LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  5. 1. 2011

  Dobrý den, obouchal jsem staré omítky z cihlových stěn.Chci nahodit nové.Můžete mi doporučit jaký systém omítnutí?Jedná se o Baťův domek(asi 60 let starý. Jestli Špryc-hrubá omítka-jemná omítka.prosím o uvedení vašich typů.Finální omítku chceme mít jemně drsnou a spíš drsnější. Za radu děkuji.Holé zdi budu impregnovat Duvilaxem. je možné také Duvilax přidat do vašich omítek? Vše chci udělat co nejlevněji.Původní omítka byla hrubá do 2 cm Za doporučení systému omítky děkuji. Ing.Klepáč

   

  Kombinací  pro klasické omítání je v oblasti jádrových omítek celá řada a záleží pro jaký druh omítání se rozhodnete (ruční , strojní). Při uvažované tloušťce omítek (2 cm) je zřejmé že neuvažujete se žádným "přiteplením " objektu. V daném případě zůstane Váš objekt hluboko pod současnými  požadavky na součinitel prostupu tepla U (W/m2 K) a nijak se z hlediska tepelně-izolačních vlastností zdiva nezmění jeho energetická náročnost. Nechcete-li přímo provádět kontaktní zateplovací systém stojí jistě za úvahu "přiteplit" dům alespoň použitím tepelně-izolačních omítek (viz. podrobněji v příloze "pp aplikace tepelně-izolačních omítek).

   

  Požadavek na finální strukturu povrchu "jemně drsnou a spíš drsnější" je poněkud neurčitý a z  hlediska tradičních materiálových skladeb by se mohlo jednat o tzv. "škrábaný břizolit". Toto řešení je však již zastaralé a i na klasické omítkové skladby je dnes vhodnější použít některý druh šlechtěných omítek  (minerální, pastovité), které jsou ve srovnání s břízolitem více vodoodpudivé a mají menší špinivost.

   

  Impregnaci neomítnutého zdiva Duvilaxem doporučujeme konzultovat s jeho výrobcem, ale domníváme se, že materiál není pro daný účel určen. Jedná se o pojivovou polymerní disperzi jejíž impregnační funkce bude pouze dočasná neboť disperze pravděpodobně nebude UV stabilní. K danému účelu se používají systémové hydrofobizanty. Spol. Cemix tento typ výrobku připravuje na trh pro tuto stavební sezónu. 

   

  Přídavek Duvilaxu do omítkových směsí jistě možný je ale "pouze na vlastní riziko", v technických listech našich výrobků je výslovně zakázáno cokoliv do našich produktů přidávat. Z našich výrobků je možno použít výrobek Cemix Zušlechťující disperze. Technický list pak uvádí doporučené dávkování Zušlechťující disperze do omítkových maltových směsí Cemix.

   

  Další podrobné informace o našem sortimentu (technické listy, pracovní postupy) naleznete na těchto stránkách v sekci materiálů "ke stžení".

   

  Pro technické a obchodní  konzultace se prosím obraťte na našeho obchodního specialistu pro Váš region, kterým je p. Alois Odehnal mob.: 602518211

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje