LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  10. 6. 2010

  Dobrý den. Mám ještě jeden dotaz ohledně omítek. Mám podsklepený RD z cihel Heluz (novostavba), jak jsem již psal dne 9.6.2010 a chci se zeptat, jaká omítka je do sklepa vhodná. Chtěl jsem tam také sádrové omítky, ale ty jsou prý na vlhké zdivo nevhodné. Při těch povodních jsem měl ve sklepě metr vody, tak jsou ty zdi navlhlé. Máte nějakou omítku podobnou té sádrové, aby byla hladká a nemusela se natahovat ještě jemnou maltou?

   

  V daném případě je nejjednodušším řešením použítí Cemix Sanační omítky jednovrstvé (označení 054), která nevyžaduje další finalizační vrstvu a ve většíně případů ani podhoz. Je-li známa příčina provlhnutí zdiva, která byla v tomto případě jednorázová a již pominula, není nutný ani sanační průzkum, ale vlhkost zdiva by měla být max. 8%. Pouze upozorňujeme, že při přípravě malty je nutno zajistit inntenzivní míchání (strojní omítačka nebo výkonné vrtulové mísidlo - min. 1000 W), tzn., že k potřebnému napěnění a provzdušnění čerstvé malty nepostačí klasická oběhová míchačka.

   

  Nechcete-li čekat s omítáním na pokles vlhkosti pod uvedenou hranici 8% lze použít ze sortimentu Cemix omítky SUPERSAN (označení 084 a 084 j) a pokud by Vás uspokojil povrch se zrnem 2 mm, lze tento systém aplikovat také jako jednovrstvý tzn. pouze s materiálem Cemix SUPERSAN hrubý (označení 084).

   

  Více informací o sanacích vlhkého zdiva naleznete v systémovém dokument Pracovní postupy Cemix - Sanace vlhkého zdiva.

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje