LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  26. 2. 2020

  Mám silikonovou omítku na zateplovacím systému. Od terasové dřevěné podlahy odlétají kapky se špínou na omítku. Špína časem deštěm se smyje, ale zůstávají zelené fleky jako asi plíseň. Čím toto odstranit aniž se udělají třeba nějaké fleky či se změní barva ?

   

  Soudě podle Vašeho popisu se jedná o porost řasou, která se tvoří na místě s výskytem zvýšené vlhkosti. Omítka sice obsahuje ochranné látky proti standardní zátěži biotickém napadením, nicméně tam, kde je riziko zvýšené vyšší vlhkostí, nemusí být tato ochrana dostačující, navíc se tyto ochranné látky z omítky postupně vytrácejí a jejich účinnost s časem přirozeně klesá.

  Řešení spočívá v odstranění řas speciálním prostředkem Cemix Fungicem následnou obnovou ochrany proti dalšímu bujení formou přetření fasádním nátěrem obsahujícím ochranné látky, které opět zajistí ochranu po určitou dobu – přitom tato doba závisí na množství ochranných látek, které jsou v ní obsaženy. Pro fasády která jsou více náchylná k tvorbě řas, lze namíchat na zakázku fasádní nátěr se zvýšeným dávkováním těchto ochranných látek.

  Postup prací je popsán v dokumentu Odstraňování biotického napadení, který naleznete mezi dokumenty ke stažení.

  Pro případnou technickou konzultaci nebo pomoc s namícháním barvy s přídavkem ochranných látek na zakázku, kontaktujte prosím obchodně-technického poradce Cemix ve vaší oblasti – kontakt lze vyhledat kliknutím do mapy na stránce: kontakty na obchodní tým.

  František Kubíček, DiS. - marketing