LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  28. 3. 2012

  Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu se skladbou fasádní omítky bez zateplení na broušené zdivo POROTHERM EKO+ Záleží mi na dostatečné paropropustnosti při zachování odolnosti proti popraskání (železný překlad na fasádě) Je vhodné/nutné aplikovat na jádro nejprve celoplošně perlinku s lepidlem? Volím mezi silikonovou a silikonsilikátovou pastou. Poraďte prosím ideální řešení pro novostavbu z tohoto zdiva. Děkuji

   

  Broušené zdivo POROTHERM EKO+ má dobrou tepelnou izolaci, ale nemá takovou pevnost, jako zdivo POROTHERM P+D. Ocelový překlad na fasádě musí být podmazán min. 10 mm vrstvou cementové malty o pevnosti 10 MPa, aby nedošlo k slisování malty pod překladem a podle jeho délky musí být patřičná délka uložení překladu. Při nedodržení těchto zásad může dojít k poklesu překladu a praskání omítek pod uložením překladu. Překlad musí být dostatečně izolován na podhledu i na boku až k okennímu rámu. Přesah izolace přes železný překlad by měl být 150-250 mm na každou stranu. Izolaci přilepíme Cemix Lepicí a stěrkovací hmotou WOOD (označení 145). Není potřeba předep odklad upravovat spojovacím můstkem. Omítka na plochy - skladba s tepelněizolační jádrovou omítkou Cemix Supertherm TO (označení 057) nebo Supertherm TO EXTRA (označení 077).

   

  Pracovní postup aplikace tepelněizolačních omítek.

   

  EKO

  Ing. Miroslav Motešický - Útvar vývoje a technické podpory prodeje

  Copyright © 2017 - 2018 LB Cemix, s.r.o. | Impressum

  Informace o ochraně spotřebitele

  LB Cemix, s.r.o. – jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.