LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  4. 11. 2010

  Dobrý den,prosím o radu.Mame novostavbu z VPC KM BETA.Na přičky jsme použily mustek 221,lepidlo 135š,perlinku oko 3.5x3.5 a omitku 043b.Nyni potřebuji zaomitat panelové stropy Prefa Tovačov Echo 150.Jedné se mi o zasparovani spár a celkove nateženi stropu.Prosim o doporučeni jak postupovat ,aby vše řádně drželo a nepraskaly spoje.Na stavbě jsem musel vystavět jednu příčku z sdk a chtěl bych vedet jak postupovat ,aby byl povrch stejný jak na zděných přičkach.

   

  Bohužel nepřesnosti v rovinosti podhledu Vašeho stropu jsou neúměrně velké a je na zvážení, zda celý problém nevyřešit zavěšeným podhledem.

   

  Obecně je totiž při omítání betonových podhledů vhodné aplikovat co nejtenčí omítkové vrstvy (5-10 mm) nebo lépe přímo podklad opatřený můstkem nebo penetrací štukovat. V daném případě bude nutno postupovat vícekrokovou technologií:

  1) vyplnit styčné spáry panelů např. Cemix Lepidlem a stěrkovací hmotou (135š) a styk ještě přestěrkovat stejným materiálem s vloženou perlinkou (shodný typ jaký jste použil na příčky) v pruhu 25 - 30 cm

  2) po vyzrání stěrky (min. 3 dny) na podhled celoplošně aplikovat můstek Cemix Polymercementový spojovací můstek (221).

  3) celoplošně aplikovat Cemix Jednovrstvou omítku strojní a ruční (073) nejprve jako hrubou vyrovnávací vrstvu do tl. max 15 mm.

  4) po jejím zatuhnutí (tzn. následující den) přetáhnout opět 073 jako jemné vyrovnání a zafilcovat.

   

  Pro omítání SDK použijte Cemix Kontakt a následně Cemix Zatíranou omítku tenkovrstvou jemnou (043b)

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje