LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  12. 10. 2010

  Dobry den, je mozne opravit praskliny na strope v miste spojeni panelu, aniz by se praskliny za par tydnu znovu objevily? Dekuji :)

   

  V daném případě se pravděpodobně jedná o staticky ne zcela stabilní strop, u kterého dochází k mikroprůhybům a tím k obnovování prasklin omítky na styku stropních panelů. Lokální (liniová) sanace praskliny vždy povede ke zvýraznění celé linie. Doporučit lze pouze opatření v celé ploše podhledu:

   

  1) proškrábnutí praskliny a její vyplnění vhodným trvale pružným tmelem např. na bázi silikonu, polyuretanu nebo akrylátu.

  2) po zatuhnutí tmelu pokrýt jeho povrch kontaktním můstkem - z výrobků Cemix to může být výrobek Kontakt

  3) celoplošná penetrace podhledu systémovou penetrací (typ určený pro následně aplikovanou pastovitou šlechtěnou omítku)

  4) celoplošná aplikace jemnozrnné zatírané pastovité omítky typu buď akrylát nebo silikon, které se v zrnitosti 1 mm až 1,5 mm vizuálně blíží běžné štukové úpravě, ale jsou pružné a mají shopnost překlenout mikrotrhliny v podkladu.

   

  Nutno upozornit, že podhled by před natahováním pastovité omítky neměl být pokryt starou malbou, kterou je vhodné před penetrací odstarnit.

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje