LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  28. 3. 2012

  Dobrý den, mám na rodiném domku omítku CEMIX Spektrum Z 1,5 MD103. Po šesti letech je návětrná SZ stěna zašpiněná od kouře a prachu a zdá i nazelenalá od uchycených řas nebo sinic. Omytí vodou se saponátem pomocí WAP příliš nepomohlo. Chtěl bych tuto stranu znovu natřít fasádní barvou. Jakou barvu použít a jak postupovat? Děkuji.

   

  Rychlejší špinění je bohužel daň za použití levnější, tedy akrylátové omítky. Tato omítka obsahuje umělopryskyřičné pojivo a díky tomu je povrch omítky velmi dobře přilnavý...je to jedna z nevýhod oproti dražší silikonové omítce, která má proti ulpívání prachu a nečistot daleko vyšší odolnost.

   

  Jako první krok bychom každopádně doporučili ošetření plochy napadené řasami přípravkem Cemix Fungicem - dle návodu k použítí uvedeném v technickém listu. Po zaschnutí proveďte penetraci přípravkem Cemix Penetrace akrylát silikon a následně nátěr - Cemix Silikonovou fasádní barvou (provést nátěr bude zapotřebí pravděpodobně ve dvou vrstvách - první vrstvu je možné naředit pitnou vodou - max. 5 % homotnosti).

  František Kubíček, DiS. - produktový management