LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  18. 8. 2011

  Dobrý den.Mám jeden dotaz ohledně přestavby bytu. Momentalne mam v planu vybourat dveřni kovový ram a nasledně zazdít ytong šíře 10 cm. Potřeboval bych vědet postup práce.Někde jsem se doslechl ze se dáva lepidlo, perlinka a nasledně štuk. A dalši téze je taková že nejdřív lepidlo , jemná jadrova omitka a potom štuk. A popřípadě jakou vhodnou penetraci bych měl použít . Díky za radu.

   

  Omítání pórobetonového zdiva je problém, ktarý lze řešit několika různými způsoby. Varianty jsou popsané v dukumentu: Pracovní postupy Cemix - Omítání pórobetonového zdiva.

   

  V daném případě bych navrhoval např. variantu jednovrstvou - tzn. opatřit pórobeton i okolní část stávajícího očištěného zdiva přípravkem Cemix Penetrace akrylát-silikon (podle výše uvedeného pracovního postupu ředěným s vodou v poměru 1:1). Po vyschnutí aplikovat výrobek Cemix Jednovrstvá omítka strojní a ruční (073) s vloženou perlinkou s přesahem min.10 cm na okolní zdivo. Jednovrstvou omítku lze poté rovnou zafilcovat do hladké struktury obdobně jakoby se jednalo o štuk.

  František Kubíček, DiS. - produktový management

  Copyright © 2017 - 2018 LB Cemix, s.r.o. | Impressum

  Informace o ochraně spotřebitele

  LB Cemix, s.r.o. – jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.