LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  O společnosti LB Cemix

  Cemix obaly do každého počasí

  Obaly na suché stavební směsi se tradičně vyrábějí z papíru se strojově vloženou PE mezivrstvou, která má chránit balený materiál a prodlužovat dobu jeho expirace. Takový obal se potýká s mnoha nedostatky. Proto jsme již před dvěma roky přišli s inovací a začali balit naše suché omítkové směsi do PE obalů. Pojďme se blíže podívat, jaké benefity toto rozhodnutí přináší.

  Dokonalá odolnost proti vodě a delší expirace

  Cemix obaly suchých stavebních směsí značně usnadňují skladování materiálu. Pytle jsou zcela odolné proti vodě a vzdušné vlhkosti, lze je skladovat i v exteriéru, aniž by došlo k jakémukoliv znehodnocení jejich obsahu. To se hodí nejen v deštivých měsících. Obaly jsou odolné i proti mrazu a kladou tak menší nároky na zajištění optimálních skladovacích prostor jak na stavbě, tak na prodejnách.
  Dalším velkým benefitem je prodloužená doba expirace materiálu. U některých výrobků je to dvojnásobek.

   

  PE obal na dešti

  Vysoká výtěžnost materiálu a opětovná recyklace obalu

  Stavební materiál lze z PE pytle snadno a beze zbytku vysypat a prázdný pak vyhodit do žluté popelnice nebo kontejneru. Obaly s vloženou mezivrstvou není možné zcela efektivně vyprázdnit, takže v nich neustále zůstává zbytek suché stavební směsi.
  Zároveň se „tradiční“ pytle kvůli kombinovanému složení nesmí vyhodit do tříděného odpadu, a tak končí na skládce nebo ve spalovně. Cemix obaly jsou oproti svým „papírovým“ konkurentům plně recyklovatelné. Už při jejich výrobě používá z 50 % recyklát.

   

  Likvidace PE obalu