LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  26. 3. 2012

  Dobrý den, co by jste doporučili jako systém pro ruční provádění vnitřních omitek pro novostavbu RD z Porothermu broušebých cihel - zděno na lepidlo. Zajímá mě i to, jakým způsobem připravit povrch cihel pod omítky a čím zapravit drážky po vnitřních rozvodech vody a kanalizace. Je nutné před vnitřními omítkami i zapravit drážky po rozvodech el. kabelů nebo se malé drý¨ázky mohou rovnou zaomítat společně s aplikací vnitřní omítky. děkuji za detailní odpověď

   

  Omítkových skladeb, které v tomto případě přicházejí v úvahu, je několik. Jelikož se jedná o zdivo z broušeních cihel, kde bývá kladen velký důraz na přesnost zdění, resp. rovinnost zdiva, je možné využít jednovrstvý způsob omítání s využitím výrobků Cemix Jednovrstvá omítka strojní a ruční (označení 073), Sádrová omítka (označení 016) nebo Vápenosádrová onítka (označení 026) - přesný popis omítkové skladby je zřejmý ze schémata na 7. stránce PDF souboru Cemix system - část 2.

   

  Není-li zdivo dostatečně rovné pro palikaci jednovrstvé omítky, lze použít klasickou dvouvrstvou skladbu jádrová + štuková omítka - viz 16.stránka výše uvedeného souboru PDF.

   

  Drážky instalací musejí být předem zaraveny všude tam, kde by tloušťka omítky díky drážkám přesáhla maximální povolenou aplikační tloušťku (s ohledem na Vámi zvolený druh omítky).

  František Kubíček, DiS. - produktový management