LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  O společnosti LB Cemix

  Cemix dodal vápno na dezinfekci přeloučského rybníka

  Celkem 160 tun nehašeného vápna Cemix použili přeloučští rybáři k desinfekci rybníka Buňkov, který na podzim napadl herpes virus. Vápno nad několikahektarovým rybníkem do soboty rozprašoval vrtulník.

  Náročná akce podléhala přísným bezpečnostním pravidlům a přát muselo i počasí. Nesmělo pršet a muselo být úplné bezvětří. Práce s nehašeným vápnem je totiž riziková, může vážně poleptat sliznice a při kontaktu s člověkem způsobit velké zdravotní potíže.

  Akci také nesměli přihlížet žádní zvědavci a všichni přítomní aktéři museli obléknout speciální kombinézy a respirátory. Vrtulník vzlétl nad několikahektarový rybník zhruba dvěstěkrát, na každý hektar rybníku připadly tři tuny vápna.

  A jak se nákaza do rybníku dostala? Rybáři přesně nevědí, ale myslí si, že nákazu zavlekl některý z nemocných okrasných kapříků, které sem vypustil neznámý chovatel ryb.

  Po provedení dezinfekce produktem Cemix Vápno nehašené musí rybník ještě dalších šest týdnů ležet ladem a teprve poté se může začít napouštět. „My však napustíme až na jaře. Rybníky se mají zimovat, pokud mají přítok, a to my máme v podobě Opatovického kanálu, takže ho necháme vymrznout. Od roku 1972 si odpočinul jen minimálně“, říká hospodář přeloučských rybářů Karel Němec.

   

  Dezinfekce přeloučského rybníka 1
  Dezinfekce přeloučského rybníka 2