LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  18. 8. 2011

  Dobrý den. Potřeboval bych vědět k čemu je dobrá jádrová omítka a jestli je možné omítat na již omítnutou stěnu.Popřípadě jaký rozdíl je mezi štukem a jádrovou omítkou.

   

  Základní funkcí jádrové omítky je vyrovnat hrubé nerovnosti zděných konstrukcí a vytvořit tak rovný a únosný podklad pro aplikaci následných vrstev - např. štuku, který pak na jádrové omítce vytvoří výsledný krycí a estetický efekt. Srovnáme-li jádrovou a štukovou omítku, pak zjistíme na první pohled rozdíl v zrnitosti. Zatímco štuková omítka se vyrábí obvykle se zrnitostí uváděnou v desetinách milimetru (což tuto omítku předurčuje k aplikaci přibližně od 2 do 4 mm), pohybuje se zrnitost jádrové omítky v řádech milimetrů - např. v případě Cemixu od 1,2 do 4 mm, a proto je možné nejhrubší verzi této omítky aplikovat v jedné vrstvě až do 25 mm.

   

  Nanášení jádrové omítky na již omítnutou stěnu není obvyklý systémový postup.

  František Kubíček, DiS. - produktový management

  Copyright © 2017 - 2018 LB Cemix, s.r.o. | Impressum

  Informace o ochraně spotřebitele

  LB Cemix, s.r.o. – jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.