace je provedena.Zdivo je relativně suché.Máme jen trochu obavy,že pokud zaizoluji polystyrénem+fasáda,přestane dům dýchat a mohli bychom mít problémy z následnopu plísní.Existuje případně nějaký materiál než polystyrén,který je prodyšnějšní?poraď te prosím jaký materiál a postup zvolit,abychommísto dobře neudělali zle. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o informaci, jaký typ hmoždinek máme použít na kontaktní zateplení fasády minerápní vatou tl. 12 cm s kolmým vláknem, tzv. lamely 200x1000mm. Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat zda zateplení domu je dostačující nebo máme použít zateplovací fasádní barvu.Dům je postaven z porfixu o tl.300mm a zateplen polystyrenem o tl.100mm,polystaren nebyl lepen na tzv.koláče,ale lepidlo nanášeno kolem dokola na jednotlivé tabule,děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, můžete mi poradit postup při vnitřím zateplení ploché střechy garáže polystyrénem ? Můžu polystyrén rovnou lepit na dřevěný strop garáže ? Je nutné ještě polystyrén natírat nějakou hmotou?

Zobrazit odpověď

Dobrý den Koupili jsme starší dům 1948, je cihlový šířka zdi 45cm, chceme zateplovat buď 10 nebo 12 cm polystyren. Základ je kámen pak 2 vrstvy cihel a následně izolace. Zjistili jsme však, že původně uvažovaná IPA je něco jako térový papír sice poměrně tlustý (dobře zachovaný) a jsou ho dvě vrstvy, ale přesto. Dům je suchý nikde není problém s tím, že by byl vlhký nebo sál vodu, ale nemá fasádu( díky tomu asi lépe větrá).Nejsme si jistí, co by s tím udělalo zmíněné zateplení. Na kámen pod izolaci bychom dali styrodur.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, nyní stavíme novostavbu typu bungalov z cihel Porotherm 44 EKO+ lepené pěnou. Při dotazech na zateplení dostávám rozporuplné odpovědí od amatérů. Mohl byste mi poradit zda zateplovat (vata nebo polyestirén) a minimální tloušťku tohoto materiálu? Tak aby byla návratnost alespoň 10 let.

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Budu zateplovat rodinný dům. Obvodové zdivo je silné cca 45 cm z plných cihel. Původní omítka je "brizolit", drží pevně a nedrolí se. K zateplení chci použít fasádní vatu o síle 12 cm. První dotaz je, zda je nutné před montáží izolace původní omítku impregnovat? Jaký typ omítky byste mi doporučili pro fasádní vatu, aby se zachovali její vlastnosti, především prodyšnost. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobry den, zateplili jsme rodinny dum polystyrenovymi deskami, na ktere jsme nanesli lepidlo Cemix Special, na to jsme dali sitku a na sitku jsme znovu nanesli Cemix lepidlo Special. Muj dotaz zni: je mozne na takto upravenou zed nanest Cemix vnejsi stuk? Pokud ne, jakou upravu lze na takto zateplenou stenu pouzit? Dekuji.

Zobrazit odpověď

dobrý den, po výměně oken a dveří (plastových) uvažujeme o nové fasádě. Domek byl rekonstruován v 80. letech klasickou omítkou, která dobře drží , někde jsou vlasové trhliny. Nevím, zda mám celý domek přeperlinkovat s lepidlem nebo by stačila vrstva venkovní omítky, samozřejmě po penetraci stávající omítky a pak aplikovat nátěr.barvu. Nechci dům zateplovat, je z roku 1944 , tlouštka cihlových zdí je 50cm. Dům je suchý. Za odpověď moc děkuji. Kolínek

Zobrazit odpověď

Dobrý den chtěl bych se zeptat nechal jsem si postavit chatu z Ytongu síla 30 zateplovací firma mi pak z venku dala vatu síla 50 na rošt a přes to mi dala parotěsnou folii Guttafol WB a místo fasády palubky síla 20. No a mě zarazilo že dávají na tů vatu parotěsnou folii.tvrdí mi že to mají dobře tak bych potřeboval poradit jestli jo nebo ze mně dělají jen vola Díky

Zobrazit odpověď

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Asi tři roky staré polystyrenové zateplení praská v rozích oken a v dolním ukončení. Je nějaké řešení této vady.Například nátěr nebo jiné. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na pár vecí. Jedná sa o rodinný dom ktorý je zateplený minerálnou vlnou 6cm a povrchová úprava je tam silikonová omietka ale soklová časť nie je vyriešená. Čím je najlepšie zatepliť soklovú časť? Akú hrúbku treba použiť a aké lepidlo? A ešte akú povrchovú úpravu treba na to dať? Veľmi pekne Vám ďakujem...

Zobrazit odpověď

Dobrý den, po přilepení perlinky na polystyrénové desky jsme zjistili, že celková tloušťka výztužné vrstvy je příliš malá. Perlinka vystupuje na povrch. Je možné nanést ještě jednu vrstvu stěrky? Je to možné provést i po úplném vytvrzení první vrstvy s perlinkou - spojí se obě vrstvy?

Zobrazit odpověď

jaký přesah musí mít izol.vata pokud je kotvena nad vchodové dveře (požární důvody)ostatní plocha PPS? 50cm od ostění nebo více?

Zobrazit odpověď

Dobrý den, jako lícovou vrstvu provětrávané fasády dřevostavby větší zahradní chatky jsem použil OSB desky. Prosím o doporučení skladby venkovní "omítky".

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chci se zepat, zda je vhodné při lepení polystyrenu na neomítnuté cihelné zdivo Porotherm zeď před lepením vlhčit (pokropit hadicí) z důvodu, aby nedošlo k rychlému vychnutí s současných vedrech. Budu lepit Vaší lepící a stěrkovací hmotou pod ozn. 135. Všude se uvádí, že se lepí na suchý a čistý podklad, tak mám obavy aby nedošlo ke zhoršení přídržnosti? Ale vyhřáté cihelné bloky značně sají a pokud nebudu vlhčit zeď bude to moc rychle vysychat. Nebo je lepší napenetrovat např. nějakou styren akrylátovou penetrací (na bázi Sokratu), aby se snížila savost podkladu, ale nikde jsem to ještě neviděl. Všude se mluví pouze o penetraci výstužné vrstvy před nanášením finální omítky. Děkuji za odpověď Kubička

Zobrazit odpověď

Dobrý den, zajímala by mne životnost šlechtěných pastovitých omítek CEMIX (z pohledu "mechanických" vlastností materiálu). Konkrétně silikátové a silikonové, případně silikonsilikátové omítky. Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Jaky mohu pouzit tepelneizolacni material (EPS, sedy polystyren, extrudovany polystyren) pro nasledne lepeni obkladu. Dekuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Budu dělat fasádu a chtěl bych se zeptat, zda je potřeba na tepelně-izolační omítku Supertherm TO dávat ještě perlinku.

Zobrazit odpověď

dobrý den, řeším problém zda zateplit přistavěnou verandu z ytongu tl.30cm nebo použít termoizolační omítku, můžu touto omítkou, tloušťkou její vrstvy způsobit posun rosného bodu, a tím kondenzaci par ve stěně, veranda je postavena již druhý rok bez fasády, uvnitř bez písní

Zobrazit odpověď

Fasádní omítka na dům z roku cca 1937. Dobrý den, uvažuji o obnovení omítky na prvorepublikovém přízemním domku postaveném z nepálených cihel "vepřovic". Původní omítka, pokud někde ještě je, intenzívně opadává. Jsem připraven zbývající omítku odstranit, spáry vyškrábat, pobít rabicovým pletivem, nanést "špric" a natáhnout hrubou. Dozvěděl jsem se, že existuje penetrace zdiva, která se po aplikaci vsákne, zpevní cihly a zároveň vytvoří vrstvu jak po "špricu" pro nanášení hrubé.Prosím o sdělení co to je za penetraci. Doplňuji, že stěny jsou od země izolovány, dům je suchý a má plastová okna a vchodové dveře. Jak takový dům vlastně zateplovat? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Prosím o radu jak ošetřit vlhkou stěnu rodinného domku, čím je možné stěnu /venkovní/ obložit, nechci polystyren. Moc děkuji za radu.

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Prosím o odpověď-mám novostavbu z ytongu, s nalepeným polystyrenem, lepidlem a perlinkou. Druhá a poslední vrstva lepidla na perlince není 100% rovná. Uvažuji o vnějším štuku+ kvalitní fasádní barva, nebo přímo nějaká probarvená omítka, která zakryje drobné nerovnosti na lepidle. Jakou fasádu byste mi doporučil z vašeho sortimentu? Díky za odpověď

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám stavební firmu a stavím nízkoenergetické domy a dřevostavby. Rád bych prováděl zateplení jen minerální vatou. Je možné toto zateplení provést i z exteriéru a v jakém provedení...?Jaká je konstrukce a jak se provede instalace fasády...? Děkuji...

Zobrazit odpověď

Dobrý den, před pěti lety lety jsem chtěl RD z plných cihel zateplit PS tl. 8 cm, zateplení jsem neprovedl, ale PS jsem již nakoupil. Letos bych chtěl dům zateplit PS o celkové tloušťce 13 cm. Chtěl jsem se zeptat zda je správné nejprve nalepit 8 cm PS bez kotvení hmoždinkami a kotvit až pak obě vrstvy současně. A ještě dotaz, zda bych měl u oken, která jsou 7 cm zapuštěná ve fasádě, vybourat v místech pod venkovním parapetem cca 7 cm beton (mezi oknem a rovinou fasády) a nahradit jej PS, nebo postačí když již pod rámem okna mám cca 4 cm extrudovaný PS?

Zobrazit odpověď

Ing. Motěšický odpovídal na dotaz o dodatečném zateplení fasády (minerální vata) další vrstvou (minerální vata). Provádí se nalepení na stávající povrch nebo je potřeba jej nějakým způsobem mechanicky upravit ? Je postup stejný u běžné omítky nebo silikonové apod? děkuji

Zobrazit odpověď

Dobry den,rada bych se poradila,jak v nasem dome-typ Lanario zkombinovat fasadu napr.bile barvy s obkladem typu cervene cihlicky,hodi se to pro tento typ domu?jak to nakombinovat,aby dum pusobil spise do sirky nez se tahl do vysky?nevim jestili se obracim s touto otazkou spravne na vas,ale zkusila jsem to.Zatim jsem nenasla moznost na internetu,kde bych si to sama mohla navrhnout.Prosim poradite mi?Dekuji za vasi odpoved.S pozdravem Iveta

Zobrazit odpověď

Dobrý den, stavím novostavbu rodinného domu, který je navžený jako NED. Je postaven z cihel Heluz family 50. Přestože vím, že tato cihla má nejlepší parametry na trhu po dohodě se projektantem jsme se dohodli na dodatečném zateplení systémem Cemix Therm silver plus (polystaren 50 mm). Podle projektanta tímto dosáhneme famozních parametrů v úrovni pasivního domu, protože však nebudeme používat systém rekuperace stále to bude dům třídy B. Souhlasíte, že tento systém bude pro dům finančním přínosem (úspory tepla) ? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Jsme SV. Před 5ti lety jsme provedli zateplení fasády (panelový dům). Na jaře se začaly objevovat na fasádě šedé fleky. V těsné blízkosti budovy nejsou vzrostlé stromy a nejedná se ani o severní stranu.Bylo konstatováno, že se jedná asi o řasy (plísně) a že jde pouze o estetickou vadu, která nespadá do reklamace v rámci záruční doby. Je toto správné? Jaká pravidla a povinnosti platí pro zhotovitele zateplení, pokud tento problém vznine ještě v záruční době? Děkuji předem za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, stále se nemůžeme rozhodnout jakou barvu fasády zvolit! Viděla jsem, že máte nějaké domy, na kterých se dá fasáda vyzkoušet. Nemáte program, kde bych si nahrála i svůj dům a ozkoušela různé odstíny fasád? :)

Zobrazit odpověď

Dobrý den, obdržel jsem odpověď na následující dotaz, ale tvarovky na rohy a u oken jsem nepoužil, řezali jsme použité cihly z kterých jsme stavěli stavbu., tedy 49 STI SB. Může to ovlivnit rozhodnutí zda stavbu zateplit či nikoliv? Pokud byste doporučil zateplení, jaké by byly vhodné varianty a proč. Nejsem odborník a informací je fůra, bohužel nevím pro co se rozhodnout. Spousta lidí mě přesvědčuje, že zateplením v budoucnu dost ušetřím na nákladech za topení a cena mě vyjde téměř nastejno. Myslíte že ten rozdíl bude tak veliký? Nahazovanou fasádu také mnoho zedníků již nedělá. Manželka je pro to abychom nezateplovali a stále se nemůžeme dohodnout. Předem děkuji za odpověď Dobrý den, v létě lonského roku jsme dokončili stavbu RD. Stavba byla provedena z broušených cihel Heluz 49 STI SB na lepidlo. Náš architekt nám nedoporučil tuto stavbu zateplovat. Nejsem žádný odborník na toto téma a pro se Vás chci zeptat na Váš názor, zda RD zateplit, nebo ne. Předem děkuji za odpověd´. Jan Boura

Zobrazit odpověď

Dobrý den, v létě lonského roku jsme dokončili stavbu RD. Stavba byla provedena z broušených cihel Heluz 49 STI SB na lepidlo. Náš architekt nám nedoporučil tuto stavbu zateplovat. Nejsem žádný odborník na toto téma a pro se Vás chci zeptat na Váš názor, zda RD zateplit, nebo ne. Předem děkuji za odpověd´.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím mohli byste mi poradit jak zateplit 100let dřevěný rd? Baráček nemá základovou desku měl by stát na podezdívce . Dřevěné stěny jsou vysypané škvárou na tom je rákos a puvodní zateplení je heraklit a papírova lepenka. Jedna stěna začala byt mokra, tak to nechci utemovat pol., aby nezačaly plísně. Má malou pudu a střecha je lepenková.

Zobrazit odpověď

Prosím o odpověď na můj problém. Na podzim loňského roku jsme zateplili fasádu rod.domu systémem Stomix Therm Alfa,tl.polystyrenu 12cm.Při mrazivém počasí se objevila na fasádě ze severní a východní strany kolečka v místech "terčíků " hmoždinek, spoje polystyrenu nikoliv.Jižní a západní strana je v pořádku. Čím je to způsobeno?Mám tuto závadu reklamovat ? Jde odstranit ? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Dobrý den, právě se chystáme zrekonstruovat byt stáří cca 25let, venkovní zateplení se zatím nechystá a je to byt na SV strany. Máme v úmyslu použít polystyrén tloušťky 30mm a na něj tenkou omítku. Prosím Vás o radu, jaké vhodné lepidlo na polystyrén a pak jakou vhodnou tenkou omítku použít? samozřejmě s použitím PERLINKY. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Chci se zeptat jakou mám použít tlouštku polystyrénu dum je postaven z plynosilikátu a z plných cihel, tlouštka zdiva je 30 cm. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den , máme zděný RD a před 5 lety byla provedena na jádrovou omítku fasáda z 2mm zrna ( ale bez perlinky). Fasáda je popraskaná a chceme to udělat lépe. Co by jste doporučil. Děkuji za odpověd.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, rád bych zateplil rodinný dům, postavený v roce 1985 ze syporexu. Problém je trošku v konstrukci členité fasády (stříkaná hrubá omítka s malými kamínky cca. 2cm ) a sokl je tvořen velkými kameny. Ilustrašní fotky bohužel není možné připojit do nějaké přílohy. Nyní se mi jedná o to, že nevím, který systém by šel pro zateplení použít a byl by nejvhodnější ? Předpokládám, že lepit polystyren na tuto fasádu asi nebude možné a s vatou to bude obdobné, jelikož podklad by měl být rovný, což v mém případě není. Můžete mi prosím tedy doporučit jak se zateplením pokračovat, zda-li s vašimi výrobky je možné případné nerovnosti opravit ? Děkuji za odpověd.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné zateplovat barák z venku, když je přes den kolem -4 stC? Popřípadě, co se může stát, když se to realizuje. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chci se zeptat, zda by pomohlo zateplení rod.domu ze tří stran. Na severení stěně v 1p. se vždy od podzimu do jara tvoří plíseň ato ve špaletě kolem oken a v rozích domu u podlahy Dům je cca 100let starý, má brizolitovou omítku a tl.stěn je 45cm.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, rád bych zateplil rodinný dům starý cca 35 let. Obvodové zdi byli vylévány do bednění ze škvárobetonu o šíři cca 35cm, fasáda je z břizolitu, poměrně hrubá ale v dobrém stavu. Jaký zateplovací materiál a jaké šíře mám použít a jaké úpravy potřebuje před zateplením stávající fasáda? Spodní část zdí je obložena břidlicí. Je třeba ji před zateplováním osekat? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den , má zakoupený materiál na fasádu - CEMIX -silikonová omítka , je možné tento materiál natahovat v zimě i v mrazech nebo se do něj může dát nějaká přísada pro práci v mrazech? Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám rodiný dům ze 70. let minulého století. Je postaven ze škvárobetonových panelů tloušťky 40 cm z Hýskova. Uvažuji o zateplení a nevím jaký nejvhodnější systém vybrat. Mohli by jste prosím doporučit, včetně cenové náročnosti?

Zobrazit odpověď

Dobrý den, jsme majiteli RD dokončeného na podzim roku 2009, na návrh projektanta a architekta jsme zvolili netradiční šířku obvodového zdiva Porotherm - 25 cm, se zateplením, polystyren šíře 16 cm. Při loňské a následně i letošní zimě se při venkovním mrazu na omítce zřetelně objevují veškeré spoje a kotvící prvky polystyrenu. Omítka je šedá silikonátová od firmy Zero. Je možné určit čím je toto způsobeno, případně jak vzniklou situaci řešit? Předem moc děkuji za váš nestranný odborný názor.

Zobrazit odpověď

DOBTÝ DEM Mam dotaz je možné na zateplení jako povrchovou upravu fasady použít stříkaný brizolit a jaký je technologický postup a použití materiálu,čím se dá upravit povrch proti nasákavosti. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Chystám se stavět nový RD a rád bych ho již při realizaci zateplil. Chci se zeptat jestli je možné stěnu z porobetonu (25-30cm) zatelnit polystyrenem (10-15 cm). Někteří lidé říkají, že může být problém s párou, která se bude srážet v konstrukci a může tam tak vznikat plíseň. Dá se toto srážení vlhkosti nějak omezit nebo mu zcela zamezit? Je tato kombinace materiálů vhodná, nebo by jste ji v žádném případě nedoporučovali? Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o radu týkající se zateplení fasády staršího domu. Jedná se o část koupelny, která byla přistavěna k domu, zdivo má tl. asi 30 cm. V koupelně byla provedena rekonstrukce a rozvody vody jsou nyní vedeny po dvou (vnějších) stěnách koupelny. Máme však obavy, aby větší mrazy neměly vliv na rozvody vody. Prosím o radu čím tuto část domu zateplit a zároveň jak řešit i zateplení stropu. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěla bych se zeptat - máme napenetrované jádrové omítky a zbývá nanést samotnou fasádu - šlechtěnou akrylátovou omítku. Od příštího týdne ale mají venkovní teploty klesnout pod bod mrazu, chtěla bych se tedy zeptat, zda se má firma ještě do nanášení pouštět ? Jak dlouho po nanesení vlastně omítka proschne natolik, aby ji mrazy nepoškodily (pokud je venku podzimní vlhko) ? Děkuji za vaši odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, začali jsme zateplovat jednu stěnu chalupy. Stěnu jsme obložili polystyrenovými deskami, ale nestihli jsme jí obložit až úplně nahoru. Chybí nám už jen asi 1,5 řady. A protože se blíží zima, mysleli jsme, že bychom to takhle nechali do jara. Můžeme nechat přes zimu nedodělanou stěnu jen s nabitým polystyrénem?

Zobrazit odpověď

Dobrý den,máme v plánu zateplit starý dům,zdi cca 60cm široké,materiál cihly pískovec,spodní část trochu vlhčí,nahoře sucho,nepodsklepno,nová eurookna,střecha zateplená,topeno dřevem. Chci se zeptta zda zateplit polystyrenem,nebo vatou a popř jaká tlouštka,děkuji Kokošová

Zobrazit odpověď

Zajímá mě postup při zateplování činžovního domu postaven v r.1960 je tedy z cihel. Omítka je hrubá. Hlavně mě zajímá co se dělá se starou omítkou před nalepením zateplovacích panelů. Musí se oškrabat , nebo jen vyspravit a vyrovnat nebo stačí omítku očistit vysokotlakem? Co se dělá kolem oken. Je lepidlo také izolační a vyrovnávací materiál?Jaký je vlastně správný postup. Předem děkuji za odpověd.

Zobrazit odpověď

rodinny dum z porothermu stoji na 50cm vysoke zakladove desce . do jake vysky mam dat zakladaci listu ? mam zacit od ciste podlahy,isolace nebo az 20cm pod hranou desky domu.

Zobrazit odpověď

Zdravím,chtěl bych se dozvědět něco o čištění zateplených fasád,znečištěných přírodními vlivy.Děkuji Josef Samohyl

Zobrazit odpověď

Dobrý den, stavební firma mi provedla nahazovanou fasádu, naštukovali a natřeli. nátěr byl proveden fasádní barvou akrylátovou, pružnou (kdyby omítka lehce popraskala aby to nebylo vidět- výrobce BODY). Bohužel ti kreténi odflákli štuk a nyní jsou vidět na hotové fasádě nerovnosti. Rád bych fasádu nechal znovu přeštukovat ale nevím jestli bude štuk držet na té barvě. Dočetl jsem se o výrobku superfix. Pomůže mi tento nebo jaký nyní zvolit postup? (bod č.1 je samozřejmě vyrazit tu firmu...) Děkuji předem za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám cca 25let starý dům s brizolitovou omítkou, kterou bych chtěl natřít fasádní barvou? Lze použít některý s Vaších výrobků. Děkuji za informaci.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o informaci, zda je možné znovu zateplit fasádu, která je již 7 let hotová se vší povrchovou úpravou. Původní zateplení bylo realizováno 6cm silnu vatou uchycenou do stěn dřevostavby. Je možné znovu zateplit vatou nebo je možné využití polyestyrenu a jakým způsobem probíhá hmoždění druhé vrstvy, aby se nenarušilo původní hmoždění?

Zobrazit odpověď

staveb.firma nam zatepluje panelak polystyrenem 10cm.štítový panel je z plochy vystouplý o 3 cm.lepení izolantu je od 1cm lepidla do tlouštky 3cm lepidla.asi kvůli rovině do štítu.U oken jsou mezery dopěněny.Neni tlouštka 3cm lepidla příliš?Nebude v mezeře vznikat kondenzát,plísně atd?

Zobrazit odpověď

Dobry den potřebuji poradit .Koupil jsem dům kde je zateplena stena garaze.Bohužel to zateploval majitel sam .Zateplení provedl na našprycovanou tvarnici.Problem je v tom že stena je hrozne po přiložení vodováhy nerovná.JAk postupovat při vyrovnání je to čisty polystyren.Nerovnost je až 4 cm na dvou metrech.Dekuji za vaši radu

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chci provést nátěr minerální rýhované omítky na RD a to buď akrylátovou barvou nebo silikonovou.U akrylátové barvy uvádíte-vynikající stálost barev, ale u silikonové barvy toto neuvádíte. Znamená to, že akrylátová je stálobarevnější? Jde mi o co největší kvalitu co do voděodolnosti a stálobarevnosti. Předem děkuji. S pozdravem

Zobrazit odpověď

Dobry den, obracim se Vas s dotazem o informace o Vasich vyrobcich v ramci dotace Zelena Usporam, napr. SVT 288 Cemix THERM P BASIC - jedna se o 1 komponent a nebo soubor produktu urcenych ke kombinaci? Mam na mysli, zda tento vyrobek uvedeny v SVT je ve forme stavebniho komponentu (tedy termoizolacnich bloku s jiz provedenou barevnou izolacni fasadou)? A nebo se jedna o soubor samostatnych vyrobku (extrudovany polystyren, sit, fasadni omitka atd.) zapsane v SVT ke kombinaci pro nasledne provedeni? Pokud se jedna o dilci produkty, rada bych Vas pozadala o zaslani seznamu Vasich dilcich produktu zapsanych v SVT. Firma meho otce je zapsana v SOD pro Zelena Usporam a je drzitelem certifikatu Cemix pro praci s extrudovanym polysterem a fasadnimi omitkami. Ma zajem o nakup Vasich vyrobku v co nejblizsi dobe, a proto Vas zadam toto upresneni pokud mozno co nejdrive. Dekuji. S pozdravem.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěl jsem se Vás jako odborníků zeptat, jelikož odpovědi a názory lidí jsou odlišné, zda-li je možné lepit fasádu z polystyrénu v dešti a jestli to má nějaký vliv na budoucí fasádu.. Děkuji, jsem s pozdravem...

Zobrazit odpověď

Bylo by možné zaslat E-mailem ukázku fasádní barvy KL301 , kterou jsme si vybrali z vypůjčeného vzorníku? Díky!

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o radu: mám 40 let starý dům s břizolitovou fasádou. Fasáda je již nepěkná a rád bych pořídil na břizholit štukovou omítku a barvu. Fasáda má jen 2 praskliny svislé o dílce cca 3 m( v nejsílnění vrstvě jádra). Prosím o radu jakou technologii a materiály k realizaci použít. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, v technických listech malt pro zateplení fasád jsem nalezl pouze omezení zpracovatelnosti pod hranicí 5°C. Můžete, prosím, uvést i horní teplotní hranici? Pokud takové omezení ze strany výrobce není, prosím o výslovné uvedení. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, moc rád bych se zeptal na jednu věc, mám zatepleno do stavu polystiren, natažená perlinka a přetaženo lepidlem. Potřebuji poradit s finální vrstvou, četl jsem že máte nějakou noviku v podobě modifikovaného štuku, je to pravda , kde se dá objednat, je možné tímto materiálem vytvořit finální vrstvu nebo chtěl bych poradit nějakou levnou alternativu na finální vrstu. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, po provedení výztužné vrstvy se místy objevily drobné vlasové trhliny. výztužná vrstva prošla bez ochrany finální omítkou tuto zimu. výztužná tkanina je v místech trhlin v doporučené poloze. Na tuto vrstvu se chystám provést finální silikonovou omítku. Postačí hloubková penetrace, nebo je nutné podklad pro omítku sanovat jiným způsobem??

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o radu co dát na soukl u staršího RD, který má izolaci cca 40 cm od země. Nyní máme nalepené betonové díly, které jsme natřeli barvou na beton a barva se olupuje a betonové díly se odlepují. Předem děkuji za info. Jana K

Zobrazit odpověď

Dobrý den, zateplujeme starší rod.domek a potřebovala bych poradit s konečnou úpravou zatepleného soklu. Sokl zateplíme perimetrem tl.5cm, lepit ho budeme PU pěnou. Jako finální povrch si představujeme soklovou omítku. Zatírá se perimetr běžnou stěrkou s perlinkou? A ještě dotaz ohledně barvy fasády, jedná se o stěnu na kterou i v létě svítí až kolem 15 hodiny, je možné použít sytější odstín (zatepleno bude polystyrenem 120 mm). Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o radu. Zateplujeme dům a vybíráme barvu omítky. Vybrali jsme jeko hlavní barvu tmavě vínovou a doplňkovou barvu šedou. Odpůrci těchto barev argumentují, že tmavá barva bude odrážet teplo a tím bude dům studenější. Hledám to tu už půl dne na internetu, nemůžu najít odpověď. Můžete mi poradit, jak to vlastně s barvami na fasádě a teplem je?

Zobrazit odpověď

Prosím o informaci na zateplovací systém pro lepení keramického obkladu zátež 15 kg/m2.Jaká má být tkanina - její gramáž . Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den Můžu zateplovací systém, lepit rovnou na plnou cihlu. Starou omítku jsem oklepal , proškrábnul spáru.......... děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den,omlouvám se ,že Vás opět obtěžuji,firma nám zatepluje dům má nalepene tři řady polystyrénu po týdnu dešťů chce pokračovat v další práci,že není nutné čekat na vyschnutí a to celou dobu za polystyrén pršelo stékala voda s okapu.je předepsana nebo doporučena maximálni vlhkost zdiva přípustná pro lepení polystyrénu. Děkuji za Váš názor a přejí hezký den.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, Mám dotaz ohledně lepení klinker pásků na fasádu z minerální vlnou Frontrock Max E, jednalo by se pouze o pruh po obvodu domu 1,4 m vysoký. Zda je kotvení více na husto, a zda se kotví přes perlinkou s lepidlem. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, slyšel jsem, že restaurátoři používají na šambrány kombinaci vaší ruční a strojové jádrové malty a pak do zavadlé vytahují profil. Je to pravda? V jakém poměru? Letos budu dělat svoje šambrány, proto dotaz.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, prosím o zdělelí co nejlepší náhrady za cemix ip 44 děkuji

Zobrazit odpověď

Mám zateplení polystyren a na stěrce venkovní štuk Cemix.Slyšel jsem že to není moc vhodné.Neoloupe se štuk.Děkuji za Váš názor a další radu.(Barva jestě není na štuku.)

Zobrazit odpověď

Prosim o informaci, zda se polystyrenem ci jinak zatepluje stary dum ze smiseneho zdiva /veprovice, cihla/ ci jak jinak chranit dum ze severni a zapadni strany domu.jedni rikaji, ze to neni u starych domu treba/sila zdiva 40-60cm/... jini, ze se to hodi, ale nesmi se pry dum \"udusit\".Tak jsem z toho jelen a zajimal by mne kvalifikovany nazor na moznosti, metody a pouziti vhodnych materialu.Dekuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, mám následující problém.Dva roky mám od Vaši firmy silikonovou fasádní barvu a jsem s ní maximálně spokojený.Na spodních částech zdi mám udělané sokly s pásků dlažby.Na některých místech mi tyto \"odskakují\".Lepidlo bylo použito mrazuvzdorné Weber teranova.Dlažba na zemi drží bez problémů.Na fasádní barvě ale místy odpadává.Můžete mi poradit co použít na fasádní barvu za lepidlo tak aby sokly neodskakovaly?Děkuji Hille

Zobrazit odpověď

Dobrý den, máme postavený dům z tvárnic heluz 49 STI nebroušených a v současné době řešíme problém z čeho udělat fasádu.Nevíme jestli zateplovat, protože v našem okolí se na zateplených domech ve velkém množství objevují řasy nebo plísně(nevím co to je) a z toho máme obavu.Na druhou stranu je lákavá zelená úspora . Prosím o radu co na naše zdivo zvolit za materiál, jestli volit zatelení( a z čeho), nebo nějakou thermoomítku, břizolit který je léty ověřený nebo nějaké jiné řešení.Naší prioritou je fasáda o kterou se nebudeme muset dlouho starat a přitom měla co nejlepší vlastnosti(prodyšnost, pevnost a dobré tepelné vlastnosti). Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dobrý den. Chci zateplit přístavek u domu,zeď je z plných cihel o šířce 35cm, jakou nejvhodnější šíři polystyrénu zvolit ? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, rekonstruujeme starší dům. Přízemí je z plných cihel a první patro nově postaveno z porotherm 44 P+D. Nyní chceme zateplit celý dům - fasádu. Můžete mi poradit jestli použít polystyren nebo vatu? Jaký je asi cenový rozdíl v %? Máme trochu problém s vlhkostí a proto je mi doporučována spíše vata, ale protinázor zase říká že vrstva lepidla na kterou se lepí a potom vrchní úprava (lepidlo + fasádní omítka) stejně izolaci zavře. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, jsme instalační firma - elektro, EZS, kam. systémy. Občas je nutné vyvést kabely skrz stěnu do venkovního prostoru - resp. na fasádu. Zajímalo by mne, jaký je správný postup provedení prostupu skrze zateplenou fasádu - jak přes polystyren, tak přes minerální vlnu. Dále za jakých podmínek je možné na takovouto fasádu instalovat další zařízení - zatížení v rozmězí 1-5 kg - někdy bodově - např. kamery, někdy plošně - instalační krabice a signalizační zařízení. Dále by mne zajímalo, jaký odpovídající instalační materál použít. Je nutné kabelové prostupy nějak speciálně - mimo výplňové pěny zadělávat či jinak ošetřovat? Za odpovědi předem děkuji. P.S. Předpokládám, že dotaz na hromosvod pod zateplením se týkal pohledu ze strany správné funkce tepelné izolace, nikoliv pohledu funkce ze strany elektro ... i mne zajímá stanovisko k tomuto problému.

Zobrazit odpověď

Dobrý den, máme starou kamenou chalupu v krkonoších a řeším jakou barvu použít na fasádu. Omítka je pevná hodně savá s drobnýma trhlinkama a prirozenou vlhkostí jako u staveb bez izolace. Potřeboval bych poradit barvu aby mi to vlhkost neuzavřelo v domě, ale aby dobře odolávala horským povětrnostním podmínkám. Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den, předem mého dotazu bych Vám ráda touto cestou poděkovala za předchozí zodpovězené otázky, které nám při rozhodování pomohly. Ráda bych se Vás zeptala na Váš názor - jedná se o hromosvod. V současné době je hromosvod umístěn na domě, ale firma, která bude provádět zateplení domu polystyrenem, uvažuje o jeho skrytí do fasády. Můžete mi prosím sdělit, jaká varianta je lepší, jaké jsou výhody či nevýhody, případně rizika, která by mohla vzniknout. Děkuji a zůstávám s pozdravem.

Zobrazit odpověď

mam již zateplenou fasadu 6 cm polystyrenem i s povrchovou upravou a chci na to dat znovu polystyren tlouštky 10 cm . jak postupovat

Zobrazit odpověď

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala: Jakou životnost má polystyren? Plánujeme zateplení fasády domu polystyrenem. Jakou tloušťku polystyrenu zvolit? Jakou omítku zvolit - akrylátovou nebo silikátovou? Děkuji předem za odpovědi. S pozdravem

Zobrazit odpověď

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala na názor: Bydlíme v bytovém domě ve 2.patře, byt je situáován na sever s okny do zahrady, kde se nachází kulatý arkýř, který je částečně lemován betononem. Již po druhou zimu, jakmile klesne teplota k nule či pod nulu, máme okolo oken (sloupky jsou z betonu) a u stropu arkýře vlhké zdi a následně z toho plíseň. Okna jsou bohužel plastová. Uvažujeme o zateplení fasády. Můžete mi prosím poradit, zda zateplení pomůže zabránit vlhkosti a tvorbě plísní? a ještě jaká má být vlhkost vzduchu v místnosti? V současné době jsme tak na 50% - 55% vlhkosti. Děkuji předem za odpověď.

Zobrazit odpověď

Můj příbuzný si před deseti lety nechal kontaktním systémem zateplit rodinný dům. Dnes je mu přes sedmdesát let a proto se obrátil na mne, abych mu pomohl vyřešit problém. Původem je to lékárník a jeho informace o systému zateplení jsou velice kusé. Tepelná izolace je o tloušťce 120 mm z min. vlákna a horní vrstva je ze silikonové omítky neznámého výrobce. Alespoň tak je to uvedeno na faktůře za provedenou práci. V současné době se na povrchu severní stěny objevuje zelený povlak, pravděpodobněřasy. Na omítce nejsou, ani při podrobné prohlídce, patrné žádné trklinky, nebo praskliny. Jaká je možnost takovoto fasádu očistit, případně ošetřit proti opakovanému výskytu. Děkuji!

Zobrazit odpověď

Dobrý den, dle čeho poznám že daná fasádní hmota přešla mrazem, a jaký je rozdíl mezi akrylátovou, silikonovou a silikátovou fasádní hmotou? Děkuji vám za odpověď a jsem s pozdravem p.Kopal PS-Kde bych se dokopal k ceně akrilátové omítky značky WEBER bílá 1,5 zrno?

Zobrazit odpověď

mám zájem o zpracování nabídky na zateplení RD v rámci zelené dotace, projekt již mám děkuji za rychlé jednání

Zobrazit odpověď

Dobrý den, máme postavený dům z liaporu Liatherm 425(R=3,15) achtěli bychom zlepšit tepelný odpor.Je vhodně jší použít tepelněizolační omítku nebo kontaktní zateplení (polystaren, vata). Děkuji .

Zobrazit odpověď

Mám 30let starý rod. dům,postavený z porobet. tvárnic.Původní omítka(břízolit) mi začala opadávat,nebyla tzv. šprycnutá.Chtěl bych udělat novou fasádu z nějaké tepelné fasádní omítky.Nechci zateplovat polystyrenem ani jinými zatepl. materiály. Můžete mi poradit? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Vlastním RD rok výstavby 1950, půdorys 10x10m, částečně podsklepen,zdi škvárobeton tvárnice.Již provedeno zteplení střechy a plastová okna-není nárok na dotace Zelená úsporám.Jedná se mi o provedení částečného zateplení fasády polystyrenem. O dotačním programu jsem si hodně přečetl. Poskytujete také zpracování projektu pro zateplení s výpočtem, doporučujete firmy z okolí stavby a provádíte energetický audit? jste schopni provést cenovou kalkulaci pro zateplení? Děkuji za odpověd. Artur Čunta

Zobrazit odpověď

Existuje rámcová cena za 1 m2 na zatepleni fasády domu při použití vaší technologie z PS o tlouštce 115 mm a 135 mm.Celková plocha fasád činí cca 250 m2.

Zobrazit odpověď

Jak určit šířku izolační desky podle druhu zdiva? Existují nějaké tabulky?

Zobrazit odpověď

Mám nakoupený materiál lepidlo a stěrkovcí hmotu cemix 135 š již nestihnu je spracovat do zimy jak mám tento materiál skladovat můžu ho skladovat v mínusových teplotách ? děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Dobrý den, kde na vašem novém webu najdu škálu barev silikonových omitek ? Hledám a nenacházím ....

Zobrazit odpověď

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak nejlépe zateplit okál. předem děkuji...

Zobrazit odpověď

> Domů > Mapa stránek > Tisk > Kontakt > E-letter > Impressum
Cemix na facebooku Cemix na Youtube

LB Cemix, s.r.o. –  jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu:  zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.

Mobilní verze webu