LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  26. 4. 2011

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda -li je Vaše hloubková penetrace difúzně otevřená, chci natřít porušenou omítku na domě, aby po natěru nedošlo uvnitř konstrukce ke kondenzaci. Děkuji za odpověd

   

  Bohužel dotaz je poněkud nesrozumitelný a aplikace se jeví jako nesystémová.

   

  Výrobek Cemix Penetrace hloubková je určen jako podkladní materiál ke zpevnění a snížení nasákavosti podkladu před nanášením následných vrstev typu omítek, lepidel a stěrkovacích hmot.

   

  Míra difuzní propustnosti vlastní penetrace je z tohoto hlediska nepodstatná. Výrobek patří dle nařízení vlády č. 163/2002 mezi výrobky "nestanovené" a není tudíž povinností výrobců u něj deklarovat povinné parametry. Při systémových aplikacích s deklarovanou difuzní prodyšností např. v omítkových skladbách v kontaktních zateplovacích systémech se měří celá skladba, včetně penetrace, takže podíl penetrace na prodyšnosti skladby je zohledněn.

   

  Vzhledem k nejasnosti zamýšlené aplikace se může zdát, že uvažujete pouze s aplikací samotné Penetrace hloubkové. Zde je nutno upozornit, že materiál není pro toto použití určen (tzn. jako vrchní vrstva v exteriéru) a že nemá deklarovánu odolnost proti UV záření. Z uvedeného důvodu může funkčnost materiálu v čase klesat.

  Ing. Miropslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje