LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  4. 11. 2010

  Dobrý den, chtěl bych vás poprosit o dvě rady. První věc je ta, že máme zateplenou část domu a naneseny dvě vrstvy lepidla. Nyní bychom chtěli dořešit finální omítku. A spíše bychom se přikláněli k nějaké klasické jemné, kterou by bylo možné později nabarvit. Jaký typ omítky a barvy bychom mohli použít a je potřeba i penetrace? A druhá věc se týká vlhkého zdiva, které se začalo objevovat v málo vytápěné místnosti a za nábytkem, kde je špatný přístup a pohyb vzduchu. Bohužel nejsou možné žádné vnější terénní úpravy ani možnost odizolování. Je možný přístup pouze z interiéru. Je možné použít sanační omítku a jaký by měl být správný postup? Předem děkuji. Pavel S.

   

  Jako vrchní vrstvu zateplení lze doporučit výrobek Cemix Zatíraná omítka tenkovrstvá jemná (043b). Pokud je lepidlo provedeno nově, není potřeba před nanesením omítky provádět penetraci. V opačném případě použijte výrobek Cemix Penetrace akrylát-silikon. Povrch omítky bude potřeba ošetřit některou fasádní barvou ze sortimentu Cemix, nejlépe Silikonovou fasádní barvou (ne akrylátovou, pokud je zatepleno minerální vlnou).

   

  Problém, který se týká vlhkého zdiva nebývá vždy jednoznačný a v každém případě vždy vyžaduje konzultaci specialisty přímo na místě. Vlhkost může být způsobena buď vzlínající zemní vlhkostí (zde by snad mohly jako částečné řešení posloužit odvlhčovací omítky Cemix SUPERSAN, které zlepší odvod vlhkosti zevnitř stěny, ovšem nezastaví její další vzlínání) , ale také například kondenzací vzdušné vlhkosti na příliš chladném povrchu stěny díky špatnému odvětrání za nábytkem. Každopádně v obou případech bude do budoucna nutné zajistit trvale dobré odvětrání vlhké stěny, což předpokládá dostatečnou mezeru mezi nábytkem a stěnou (20-30 cm)

   

  V případě zájmu o osobní konzultaci s naším odborně technickým poradcem, kontaktujte pro oblast Znojmo p. Lubora Zavřela - 739 681 429.

  František Kubíček, DiS. - produktový management