LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  24. 11. 2009

  Dobrý den, ráda bych znala odpověď. Mám novostavbu a rozhodla jsem se pro sádrové omítky. Co je k tomu prosím Vás zapotřebí. Jaká pernetrace popřípadě jaký druh sádrové omítky, případně nářadí. Dům je postaven z cihel Porotherm. Děkuji za brzkou odpověď

   

  Vážená paní Blusková,

   

  v sortimentu značky Cemix jsou pouze dvě sádrové omítky, mezi kterými lze volit. Volba pak závisí na rovinnosti stěn, resp. na tloušťce vrstvy, ve které bude omítka nanášena. Zatímco výrobek Cemix Sádrová omítka se zrnitostí 0,7 mm je určena pouze pro tloušťky 5-20 mm (na betonových stropech max 15 mm), Cemix Vápenosádrovou omítku se zrnitostí 1,2 mm lze nanášet ve vrstvách 5-25 mm (na betonových stropech max. 15 mm).

   

  Pokud jsou omítky aplikovány na stěny z pálených cihelných bloků (Porotherm), není nutné provádět penetraci. Příi výskytu velmi savých podkladů (pórobeton) by bylo nutné tyto podklady opatřit výrobkem Cemix Penetrace akrylát-silikon, hladké podklady, jako beton, Cetris apod. přípravkem Cemix Kontakt.

   

  Aplikace sádrových omítek je vcelku specifická záležitost - omítky se chovají jinak nežli klasické a pro laika by mohl být problém odhadnout správný okamžik pro rovnání omítky, filcování apod., proto by tuto aplikaci měla provádět nejlépe specializovaná firma.

   

  V případě potřeby odborné konzultace, doporučení realizační firmy apod. prosím kontaktujte telefonicky našeho odborného prodejce v místě stavby - toho správného naleznete podle mapky na následující stránce: klikněte ZDE

  František Kubíček, DiS. - product manager