LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  16. 5. 2012

  Dobrý den, je možné nějakým způsobem zpomalit proces tuhnutí akrylátové omítky,aby na větší ploše nemuselo pracovat hodně zedníků? Děkuji.

   

  Toto bohužel možné není žádnou přísadou. Urychlit tuhnutí omítky je možné přípravkem Cemix Zimní přísada COOL, ovšem zpomalit tuhnutí nelze.

   

  Lze pouze doporučit výběr materiálu a čas aplikace. Čím větší zrno, tím pomalejší tuhnutí - proto se doporučují omítky se zrnitostí 2,0 mm. Velké plochy se zpracovávají v letním období brzy ráno (od 5:00 nebo max. od 6:00 hod.), kdy je chladněji a omítka tak rychle nezavadá. Čím je plocha rychleji natažená, bývá estetický výsledek lepší, neboť nejsou vidět přerušení prací.

  Ing. Miroslav Motešický - Útvar vývoje a technické podpory prodeje

  Copyright © 2017 - 2018 LB Cemix, s.r.o. | Impressum

  Informace o ochraně spotřebitele

  LB Cemix, s.r.o. – jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.