LB Cemix, s.r.o.

  O společnosti LB Cemix

  Nové video ukazuje, jak docílit sametově hladkých stěn

  Sádrové omítky se těší u řemeslníků a koncových zákazníků čím dál větší oblibě. Výrobce Cemix nedávno představil novou produktovou řadu VELVETA a spolu s ní i krátké instruktážní video, které vás krok za krokem provede technologií nanášení. Srozumitelný video návod je určený především pro realizační firmy a řemeslníky, ale mohou ho využít i svépomocní stavebníci. Omítky VELVETA se nanášejí jednovrstvou technologií a jak dokazuje video, práce s nimi jde rychle od ruky. Jednoduchá je i jejich finální povrchová úprava, ať už filcováním nebo gletováním. Díky videu získá každý řemeslník rychlý přehled o pracovním postupu a potřebném vybavení.

  Aplikace sádrových omítek Cemix

  Technologie nanášení omítek VELVETA přináší ve srovnání s jinými typy omítek prokazatelné investiční úspory. Pro koncové zákazníky jsou ale důležité i jejich uživatelské vlastnosti. Sádrové omítky VELVETA jsou vyráběné z čistě přírodních materiálů, jsou ekologické a zdravotně nezávadné. Omítky regulují vlhkostní mikroklima v interiéru. Vyšší vlhkost absorbují a později uvolňují zpět do ovzduší. Současně umějí stěny se sádrovou omítkou akumulovat teplo a podílet se na rovnováze teploty stěn a vnitřního prostoru.

  Produktovou řadu VELVETA tvoří čtyři základní typy omítek: Cemix 016 F VELVETA filcovaná a Cemix 016 Fj VELVETA filcovaná jemná se vzájemně liší zrnitostí. Obě jsou určené pro klasickou povrchovou úpravu filcováním (s jemně strukturovaným povrchem). Pokud chceme při omítání stěn v interiéru dosáhnout zcela hladkého povrchu, doporučuje Cemix použít omítku Cemix 016 G VELVETA gletovaná. Na dokonale vyhlazených stěnách se nedrží prach, a proto jsou vhodné pro alergiky. Řadu VELVETA doplňuje Cemix 036 VELVETA lehčená, která má díky lehkému plnivu zlepšené tepelněizolační vlastnosti a vyšší vydatnost. Inovovaná receptura omítky se současně projevuje v nižší spotřebě a v nižší pracnosti nanášení.

  Sádrové omítky – interiér

  Všechny sádrové omítky VELVETA mají výbornou schopnost přilnout k různým typům podkladních stavebních materiálů, při vysychání nejsou náchylné k praskání a mají dlouhodobou životnost. K tomu přispívá i fakt, že sádrové omítky neabsorbují pigmenty barev a není je nutné tak často malovat.