LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  17. 8. 2010

  Dobrý den, prosím o radu. Před 2O ti lety jsme na náš dům zvolili perlitovou omítku v dostatečné tlouštce, kvůli zateplení.Asi po 3 letech jsme ji natřeli bílou fasádní barvou. tato barva se asi po 1O letech začala loupat a do spár se dostáva voda, ktera zapříčinila na některých místech zelenkavou plíseň, ale pouze v místě odlípnutí. Uvažujeme o novém nátěru pro náš dům. Prosím Vás jako odborníky o radu, jaký postup zvolit a hlavně jakou zvolit fasádní barvu. Akrylátovou nebo silikonovou, barvu měnit nehceme, zůstaneme u bílé.

   

  Bez fotografie se problém špatně posuzuje.

   

  Perlitová omítka bývá obvykle opatřena ještě vápenocementovým štukem, na kterém je až fasádní nátěr. Barva se olupuje i s částí tohoto štuku?

  - Špachtlí se odstraní olupující se nátěr a nesoudržné části omítky

  - Poté musí být odstraněny zelené řasy vhodným fungicidním přípravkem (např. 1% roztokem přípravku Rocima 103, který bohužel zatím naše firma nedodává).

  - Po zčernání a opadnutí řas (cca 3 dny) se povrch zpevní Cemix Penetrací hloubkovou - nejlépe 2x (1. nátěr ředěný vodou 1:1 a 2. nátěr neředěný).

  - Po 24 hodinách se nerovnovnosti vyspraví výrovkem Cemix Vnější štuk (023)

  - Po min. 3 dnech se provede Cemix Penetrace akrylát-silikon (v případě následně použité silikátové barvy se použije Cemix Penetrace silikát)

  - Aplikuje se Silikonová nebo Silikátová fasádní barva

   

  Vyspravený povrch nemusí být ideálně rovný, pouhý nátěr tyto nerovnosti neschová. Proto je místo nátěru lépe použít Silikonovou zatíranou omítku nebo Silikátovou zatíranou omítku se zrnem 1,5 mm. Povrch však nebude hladký, ale zrnitý.

  Ing. Miroslav Motešický - Útvar vývoje a technické podpory prodeje