LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  13. 6. 2012

  Dobrý den, zdědila jsem cihlový dům cca 100 let starý, nezateplený, okna plast, drenáž po celém obvodu. Je možné vyhnout se oklepání starých omítek? Dům je po povodni v r.97 neobýván a nevětrán. omítky jsou pískové a většinou v dobrém stavu ale místy se drolí, kde zatékalo i opadávají, jsou plesnivé a zapáchají. Strop je rákosový. Děkuji.

   

  Musím vás bohužel zklamat. Vzhledem k výskytu plísní se přikláníme k variantě odstranění všech omítek a následnému min. celoměsíčnímu intenzivnímu provětrání celé stavby.


  V místech kde byla plíseň doporučujeme po otlučení omítek proškrabat spáru mezi zdivem do hloubky cca 1cm. Po odvezení všech omítek mimo objekt napusťte místa, která byla plesnivá, přípravkem proti plísni např. Savo. Po zaschnutí zdivo mechanicky očistěte drátěným kartáčem.


  Pokud bude zdivo po odvětrání stále vykazovat známky vlhkosti je nutná aplikace sanačních omítek.


  Pokud bude suché zvolte pro omítání klasický postup - Cemix Cementový postřik (označení 052), Cemix Jádrová omítka ruční (označení 082) a Cemix Vnitřní štuk (označení 033) nebo Cemix Jednovrstvou omítkou strojní a ruční (označení 073).

  Nové omítky jsou obecně zásadité. Zvýšená zásaditost  (díky obsaženému vápnu) chrání ze začátku omítky proti plísním a pokud jsou na stávajícím zdivu ještě nějaké zárodky plísní, tak je zničí.

  Lubor Zavřel - obchodně-technický poradce