LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  O společnosti LB Cemix

  Podporujeme

  Dvojnásobný medailista z Ria

  Špičkový výkon, fair-play či týmový duch jsou hodnoty, které společnost LB Cemix, s.r.o. sdílí se světem vrcholového sportu. A jsou důvodem pro její firemní aktivity v oblasti sportovního sponzoringu.

  Cemix v roce 2011 navázal spolupráci s kanoistou a dvojnásobným medailistou z Ria Josefem Dostálem. Podpora nadějného sportovce se mohla rozvíjet i v symbolické rovině: firemní barvou značky Cemix je modrá, tedy barva vody. A v té se Josef cítí od malička jako ryba.

  Podporujeme

  Josef se narodil v roce 1993 a jeho kladný vztah ke sportu není náhodný. Tatínek Tomáš Bosambo Dostál, umělecký sochař, je držitelem titulu ME masters v kanoistice. Jeho maminka, úspěšná jazzová zpěvačka Eva Emingerová, byla vrcholovou hráčkou volejbalu, stejnému sportu se věnují závodně i jeho sestry Anna a Magda.

  Josef Dostál je chlap jak hora. Má dva metry a 111 kilo. Také proto musí mít kajak vyrobený na míru. Ale za to mu to pádluje pěkně rychle. 

  Mezi kanoistickou špičku se Josef zařadil již v roce 2011, kdy získal titul mistra světa v juniorské kategorii. V dalším roce se stal v Poznani a Duisburgu dvojnásobným vítězem světového poháru na čtyřkajaku na 1000 m. Druhé místo na mistrovství Evropy v singlkajaku na 500 m si vybojoval v Záhřebu, kde současně stanovil nový český rekord.

  V roce 2012 bylo triumfem kolektivní vítězství na letních OH v Londýně, kde získal jako člen českého čtyřkajaku bronzovou medaili. Největším úspěchem v roce 2013 bylo 1. místo na Mistrovství světa závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice na trati 1000 m v kanadském Wellandu.  Na tento úspěch navázal ještě na Mistrovství světa v Duisburgu, kde vybojoval na čtyřkajaku další cennou trofej – stříbro na trati 1000 m. Z Mistrovství světa v Moskvě v roce 2014 si už Josef odvážel mistrovský titul za sólový výkon na trati 1000 m.

  Svého zatím největšího úspěchu dosáhl Josef Dostál v roce 2016 na olympiádě v Riu. Na kilometrové trati si v singlkajaku dojel pro stříbrnou olympijskou medaili a vzápětí získal i druhý triumf – bronzovou medaili na čtyřkajaku.

  Také po olympijském triumfu dokázal Pepa atakovat přední příčky na evropských a světových šampionátech. Cenné kovy si odvezl ze všech posledních mistrovství světa v rychlostní kanoistice, která se konala v domácí Račici (2017), v portugalském Motemor-O-Velho (2018) a v maďarském Szegedu (2019). Stříbrná medaile v závodě na 1000 m v Szegedu zajistila Pepovi účastnické místo na nadcházejících olympijských hrách v Tokiu.

  Zajímá vás, jakých dalších triumfů dosáhne kajakář a fachman Pepa Dostál? Sledujte s námi jeho úspěšnou kariéru na stránkách www.josefdostal.cz.

  MS Miláno 2015 Bronzová K4 na 1000 m – jistota olympiády v RiuMS Miláno 2015 Stříbrná K1 na 1000 mME 2013 Montemor-o-VelhoMS 2013 Welland MS Moskva 2014Soustředění v Chula Vista, CalifornieMS Szeged 2019, zdroj Iva Roháčková

  Rozhovor s olympijskou nadějí J. Dostálem při otevření zrekonstruované loděnice

  Zlatý den v Račicích: Kajakář Dostál i kanoista Fuksa triumfovali na pětistovce


  Jsme partnery mistrů

  LB Cemix, s.r.o. patří mezi dlouholeté přední sponzory Volejbalového klubu Jihostroj České Budějovice.

  Družstvo mužů je sedminásobným mistrem ČR a v posledních pěti sezónách se zúčastnilo nejvyšší evropské pohárové soutěže, Ligy mistrů.

  Volejbalový klub má i početnou mládežnickou základnu, a to od přípravek žáků a žákyň až po extraligu juniorů a juniorek. Všechna družstva mládeže startují v nejvyšších soutěžích ČVS a patří k absolutní výkonnostní špičce českého mládežnického volejbalu, jak družstev chlapců, tak i dívek.

  Novodobá historie VK Č. Budějovice se datuje od r. 1994, kdy došlo k ukončení činnosti všech volejbalových  družstev mužské kategorie v TJ Škoda Č. Budějovice a současně k založení Občanského sdružení VOLEJBALOVÝ KLUB České Budějovice. Družstvo mužů se profesionalizovalo a největším sponzorem se tehdy stala firma Jihostroj a.s. Velešín. VK převzal název této firmy jako svůj sponzorský název a extraligové soutěže tedy hraje pod názvem VK Jihostroj Č. Budějovice. Po přechodu na profesionální bázi došlo k růstu výkonnosti a počínaje sezónou 1996 – 97 patří družstvo Českých Budějovic ke špičce českého volejbalu.

  Podporujeme