LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  31. 8. 2010

  Dobrý den.Mám v podkroví stěny,kde navazuje klasická jádrová omítka na SDK.Tento mám pokryt perlinkou a lepidlem a zajímalo by mne zda před štukováním Cemix vnitřním štukem 0,7 zrno bych měl napenetrovat ASN jen tento SDK a nebo v rámci "jednotné" savosti podkladu i jádrovou řádně proschlou omítku? Děkuji za odpověď.

   

  Na stěrku nelze v žádném případě doporučit přímou aplikaci Vnitřního štuku. Jedná se o polymerem modifikovaný nesavý hladký podklad, který je nutno nejprve opatřit vazebným můstkem, z produkce Cemix se jedná o Polymercementový spojovací můstek (označení 221), a následně je možno aplikovat vápenocementový Cemix Vnější štuk (označení 023). Tato skladba je však určena na tvarově zcela stabilní podklady (např. hladké betové stěny). Protože u SDK není zaručena tvarová stabilita (mikroprůhyby při zatížení) doporučujeme finalizaci z pružnějších materiálů, např. aplikace spojovacího můstku Cemix Kontakt a následná finalizace polymerem modifikovaným štukem - Zatíraná omítka tenkovrstvá jemná (označení 043 b) nebo některou jemnou verzí z pastovitých zatíraných šlechtěných omítek. Na sousední stěnu s jádrovou omítkou doporučujeme při sjednocení s 043 b použít Cemix Penetraci akrylát-silikon.

  Při použití šlechtěné pastovité omítky (za předpokladu že je jádro dostatečně vyrovnané) použít systémovou penetraci ke zvolené omítce (Cemix Penetrace akrylát-silikon nebo Penetrace silikát).

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje