LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  17. 4. 2010

  Dobrý den, budu dělat rekonstrukci bytu a na toaletě mám stěnu zhruba 3,5 m2, která je omítnutá ( jádrová omítka + vnitřní štuk + malba). Tato stěna vykazuje plošné nerovnosti do 10 mm. Jakým způsobem a jakým produktem stěnu srovnat tak, aby šla obložit keramickým obkladem ? Děkuji.

   

  Vnitřní štuk a malba vytváří potenciální separační vrstvu která může při provlhnutí během vyrovnávacího omítání degragovat a ztratit přídržnost k podkladu. Vzhledem k poměrně malému rozsahu plochy doporučujeme po zvhlčení, odstranit malbu a pokud dojde k jeho uvolnění, tak i štuk. Není třeba se obávat lokálních nerovností, které vzniknou při odstraňování těchto vrstev. Vyschlý obnažený podklad doporučujeme ošetřit přípravke Cemix Penetrace hloubková. K vlastnímu vyrovnání doporučujeme použít materiál Cemix Jednovrstvá omítka strojní a ruční (označení 073), která po vyrovnání tvoří ideální podklad pro následný obklad.

  Ing. Miroslav Štenko - vedoucí Útvaru vývoje a technické podpory prodeje

  Copyright © 2017 - 2018 LB Cemix, s.r.o. | Impressum

  Informace o ochraně spotřebitele

  LB Cemix, s.r.o. – jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.