LB Cemix, s.r.o.

  O společnosti LB Cemix

  Podzámčí ve Fulneku

  Zámek ve Fulneku, významná dominanta viditelná na vzdálenost mnoha kilometrů, patří mezi památkově chráněné objekty. Před několika lety chátrající památku zakoupil soukromý investor a rozhodl se pro rozsáhlou rekonstrukci. My jsme se tak mohli podílet na obnově této významné památky našimi materiály, díky nimž je na zámku použito přes 1 500 m2 nové štukové fasády.

  Zámek Fulnek – foto 1

  Zámek Fulnek, zbudovaný na místě bývalého gotického hradu z přelomu 13. a 14. století, stojí na vysokém ostrohu nad Husím potokem. Svoji konečnou podobu získal až počátkem 19. století. Soukromý investor, který památku zakoupil v roce 2008, se rozhodl vdechnout zámku nový život a zahájil rozsáhlou rekonstrukci. Zámek v současné době slouží jako časté místo pro pořádání svateb a v budoucnu se v jedné jeho části otevře luxusní hotel.

  Jako první byla rekonstruována hlavní budova tzv. Horního zámku. Dlouhé budovy, které tvoří podzámčí, se dostaly na řadu až v roce 2021. Na rekonstrukci fasády bylo použito velké množství našich materiálů: Pro přípravu podkladu 2000 CEMENTOVÝ POSTŘIK, na který byla nanesena 2050 JEDNOVRSTVÁ LEHČENÁ OMÍTKA, pod štukovou vrstvu byla použita 2613 ZÁKLADNÍ PENETRACE, na ni byl již aplikován 2710 FLEXI ŠTUK. Ten byl dále napuštěn 2612 PENETRACÍ POD SILIKÁT a finální povrch tvoří 2801 SILIKÁTOVÝ FASÁDNÍ NÁTĚR.

  Zámek ve Fulneku tak dostal druhou šanci. Krásné barevné štukové fasády z ostrohu nad Husím potokem září do širokého okolí a lákají k bližšímu prozkoumání.

  Zámek Fulnek – foto 2
  Zámek Fulnek – foto 3