LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  13. 9. 2011

  Dobrý den, prosím o informaci k mozaikové omítce - jedná se mi o to, zda je možno na tuto omítku aplikovat antigraffiti nátěr, případně jaký. Máme v úmyslu tuto omítku použít jako finální povrch soklu činžovního domu. Děkuji. S pozdravem

   

  Na mozaikové omítky v soklových partiích budov se antigraffiti prostředky běžně aplikují.

   

  Volba nátěru probíhá jednak dle jeho použitelnosti tzn. nátěr musí mít deklaraci vhodnosti na disperzní povrchy. Pozor existují antigraffiti nátěry pouze na minerální podklady jako jsou vápenné a vápeno-cementové omítky, keramické obklady, kámen apod. a ty pro daný účel nejsou vhodné ale i antigraffiti univerzální pro minerální i disperzní poklady.

   

  Dalším faktorem při výběru je doba funkčnosti antigraffiti prostředku. Existují prostředky "jednokrokové", kdy po znečištění chráněného povrchu se při odstraňováni graffiti "omyje" i vlastní ochranný prostředek a ten se musí obnovit, a pak existují antigraffiti s dlouhodobým účinkem, které vydrží několikanásobné odstranění graffiti.

   

  Jelikož vlastní přípravek naše společnost teprve  vyvíjí,  jsme nuceni Vás odkázat na širokou nabídku prostředků od jiných výrobců, kdy přesto doporučujeme konzultaci s dodavatelem nebo výrobcem.

   

  K oslovení Vám můžeme doporučit např. Mistral Paints, s.r.o.,  Antigraffiti Systém,  Green Road s.r.o. event.. další.

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje