LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  4. 6. 2019

  Dobry den, v soucasne dobe realizuji sadrove omitky tenkovrstve (ozn. 136). Mam problem se zapravenim mezer po vyjmuti omitniku. Ac na dane mezery pouzivam omitku stejneho stari a nekolikrat ji vyhladim a po zavadnuti zafilcuji je po zaschnuti na omitkach videt pruh, kde se omitniky nachazeli. Presny postup, ktery uvadite v prirucce jsem cetl a myslim si, ze ho dodrzuji, presto ale vysledek neni takovy jaky bych si predstavoval. Mohu Vas pozadat o radu, co delat jinak? Lze omitniky v omitce zanechat, ikdyz uvadite, ze je potreba je vyjmout? Predem dekuji M.Sotka

   

  Omítníky nelze v omítce ponechat, protože se jedná o tenkovrstvou omítku, která slouží jako finální povrchová úprava a po finalizaci omítky by mohlo dojít k prokreslení omítníků do povrchu omítky a to by nepůsobilo esteticky a navíc by v místech omítníků mohlo dojít k tvorbě vlasové trhlinky díky odlišným objemovým změnám omítky a omítníku.

  Pokud se týká zapravení míst po vyjmutí omítníků, tak po natažení omítky je nutné omítníky vyjmout co nejrychleji a místa po nich zapravit omítkou stejného stáří, jaké má omítka nanesená na stěně. To znamená, že při natahování omítky si ponecháte část namíchané omítky bokem a tu následně využijete při zapravení míst po omítnících. Samotné omítníky slouží k lepšímu dosažení rovinnosti samotné omítky. Pokud dokážete omítku natáhnout dostatečně rovně i bez nich, je možné použití omítníků zcela vynechat.

  Ing. Marton Bureš - product management