LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  O společnosti LB Cemix

  Hned dvě stavby s materiály Cemix získaly ocenění

  V letošních prestižních architektonických soutěžích získala ocenění Grand Prix Architektů – Národní cena za architekturu 2020 městská hala Modřice. Ta získala také nominaci na titul Stavba roku 2020. Dalším oceněným projektem byla Městská knihovna Písek – Centrum celoživotního vzdělávání, která v soutěži Stavba roku získala Cenu předsedy Senátu parlamentu České Republiky.

  Na objekt městské haly Modřice byl navržen vnější tepelněizolační kompozitní systém ETICS Cemixtherm EPS s expandovaným polystyrenem tloušťky 200 mm lepený a stěrkovaný Cemix 135 Lepicí a stěrkovou hmotou COMFORT. K penetraci byla použita Cemix Penetrace ASN, na kterou byla nanášena finální omítka Cemix 043 bv Flexi štuk. Právě tato plastická omítka se stala hlavním motivem, který vytvořil důležitý kontext mezi novou a historickou stavbou. Jako finální úprava byl použit byl použit Cemix Elastický fasádní nátěr v odstínu SE 55 (šedá).

  Hala Modřice

  Při realizaci rekonstrukce bývalé školy na knihovnu a centrum celoživotního vzdělávání v projektu Městské knihovny Písek byly vzhledem k tomu, že se budovy nacházejí v historickém centru města, využity materiály s obsahem pucolánového pojiva a speciálně vyvinuté pro rekonstrukce historických objektů – Památkářský program Cemix.

  Městská knihovna písek

  I další klasické materiály, jako Cemix 012 Jádrová omítka strojní, 023 Vnější štuk a Silikátový nátěr našly při vydařené rekonstrukci své místo.