Zateplení, fasády

28 / 06 / 2016

Dobrý den, máme starší dům, omítka je místy popraskaná a loupe se. Obvodové zdi jsou 45 cm, má smysl zateplovat nebo jen udělat novou fasádu? Jestli zateplit, napište mi prosím tlouštku sádrokartonu nebo polystyrenu, která by měla význam. Dům je postaven z dutých cihel, moc děkuji.

Kateřina Habasová

 

Cílem zateplení je dosáhnout potřebných tepelnětechnických vlastností zdiva, především tzv. Součinitele prostupu tepla, jehož standardní hodnota je dána normou a v průběhu let se neustále zpřísňuje. Výsledná hodnota součinitele je součtem součinitelů všech vrtev materiálů, ze kterých se stěna skládá. Více informací na stránce: http://www.spickovezatepleni.cz/vypocty

Na výše uvedené stránce nalznete proklik na stránku s orientačním výpočtem tloušťky izolantu pro dosažení minimální a doporučené hodnoty podle platné normy u vybraných zdicích materiálů.

Zdicích prvků je ovšem celá řada a mohou se od sebe z pohledu součinitele liišt - a to i v rámci oblasti, kterou můžeme nazvat jako "dutá cihla". Z toho důvodu bohužel bez více informací nemůžeme poskytnout přesnější odpověď.

V případě potřeby bližší informace prosím kontaktujte obchodně-technického poradce pro Váš region podle mapkyna stránce: http://www.cemix.cz/obchodne-technicti-poradci.

František Kubíček, DiS. - productmanagement

> Domů > Mapa stránek > Tisk > Kontakt > E-letter > Impressum
Cemix na facebooku Cemix na Youtube

LB Cemix, s.r.o. –  jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu:  zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.

Mobilní verze webu