LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  24. 1. 2011

  Dobrý den, prosil byl o postup prací při renovaci starého stropu v rodinném domku. Má mnoho vrstev nátěru, který se odlupuje a tvoří trhliny jak na stropu, tak napojení stěny. Počítám s oškrabáním co půjde a pak Vámi doporučenými postupy a materiály. Děkuji za odpověď.

   

  Problém je, že praskání může být buď skutečně jen v povrchové vrstvě nátěru. Pak je samozřejmě, jak píšete, nutné seškrábat nátěr, poté celý strop ošetřit Cemix Penetrací hloubovkou (2 nátěry, první ředěný vodou 1:1) a přeštukovat některým štukem ze sortimentu Cemix, např. Vnitřní štuk (033).

   

  Jelikož ale může jít o nestálý dřevěný strop, který pracuje, mohly by být přířiny praskání hlouběji - v omítce. Pak doporučujeme po oškrabání stropu proškrábnou praskliny šroubovákem, štětečkem vytřít výše uvedenou penetrací, a po zaschnutí spáry vyplnit stěrkovací hmotou Cemix Lepidlo SPECIÁL. Pro zabránění dalšímu praskání poté Lepidlem SPECIÁL přestěrkovat celý strop, do hmoty vtlačit výstužnou tkaninu (perlinkku) a tu potom překrýt druhnou vrstvou Lepidla SPECIÁL. Na stěrku potom už není vhodné aplikovat obyčejný štuk, ale je potřeba použít výrobek Cemix Zatíraná omítka tenkovrstvá jemná, která má ve výsledku stejnou povrchovou strukturu jako štuk, ale na stěrce vykazuje mnohem lepší přídržnost.

  František Kubíček, DiS. - produktový management