LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  4. 12. 2009

  pri výstavbe pasivneho domu z materiálu NEOPOR som použil vnejší štuk do interieru nanášal som ho na armovacie lepidlo bez penetrácie po cca 3 mesiacoch sa na povrchu objavyli mikrotrhlinky čo moze byt prícina a čo stým za skorú odpoved vám vopred dakujem s pozdravom milos

   

  Stěrková vyrovnávací hmota představuje ve vztahu k běžným vápenocementovým omítkám velmi problematický podklad,charakterem se blížící betonu (hladký povrch, nízká nasákavost). Na takovéto podklady doporučujeme v případě vnějšího štuku a jemných jádrových omítek použití systémového výrobku Cemix Polymercementový spojovací můstek. Bez použití můstku se vápenocementové omítky nedostatečně zakotví do podkladu a během zrání může dojít k jejich popraskání až odlupování.

  Jednoduchá oprava nemusí přinést zaručený výsledek, ale lze ji vyzkoušet. Znamená to celoplošné přepenetrování podkladu přípravkem Cemix Penetrace hloubková a následné přetažení omítkou Cemix Zatíraná omítka tenkovrstvá jemná. Tato omítka má díky modifikaci polymerem dostatečnou přídržnost a menší sklon k tvorbě trhlin. Radikálnější řešení pak představuje odstranění stávající rozpraskané štukové vrstvy. Očištění podkladu a aplikaci Cemix Polymercementového spojovacího můstku, na nějž lze aplikovat Cemix  Jednovrstvou omítku strojní a ruční nebo Cemix Vnější štuk, případně již zmíněnou Cemix Zatíranou omítku tenkovrstvou jemnou.

  Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje