LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  O společnosti LB Cemix

  Rychlostní kajakář Dostál bude s parťákem Šloufem v Japonsku dříve než jejich lodě a slibují, že předvedou maximální výkon

  Hurá do Tokia! Trojnásobný mistr světa v rychlostní kanoistice, kajakář Josef Dostál, už dobře ví, jaké to je, když mu na olympiádě cinkne medaile. Ve sbírce má hned tři, dvě bronzové z Ria a Londýna, navrch pak jednu stříbrnou z OH 2016. Do Tokia vyráží osmadvacetiletý bojovník na vodě hned na dvě mise. Závodit bude v individuálních disciplínách i na deblkajaku s Radkem Šloufem. „Cíl je jasný, chceme podat vždycky maximální výkon. Na nic dalšího si nebudeme hrát, na singlu i na deblu pojedeme to, na co máme“, slíbil dlouhán Dostál.

  Josef Dostál

  Výkony na světovém poháru v Szegedu mohl Dostála i jeho parťáka příjemně naladit. „Bral jsem tam dvě těsná stříbra, ale mít formu bude důležité až za pár týdnů při olympijských závodech“, konstatuje realisticky Dostál, že výsledek ze Szegedu byl příjemný, ale pro počty pro pěti kruhy nic neznamená.

  Věří, že s kolegou z deblu Šloufem ještě na formě zapracují. „Formu se nám povedlo vyladit docela dobře a ještě ji doladíme na závěrečném soustředění v Japonsku“, má jasno Dostál.

  Do dějiště OH vyráží české duo už v neděli, tedy s patřičným předstihem. „Budeme si zvykat na místní režim, časový posun, stravu a dá se říct i na to vedro“, popisuje, proč bude balit do Tokia už za pár dní.

  Cítí, že do přípravy dal maximum možného. Dostál se Šloufem makali na soustředění v italském Livignu, kde se soustředili na vytrvalost. Pracovali na vodě, v posilovně a také na kole, i když si delší výlety protentokrát odpustili. „Nebyl roztátý sníh. Nedalo se tolik jezdit, ale to mi tolik nevadilo,“ usměje se s tím, že kolo má rád, ale přece jen na něj není zvyklý. „A tak mě po třech hodinách bolí zadek“, přiznává s úsměvem.

  Další tréninkové dávky polykalo české duo v Račicích a Kadani, absolvovalo i simulaci závodů s českými parťáky a Dostál si to náramně pochvaluje. Předolympijskou idylku prý narušuje jediná věc. V Japonsku budou nakonec čeští reprezentanti dříve než jejich lodě. Snad se mohou utěšovat tím, že je to jen horší začátek japonské mise a o to lepší bude její konec. „Lodě nám přijedou později, budou mít zpoždění asi deset dní, což je docela malér. Ale nedá se s tím nic dělat. Už tam sice měly být, ale doufám, že se to nějak vymyslí a zvládneme to,“ dodává Dostál.

  Josef Dostál, reprezentant v rychlostní kanoistice, kterého Cemix sponzoruje již od juniorských let.

  Jose Dostál a Radek Šlouf