LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  14. 6. 2011

  Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu týkající se vnitřních vápanosádrových omítek. V interieré jedné rozestavěné rodinné vily potřebuji snížit podhled do úrovně keramického stropu a oba povrchy opatřit stejnou povrchovou úpravou z vápenosádrové omítky. Chtěl bych Vás poprosit o radu jaký použít podklady(cetris deska, vodostav. překližka, heraklit..) a jak případně ošetřit napojovací bod obou povrchů bez nutnosti provedení dilatační spáry (výztužné pletivo atd..) Moc děkuji za jakoukoliv informaci.

   

  Bohužel naším předmětem podnikání není projekční činnost a proto Vám nemůžeme navrhovat optimální materiálovou skladbu podhledu když navíc nevíme o kolik potřebujete strop opticky snížit ani jaká je statická únosnost stávajícího stropu. Poraďte se prosím se zkušeným projektantem v této oblasti.

   

  Vlastní materiálové skladba omítkového systému na zavěšeném podhledu by měla být co nejlehčí a proto vám nedoporučujeme klasické omítání. Lze připravit tenkovrstvou skladbu, která opticky bude shodná s klasickým štukem:

   

  Např. na cetris desku se nanese kontaktní můstek Cemix Superkontakt,  následně se nanese Lepící a stěrkovací hmota 135 s vloženou alkalivzdornou tkaninou (oka 3x3 až 5x5 mm) a povrch se finalizuje polymercementovým štukem Cemix Zatíraná omítka jemnzrnná (043 b).

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje