LB Cemix, s.r.o.

Zákaznické centrum: +420 549 438 170

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  3. 5. 2020

  Dobrý deň. Môžete mi poradiť spôsob, alebo prostriedok na odstránenie zbytkovej omietky na okenných rámoch a parapetách? Skúšam všetky možné spôsoby, ale na zdrsnených povrchoch stále ostávajú v minimálnych ryhach zaschnuté zbytky hmoty, ktoré sa nedajú odstrániť ani po dôkladnom namáčaní a vytvárajú vnímateľné fľaky. Ďakujem za odpoveď.

   

  Odstraňování zbytků omítek je velmi obtížné, a v některých případech nemožné. Z toho důvodu je doporučeno velmi důsledně zakrývat konstrukce, které mají zůstat čisté, před potřísněním a v případě potřísnění vše odstranit před zaschnutím. Některé druhy omítek jsou navíc odolnější než ostatní a vůči některým druhům povrchů mohou dokonce být agresivní a zanechat trvalou stopu (například silikátové omítky obsahují vodní sklo, které může naleptat skleněné výplně v oknech apod). Proto je potřeba zakrytí přilehlých ploch věnovat zvýšenou pozornost.

  Jednalo-li se o silikonovou omítku, můžete se pokusit odstranit zbytky odstraňovačem silikonových nátěrů, který bývá dostupný v prodejnách barev.

  František Kubíček, DiS. - marketing