LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  15. 6. 2012

  Dobrý den, prosil bych o radu. Rekonstrujeme starý RD.Na stěnách uvnitř jsou staré pískové omítky,malba zřejmě vápno.Jedná se o vrchní pokoje RD,moje úvaha je oškrábat malbu použít penetraci a vystěrkovat lepidlem a nakonec štuky.Chtěl sem se jen zeptat a poprosit zda je tento postup správný po případě zda něco nedoporučíte. Stěny jsou široké cca 90 cm,kolem celého RD jsme provedli betonáž a zpevnění základu a drenáž.Ve spodních místnostech je vlhko a omítky jsme sklepali dolů na cihlu,zde chci nahrubovat a štuky jen nevím zda použít penetraci aby zdivo mohlo dýchat.Děkujeme za jakoukoli radu.

   

  Není mi zcela jasné, co Vás vedek záměru v horních místnostech stěny nejprve stěrkovat - jelikož stěrkou vytvoříte nenasákavý podklad, na kterém bude mít štuk problematickou přídržnost. Po oškrábání nátěrů bych doporučil pšetřit podklad výrobkem Cemix Penetrace hloubková (1. nátěr ředěný vodou v poměru 1:1, druhý nátěr neředěný). a následně rovnou použít Cemix Vnitřní štuk (označení 033).

   

  Pokud jde o spodní vlhké místnosti, chybí-li vodorovná hydroizolace, která by s definitivní účinností vyloučila další provlhání zdiva, i vzhledem k možné koncentraci solí ve zdivu, bude zapotřebí zvážit použití odvlhčovacích omítek - systém Cemix SUPERSAN. Tyto omítky jsou určené k použití na vlhké zdivo s vysokým stupněm zasolení. Je ovšem nutné počítat s tím, že tyto omítky neodstraní samotnou vlhkost. Pouze usnadní odpar vody ze zdiva při zachování suchého vzhledu stěn na povrchu, a proto bude nutné umožnit cirkulaci vzduchu kolem stěn, aby nedocházelo k bujení plísní.

  František Kubíček, DiS. - produktový management