LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  17. 11. 2019

  Dobrý den. Mám novostavbu z Porothermu, která je z venku izolována polystyrenem a natažena lepidlem s perlinkou. Prosím o radu jakou použít vrchní omítku. Chtěl bych zrnitou 1,5 mm, ale potřebuji radu zda třeba silikonovou, silikátovou, akrylátovou atd. Předem děkuji

   

  Sortiment značky Cemix zahrnuje celou řadu tenkovrstvých probarvených omítek, včetně Vámi zmíněných druhů. Na zateplenou fasádu může být použita v podstatě kterákoli z těchto omítek. Každá má však své specifické vlastnosti, které se liší z hlediska pevnosti, paropropustnosti či pružnosti apod. Volba konkrétního druhu materiálu je tak závislá na Vašich preferencích, resp. na výhodách, které od omítky očekáváte. Kromě základního rozlišení jednotlivých druhů pak každá omítka může být vyrobena s konkrétním druhem struktury, zrnitosti a v nespočtu barevných odstínů.

  K provedení základní volby omítky je dobré zhodnotit druh a orientaci stavby, lokalitu, kde se stavba nachází, představu o barevném odstínu (jelikož některé odstíny nelze vyrobit v silikátové bázi) apod.

  Doporučujeme proto kontaktovat obchodně-technického poradce Cemix v oblasti, kde se stavba nachází a detailně s ním konzultovat všechny požadavky na fasádu, případně nahlédnout do vzorníků fasádních materiálů a rovnou si nechat vybraný materiál nezávazně nacenit, protože nakonec i cena může hrát důležitou roli pro finální výběr materiálu.

  Vrchní omítka je důležitou součástí celého fasádního systému, proto je dobré volbě věnovat potřebnou pozornost.

  Kontakt na obchodně-technického poradce získáte kliknutím do konkrétního místa na mapce, která je dostupná na stránce: Kotakty na obchod

  František Kubíček, DiS. - marketing