LB Cemix, s.r.o.

  O společnosti LB Cemix

  Pomůžeme vysušit Váš dům

  Pomůžeme vysušit Váš dům – „Jak naložit se zasaženým objektem“
   SANAČNÍ OMÍTKOVÉ SYSTÉMY CEMIX

   sanace 2013

  Letošní záplavy opět způsobily mnoho škod na objektech občanů České republiky. Společnost LB Cemix, jako přední dodavatel sanačních, omítkových, zateplovacích a podlahových systémů a jiné stavební chemie, chce také přiložit ruku k dílu při opravách těchto objektů a pomoci tak všem, kteří to potřebují. Dovolujeme si proto předložit Vám několik praktických rad, jakým způsobem provést opravu omítek vodou zaplaveného objektu.

  Vyschnutí objektu
  - Základem pro úspěšnou opravu a sanaci zdiva objektu je alespoň částečné vyschnutí zdiva. Důkladným větráním a případným použitím odvlhčovačů dosáhnete rychlejšího poklesu vlhkosti ve zdivu. Odvlhčovače lze zapůjčit ve specializovaných půjčovnách stavebního vybavení.

  Odstranění omítek
  - Původní omítky odstraňte ze zdiva do výšky, která je alespoň o 1,5 násobku tloušťky zdiva vyšší, než je viditelná úroveň zavlhčení omítek, nejméně však o 0,8 – 1 m nad úroveň zavlhnutí.
  - Vyškrábejte spáry ve zdivu až do hloubky 20 mm (pozor na statiku objektu).
  - Opravte a dozděte poškozené části zdiva a vyplňte hrubé nerovnosti.
  - Důkladně zdivo očistěte od všech nesoudržných částí.
  - Odstraněné omítky a suť odvezte mimo objekt a nepoužívejte je na zásypy v blízkosti objektu.
  - Elektroinstalace a další rozvody upevněte hmotami na bázi cementu, nikoliv sádry (např. Malta na omítkové lišty a instalace – Cemix 181).

  Provedení omítek
  - Jako novou omítku použijte některý ze sanačních omítkových systémů Cemix (např. Sanační systém SUPERSAN či Sanační omítky WTA), které z vlhkého a zasoleného zdiva spolehlivě odvedou zbytkovou vlhkost bez nebezpečí tvorby solných výkvětů na povrchu omítek.
  - Při nanášení omítek dbejte zejména na množství záměsové vody, způsob a dobu jejich míchání a správný způsob jejich nanášení. Jedině tak budou omítky funkční a budou spolehlivě sloužit dlouhé roky.

  Povrchové úpravy
  - Pro povrchovou úpravu omítek vždy používejte paropropustné materiály, které zabezpečí odvod vodních par procházejících omítkou do okolního prostředí.
  - Pro nátěry interiéru doporučujeme Cemix Silikátovou interiérovou barvu ve zvoleném odstínu s vysokou propustností pro vodní páru.
  - Jako nátěr fasády je nejvhodnějším řešením použití Cemix Silikátové fasádní barvy. Vybírat lze ze široké nabídky barev. Hlavní předností barvy je její přirozená odolnost proti tvorbě hub, řas a plísní a její vysoká paropropustnost.

  Pomoc našich specialistů
  - Naši specialisté provedou bezplatně kvalifikované odběry vzorků a na základě laboratorního rozboru navrhnou postup sanačních prací.
  - Jsou vždy připraveni poskytnout Vám odbornou pomoc  při řešení problémů spojených nejen se sanacemi, ale i s ostatními problémy, které se mohou vyskytnout při výstavbě či opravách budov.
  - Neváhejte je prosím kontaktovat na http://www.cemix.cz/obchodni-zastupci

  Více o sanačních řešeních Cemix na
  http://www.cemix.cz/systemy/individualni-stavebnici/sanacni-system
  http://www.cemix.cz/data/files/pp_sanace_vlhkeho_zdiva.pdf
  http://www.youtube.com/watch?v=edavoWJEZhQ

  Copyright © 2017 - 2018 LB Cemix, s.r.o. | Impressum

  Informace o ochraně spotřebitele

  LB Cemix, s.r.o. – jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.