LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  11. 2. 2011

  Dobrý den, můj dotaz se týká mozaikových omítek (konkrétně odstínu č.103). Zajímalo by mě, zda jsou tyto omítky stálobarevné a nebo po určité době "vyblednou", popřípadě jestli firma Cemix dává nějakou záruku na stálobarevnost těchto omítek. Je možné na již nanesenou mozaikovou omítku (cca před 4 měsíci) nanést tuto omítku znovu ( z důvodu jiného barevného odstínu), nebo je nutné původní omítku odstranit? Děkuji za odpověď. Špidlíková

   

  Mozaikové omítky z barevných kamínků jsou dvojího původu:

  - přírodní bílá mramorová drť nebo přírodní drcený kámen (mozaika 103)

  - barvené - barva se nanáší na kamínky v rotační sušárně za teploty cca 200°C,  takže se v podstatě jedná o barvu vypalovanou a odolnou min. do této teploty. Tyto mozaikové omítky nemohou tudíž vyblednout, pouze se  mohou zašpinit (lze je velice jednoduše omýt pomocí rýžového kartáče). Pokud se natáhnou na vlhký sokl, mohou se na povrchu objevit solné výkvěty, ale ty nejsou z mozaiky, ale z podkladu. Mozaiku lze tedy natahovat pouze na suché odizolované podklady.

   

  Pokud máme již nanesenou mozaikovou omítku (pevně drží na podkladu) není třeba ji sundávat, pouze ji omýt vodou pomocí kartáče. Po oschnutí je na ni možno natáhnout vrstvu jiné mozaikové omítky odlišného odstínu. Vrstva musí být dostatečně silná, aby jiný podkladní odstín neprosvítal.

  Ing. Miroslav Motešický - Útvar vývoje a technické podpory prodeje

  Copyright © 2017 - 2018 LB Cemix, s.r.o. | Impressum

  Informace o ochraně spotřebitele

  LB Cemix, s.r.o. – jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.