LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  O společnosti LB Cemix

  ActivCem - Omítka do hor jako stvořená

  Jeden z panelových domů v Harrachově bude chránit Dlouhovousá omítka Activcem od společnosti LB Cemix. Tato speciální, vláknem vyztužená omítka se vyznačuje vysokou pružností a odolností vůči mechanickému namáhání i teplotním výkyvům. Novinka od Cemixu je tak jako stvořená k použití v oblastech s horšími povětrnostními podmínkami a s vysokou teplotní zátěží. Navíc vysoká vodoodpudivost omítky zvyšuje její odolnost proti srážkové vlhkosti v nepříznivých horských podmínkách.

  Obyvatele panelového domu zaujal návrh barevného řešení, který Cemix vytvořil ve spolupráci s realizační firmou Final Group, s.r.o. Vizualizaci Cemix nachystal v rámci své online aplikace COLOR PLAN. „Investor měl také možnost zhlédnout vzorek omítky s ukázkou výztužných vláken. Přesvědčil ho o vysoké odolnosti dlouhovousé omítky, dobré přídržnosti i celkové životnosti,“ říká Aleš Šindelář, jednatel firmy Final Group, s.r.o. „Samozřejmě, rozhodující byl dobrý poměr cena/výkon. Díky přidané hodnotě omítky Activcem investor usoudil, že i přes vícenáklady je více než rozumné zvolit tento typ omítky a náklady tak budou účelně vynaloženy.“ dodává Aleš Šindelář.

  Pro firmu Final Group je práce s dlouhovousou omítkou premiérou. Řemeslníci si u omítky Activcem zpravidla pochvalují výbornou zpracovatelnost, která je dána vylepšenou recepturou. Nejnovější typ použité pojivové emulze zajišťuje vyšší užitné vlastnosti, jemnější strukturu a lepší propojení všech složek omítky.

  Předpokládaný termín dokončení fasády panelového domu v Harrachově je stanoven na konec června. Na čtyřpatrový bytový dům je aplikován zateplovací systém z šedého polystyrenu, k jehož lepení a stěrkování řemeslníci používají Cemix 115 Lepicí a stěrkovou hmotu BASIC.

   

  Realizace fasády bytového domu v Harrachově s omítkou Activcem

  Realizace fasády bytového domu v Harrachově s omítkou Activcem

  Finální podoba byla navržena pomocí online nástroje COLOR PLAN

  Finální podoba byla navržena pomocí online nástroje COLOR PLAN