LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  3. 7. 2012

  Dobrý den, na starším rd po osekání kabřince z podezdívky až na cihlu bych potřeboval zdivo před novým obkladem napenetrovat, provést cementový postřik a vyrovnat nějakou omítkovau směsí. Síkla vyrovnávky od 1 - 3 cm, podle toho, jak se podařilo starý obklad sundat. Nový obklad " bridlica šedá hradná" ( www.benoleitner.sk ) Děkuji za urychlenou odpověď S pozdravem Harazim Alfons

   

  • Penetrace se provede výrobkem Cemix Penetrace hloubková (označení P H) zředěnou vodou 1:1, pokud jsou zde zbytky kabřince, je nutno jej potřít materiálem Cemix Spojovací můstek (označení 201).
  • Jako další krok se celý podklad opatří materiálem Cemix Cementový postřik (označení 052) provedený síťovitě s cca 75% pokrytím.
  • Dále následuje omítka: Cemix Soklová omítka ruční (označení 132)
  • Břidlice je hladká a mastná, proto je vhodné před lepením rubovou stranu potřít Cemix Spojovacím můstkem (označení 201) a nechat zaschnout min. 24 hodin.
  • Cemix Lepidlo FLEX EXTRA (označneí 045) se nanáší na podklad zubovým hladítkem o výšce zubu 8 mm a břidlice se pořádně přitlačí až se ze spáry vytláčí lepidlo. Spáry břidlice lze fixovat dřevěnými klínky.

  Ing. Miroslav Motešický - Útvar vývoje a technické podpory prodeje