LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  O společnosti LB Cemix

  Ocenění

  Jsme dlouhodobě oceňovaným výrobcem stavebních materiálů.


  2017

   

  „Rohlík“ získal ocenění Realizace roku 2017

  Každý Brňák má hned jasno, když se řekne Rohlík. Je tak lidově pojmenována budova velitelství Univerzity obrany stojící na Kounicově ulici. Do provozu byla uvedena v roce 1937 a vystavěna podle projektu známého architekta Bohuslava Fuchse. Své jméno dostala podle typicky prohnutého a protáhlého průčelí. V letošním roce byla dokončena rekonstrukce fasády budovy, která zaujala odbornou veřejnost. Časopis Spektra udělil tomuto stavebnímu počinu prestižní Ocenění roku, a sice v kategorii Realizace roku 2017. Stavbu do soutěže přihlásil hlavní dodavatel stavebních hmot, Společnost LB Cemix, s.r.o. Výrobci se podařilo obhájit loňský zisk titulu.

  Při rekonstrukci fasády byly použity omítkové a maltové směsi značky Cemix, například Cemix Penetrace hloubková, Cemix 115 Lepicí a stěrkovací hmoty BASIC s vloženou výztužnou síťovinou, Cemix 012 Jádrové omítky strojní. Této omítky bylo použito více než 200 tun. Finalizace povrchu fasády byla provedena systémovým přednátěrem Cemix Penetrace ASN s následně nataženou pastovitou Cemix Silikonovou omítkou v zatírané struktuře, v zrnitosti 2 mm a v barevném odstínu podle výběru investora. Celkové množství použitých tenkovrstvých pastovitých omítek činilo téměř 9 tun. Práce prováděla stavební společnost VW WACHAL a.s. z Kroměříže.

   

  Ocenění

   


  2016

   

  Titul Realizace roku získala fasáda od Cemixu

  Časopis Spektra v letošním roce uděloval již pošestnácté prestižní Ocenění roku. V kategorii Realizace roku 2016 zvítězila Obnova fasády Městského úřadu v Moravské Třebové. Stavbu do soutěže přihlásil výrobce LB Cemix, s.r.o., neboť rozsáhlá a zdařilá rekonstrukce probíhala s pomocí jeho materiálů a sanačních systémů. Budova Městského úřadu pochází z počátku 19. století a původně sloužila jako piaristické gymnázium.

   

  Ocenění

   

  Čestné uznání v soutěži Výrobek roku 2016

  Cemix THERM DIFU

  U příležitosti této mezinárodní veletržní akce proběhlo vyhlášení soutěže stavebních výrobků a technologií – Výrobek roku 2016. Cemix potvrdil, že se řadí ve svém oboru mezi technologickou špičku, neboť neodešel ani v letošním roce ze soutěže s prázdnou. Čestné uznání poroty si odnesl zateplovací systém ETICS – Cemix THERM DIFU. Nový certifikovaný zateplovací systém má pozitivní dopad na zdravější mikroklima v domech, je vysoce paropropustný (až 20× prodyšnější než obvyklá řešení).

   

  Ocenění

  2015

   

  Titul Realizace roku 2015 získala stavba se špičkovými materiály od značky Cemix

  V kategorii Realizace roku 2015 získala titul rekonstrukce Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Autoři vítězné realizace – Pozemní stavitelství Zlín, a.s. – vsadili při rekonstrukci na výrobky a systémy od společnosti LB Cemix. Vyplatilo se. Stavba si zachovala mimořádně autentický ráz, nově ale získala optimální energetickou bilanci a skvělé užitné vlastnosti.

   

  Ocenění

  2014

   

  Čestné uznání v soutěži Výrobek roku 2014

  Cemix THERM K

  Speciální zateplovací systém s povrchovou úpravou obkladem či cihelnými pásky Cemix THERM K získal Čestné uznání odborné poroty, která v soutěži Výrobek roku 2014 ocenila jeho vynikající parametry. Cemix THERM K s povrchovou úpravou obkladem zažívá díky architektonickému trendu kombinovat na fasádách různé typy povrchů a kvůli zvýšeným nárokům na mechanicky odolný povrch fasády stále větší popularitu. Systém je certifikován podle platných předpisů a norem a splňuje tak nejnáročnější požadavky kladené na jakost a kvalitu.

  Soutěž pořádá společně vydavatelství VEGA Hradec Králové a Institut udržitelné výstavby Brno. O pořadí rozhodují nezávisle dvě poroty, odborná, složená z pedagogů škol, a profesní, složená ze zástupců ČKAIT, ČSSI, ČKA a Obce architektů.

   

  Ocenění

   

  Čestné uznání v soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2013

  Památkářský program Cemix

  Další ocenění pro omítkový systém určený pro rekonstrukce historických objektů a staveb, tentokrát od České stavební akademie.

   

  Ocenění

  2013

   

  Vítěz soutěže – Nejlepší výrobce stavebnin roku

  Již podruhé jsme se stali vítězem v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku v kategorii nad 150 zaměstnanců, která je zaměřena na ocenění nejmodernějších výrobních provozů a závodů v průmyslu stavebních hmot. Soutěž pořádá ÚRS Praha pod záštitou Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Ministerstva průmyslu a obchodu.

   

  Ocenění

   

  Titul Produkt roku 2013 v soutěži odborného časopisu SPEKTRA

  Památkářský program Cemix

  I v letošním roce získaly produkty Cemix ocenění v soutěži odborného časopisu SPEKTRA. Titul Produkt roku 2013 získal Památkářský program Cemix, omítkový sanační systém bez obsahu cementu, určený pro omítání historických staveb a staveb v památkové péči. V systému se snoubí tradiční omítková technologie našich předků s moderními omítkářskými postupy.

   

  Ocenění

   

  Čestné uznání v soutěži Výrobek roku 2013

  Zateplovací systém Cemix THERM P WOOD

  Zateplovací systém pro dřevostavby Cemix THERM P WOOD získal Čestné uznání odborné poroty, která v soutěži Výrobek roku 2013 ocenila jeho vynikající parametry. Je to již třetí ocenění pro tento zateplovací systém.
  Soutěž pořádá společně vydavatelství VEGA Hradec Králové a Institut udržitelné výstavby Brno. O pořadí rozhodují nezávisle dvě poroty, odborná, složená z pedagogů škol, a profesní, složená ze zástupců ČKAIT, ČSSI, ČKA a Obce architektů.

   

  Ocenění

   

  Čestné uznání v soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2012

  Zateplovací systém Cemix THERM P WOOD

  V pořadí již druhé ocenění od odborné poroty pro zateplovací systém na dřevostavby i starší montované domy typu Okal. Vynikající parametry systému ocenila porota v rámci soutěže České stavební akademie.

   

  Ocenění

  2012

   

  Nejlepší výrobce stavebnin – cena Ministerstva průmyslu a obchodu

  Soutěž zaměřená na ocenění nejmodernějších výrobních provozů a závodů v průmyslu stavebních hmot v České republice, které zároveň provozují šetrnou a úspornou výrobku z hlediska ochrany životního prostředí. Odbornými garanty soutěže jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR, ÚRS PRAHA, a.s. a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

   

  Ocenění

   

  Hlavní cena v soutěži Výrobek roku 2012

  Zateplovací systém Cemix THERM P SILVER

  Vnější tepelněizolační kontaktní systém (ETICS) Cemix THERM P SILVER s šedým pěnovým polystyrénem byl porotou oceněn za vynikající tepelněizolační vlastnosti. Je to již druhé ocenění odborné poroty. Soutěž pořádá vydavatelství Vega s.r.o. a NSC Brno, hlavním partnerem jsou Veletrhy Brno, odbornými partnery sedmnáct středních a vysokých škol stavebního zaměření.

   

  Ocenění

   

  Bronzová cena v soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2011

  Cemix Spárovací hmota BIOFLEX

  Spárovací hmotu s obsahem biocidů, které zajišťují vysokou odolnost proti plísním, bakteriím a řasám, ocenila porota za technické parametry, novost, ekologickou šetrnost a význam uplatnění výrobku. Záštitu nad programem převzala 4 ministerstva ČR.

   

  Ocenění

   

  Produkt a technologie roku 2012

  Zateplovací systém Cemix THERM P WOOD

  Ocenění nového vnějšího zateplovacího systému Cemix THERM P WOOD v každoroční soutěži odborného časopisu SPEKTRA. Systém je vhodný pro dřevokonstrukce i starší stavby typu Okal. Splňuje parametry pro nízkoenergetické stavby.

   

  Ocenění

   


  2011

   

  Nejlepší výrobce stavebnin roku 2010 – užší nominace

  Společnost LB CEMIX byla v kategorii nad 150 zaměstnanců porotou nominována do užšího výběru 9 firem – nejlepších výrobců stavebnin za rok 2010. Soutěž o nejlepší výrobce stavebnin pořádá každoročně ÚRS spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Svazem podnikatelů ve stavebnictví a oceňuje nejmodernější výrobní provozy a závody v průmyslu stavebních hmot.

   

  Ocenění

   

  Bronzová cena v soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2010

  Zateplovací systém Cemix THERM P SILVER

  Prestižní ocenění České stavební akademie za inovaci certifikovaného systému Cemix THERM P. Díky použití šedého polystyrenu s přísadou grafitu umožňuje systém Cemix THERM P SILVER minimalizovat tloušťku izolace při zachování izolačních vlastností.

   

  Ocenění

   

  Produkt a technologie roku 2011

  Zateplovací systém Cemix THERM K

  Ocenění nového vnějšího zateplovacího systému Cemix THERM K v každoroční soutěži odborného časopisu SPEKTRA. Systém, speciálně vyvinutý pro povrchy s keramickým či cihelným obkladem, splňuje nejnáročnější požadavky kladené na jakost a kvalitu.

   

  Ocenění

   


  2010

   

  Vítěz soutěže – Nejlepší výrobce stavebnin roku

  Vítězství v kategorii nad 150 zaměstnanců v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku, která je zaměřena na ocenění nejmodernějších výrobních provozů a závodů v průmyslu stavebních hmot. Soutěž pořádá ÚRS Praha pod záštitou Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Ministerstva průmyslu a obchodu.

   

  Ocenění