LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  O společnosti LB Cemix

  Vila Park Tabulový vrch Olomouc zdobí sádrové omítky

  Obytný soubor nízkých třípodlažních viladomů situovaných na západním okraji města Olomouce s názvem Vila Park Tabulový Vrch čítá na 460 bytů zasazených v zeleni. Přírodní ráz a vysoká míra soukromí jsou hlavními kvalitami nově vzniklého bytového komplexu. Příznivé mikroklima dotváří navíc i použité materiály, například naše sádrové omítky. Ty díky svému složení regulují vlhkost v interiéru.

  Viladomy jsou rozděleny do sedmi funkčních celků. Každý z nich je soustředěný okolo dvora – poloveřejného prostoru, určeného převážně pro obyvatele daného celku. Nová výstavba se rozprostírá na pěti hektarech a jejím centrem je veřejný park. V parteru se nacházejí obchody, přibyla i nová zastávka MHD. V každém nadzemním podlaží jsou umístěny maximálně tři byty, takže společný vchod sdílí vždy šest až devět bytových jednotek. Téměř každý byt má velkorysou lodžii, příčně provětranou dispozici, ideální orientaci vůči slunci a výhled do parkové zeleně i soukromého vnitrobloku. Byty v přízemí disponují soukromou předzahrádkou. Důraz byl kladen i na pečlivě a kvalitně navrženou vnitřní dispozici a dostatečné množství úložných prostorů.

  Vila Park – foto 1

  Sádrové omítky Cemix regulují vlhkost

  Množství sádrových interiérových omítek realizovala společnost Moravská Výrobní a.s., která má s našimi produkty řadu zkušeností. Pro úpravu vnitřních povrchů stěn byla zvolena 4230 LEHČENÁ SÁDROVÁ OMÍTKA, která má vylepšené tepelněizolační vlastnosti. Díky přirozené regulaci vlhkosti zajišťuje příjemné vnitřní prostředí. U rozsáhlejších projektů je nezanedbatelným přínosem i možnost strojového zpracování, které značně urychluje postup prací. Velkým přínosem je i tloušťka aplikace až 40 mm v jedné vrstvě.

  Vila Park – foto 2

  Důležitá příprava povrchu před realizací omítkových systémů

  Pro bezchybnou realizaci je třeba povrchy před vlastní aplikací omítek napenetrovat. Aby byla zajištěna dobrá přilnavost k povrchu, byla použita koncentrovaná rychleschnoucí 2613 PENETRACE ZÁKLADNÍ pro minerální podklady. Penetrace spolehlivě snižuje nasákavost a zvyšuje přilnavost omítky k podkladu. Díky polymerní disperzi, která proniká do hloubky podkladu, zpevňuje jeho povrch. Pro zlepšení přídržnosti omítek na hladkých a nenasákavých podkladech byl použit 4020 KONTAKTNÍ MŮSTEK.

  Vila Park Tabulový Vrch Olomouc sbírá ocenění

  I další materiály při výstavbě byly voleny s ohledem na zachování přírodního charakteru lokality. Jako hlavní výrazový prvek domů je použit obklad lodžií modřínovým dřevem bez povrchové úpravy. Vila Park Tabulový Vrch, který je dílem ateliéru Chybík+Kryštof, pak v roce 2020 získal jednu z cen partnerů v soutěži Cena za architekturu. Porota ocenila především inovativní přístup k řešení nového, zdravého bydlení. První realizovaná etapa také získala v loňském roce titul Stavba roku v soutěži Stavba roku Olomouckého kraje 2020.

  Prohlédněte si další fotografie projektu Vila Park Tabulový Vrch