LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  17. 8. 2011

  Přeji pěkný den, mám na chatě 10 let štukovou omítku natřenou vápnem. Po provedené výměně oken a dveří nově naštukované špalety. Jak provést přípravu tohoto podkladu na nátěr silikonovou barvou FNC, hlavně co s původním vápeným nátěrem. Děkuji.

   

  V každém případě, pokud si přejete od vápenného nátěru přejít k silikonové barvě, bude zapotřebí kompletně starý vápenný nátěr odstranit. Tento krok si lze ulehčit, pokud vrstvu vápenného nátěru důkladně odmočíte vodou.

   

  Po oškrábání plochu přepenetrujte Cemix Penetrací hloubkovou, ředěnou vodou v poměru 1:1 pro zpevnění. Po zaschnutí je potřeba provést ještě systémovou podkladovou penetraci před aplikací silikonové barvy výrobkem Cemix Penetrace akrylát-silikon (tentokrát neředěnou).

   

  Lze ovešem předpokládat, že škrábáním původního vápenného nátěru dojde na mnoha místech k poškození štukové vrstvy a tato místa bude zapotřebí přeštukovat. Pokud štuk nebyl kvalitní, je dost dobře možné, že bude nutné přeštukovat i celou oškrábanou plochu, proto doporučujeme zvážit jednodušší cestu - obnovu vápenného nátěru.

  František Kubíček, DiS. - produktový management