LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  Odpovědi na nejčastější dotazy ohledně všech druhů omítek a jejich aplikace.

  Dobrý den, potřebovala bych poradit, jakou máme použít omítku z Vašeho sortimentu (která by byla nejvíce vhodná) na zateplený rodinný dům, který se nachází u frekventované silnice(prach, odstřikující rozbředlý sníh ...) Děkuji předem za radu.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, Mohu tutu penetraci použít na Ytong pře aplikaci stěrky a pak před aplikací stuku? Nebo je lepší použít nějakou hloubkovou penetraci? https://www.cemix.cz/produkty/penetrace-zakladni

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, měl bych na Vas ještě pár otázek, kdyby jste byl tak hodný a odpověděl. U Cemix136 Sádrové omítky tenkovrstvé je minimální tloušťka 5 mm - byl by to velký problém, kdyby byla 4 mm v některých místech?? A ještě dotaz na perlinku, jestli bych ji neměl dát do rohu, kde mám napojenou vnitřní nenosou příčku na nosné obvododove zdivo? Aby mi v tom místě nepopraskala omítka?

  Zobrazit odpověď

  Vnitřní omítky novostavby RD. Zdivo - vápenopískové, tl. 240. V plánu mám použít hloubkovou penetraci, výztužnou vrstvu s perlinkou a následně např. štuk. Jakou stěrku mám použít?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý deň. Môžete mi poradiť spôsob, alebo prostriedok na odstránenie zbytkovej omietky na okenných rámoch a parapetách? Skúšam všetky možné spôsoby, ale na zdrsnených povrchoch stále ostávajú v minimálnych ryhach zaschnuté zbytky hmoty, ktoré sa nedajú odstrániť ani po dôkladnom namáčaní a vytvárajú vnímateľné fľaky. Ďakujem za odpoveď.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den. Máme vnitřní omítky z Cemixu. Jádro Cemix 082, štuk Cemix 033. Prosím, jakou konkrétně je nejlepší použít na toto složení penetraci a následnou malbu? Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, můžete mi dohledat barvy vašich omítek č. 5700 a 5725. Stáří 15-20 let. Potřebuji udělat novou fasádu dle těchto původních barev. Můžete poslat ekvivalentní čísla současného vzorníku (nebo podobná)? Díky.

  Zobrazit odpověď

  Mám silikonovou omítku na zateplovacím systému. Od terasové dřevěné podlahy odlétají kapky se špínou na omítku. Špína časem deštěm se smyje, ale zůstávají zelené fleky jako asi plíseň. Čím toto odstranit aniž se udělají třeba nějaké fleky či se změní barva ?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, mám dotaz ohledně tloušťky vrstvy Sádrové ruční omítky. Uvádíte doporučenou vrstvu 10 mm. Je možné natáhnout vrstvu o menší tloušťce? Třeba 5 až 6 mm. Aby omítka případně nepraskala či se jinak neprojevila absence doporučené vrstvy. Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Přeji dobrý den, mám v plánu dělat nové vnitřní omítky na starém statku, který je ze smíšeného zdiva (kámen, cihla, vepřovice). Původní omítky byly vápenné, což mám v úmyslu udělat znovu z důvodů paropropustnosti, myslíte, že z vašeho sortimentu by byla vhodná jádrová omítka vápenná a poté nějaký vápenný štuk? Byla by vhodná penetrace nebo si myslíte, že klasický špric?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den. Mám novostavbu z Porothermu, která je z venku izolována polystyrenem a natažena lepidlem s perlinkou. Prosím o radu jakou použít vrchní omítku. Chtěl bych zrnitou 1,5 mm, ale potřebuji radu zda třeba silikonovou, silikátovou, akrylátovou atd. Předem děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, opravujeme starý dům z roku 1850 a potřeboval bych poradit, jaké produkty z Vaší nabídky použít na vnitřní omítky. Zdivo je smíšené, na půl z kamene a na půl z cihel, kamenné části zdí jsou lepené jílem. Zdivo je suché, tloušťka zdí 65 cm . Děkuji za odověď.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, máme hrubou stavbu z Ytongu a přemýšlíme o omítkách.Vnější Cemix 083 Jednovrstvá omítka strojní a ruční lehčená a vnitřní Cemix 136 Sádrová omítka tenkovrstvá. Zajímá nás jestli to je dobrá skladba nebo prosím o doporučení. A jestli použít perlinku jak na vnitřní i vnější omítku.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, máme na RD akrylátovou omítku CEMIX KREATIV 2233, dle starého vzorníku. Potřebujeme dělat nějaké opravy na domě, a proto bych se Vás ráda zeptala, jaké barevné označení má tato barva dle nového vzorníku. Dále bych se ráda zeptala o kolik čísel ze vzorníku je vhodné z jedné palety dát rozdílný odstín na podbití střechy a na fasádu, tak aby rozdíl byl patrný v ploše.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, v našem RD bychom chtěli opravit 14 let staré vnitřní omítky. Omítky jsou pevné, ale nejsou rovné a místy se objevují uprostřed zdi nebo v rozích asi 1 mm praskliny. Chtěli bychom omítku srovnat a zakrýt praskliny. Jaký je prosím správný postup pro opravu omítky? Bylo by možné staré nátěry co nejvíce oškrábat popř. zbrousit, praskliny zvětšit špachtlí, zatmelit třeba Stěnuspravem, poté stěny napenetrovat (jaká penetrace?) a aplikovat štuk a malbu bez použití perlinky a lepidla? Lze použít vnější štuk do interiéru, aby omítky byly pevnější, popř. není toxický pro zdraví? Nebo je lepší vnitřní štuk s přídavkem lepidla? Lze místo štuku použít adhézní můstek jako strukturu k zakrytí prasklin?

  Zobrazit odpověď

  Další dotazy...