LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  2. 7. 2019

  Dobrý den, uvažujeme o rekonstrukci omítek v domě kde jsou pórobetonové tvárnice, je zde stará omítka, vzhledem k tomu že budeme pravděpodobně dělat novou elektroinstalaci, uvažovali jsme o změně omítek na hliněné omítky abychom zajistili příjemnější klima. Celková plocha omítky je asi 250 m2 . chtěli bychom použít základní hrubou a poté jemnou štukovou omítku. Můžete nám prosím poradit kolik materiálu přibližně budeme na tuto plochu potřebovat? Děkuji.

   

  Spotřeba materiálu nezáleží pouze na velikosti plochy, ale také na potřebné tloušťce nanášení, resp. rovinnosti zdiva.

  V daném případě, pokud budou staré omítky zcela odstraněny a pórobetonové zdivo bude rovně vyzděné, můžeme počítat s minimální tloušťkou nanášení, která je u materiálu Cemix 482 Hliněná omítka hrubá 10 mm. Při této tloušťce je spotřeba tohoto materiálu 16,5 kg na každý m2, to znamená 4125 kg, což představuje 165 pytlů materiálu.

  Na hrubou omítku se následně aplikuje Cemix 433 Hliněná omítka jemná, která se aplikuje v doporučené vrstvě 2 mm. Při této vrstvě je spotřeba přibližně 3,2 kg na každý m2, celkem tedy 800 kg, což představuje 32 pytlů materiálu.

  František Kubíček, DiS. - marketing