LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  12. 8. 2012

  Mám dotaz ohledně vhodné venkovní, nezateplené omítky. Dům má smíšené zdivo. Kámen a cihlu. Není potřeba kompletní omítku, jen opravy opadané a poškozené omítky. Děkuji za odpověď.

   

  Z dotazu není patrný rozash poškození omítek ani analyzovat důvod jejich poškození.

   

  V daném případě potřeby lokálních oprav, pokud lze předpokládat, že jsou omítky poškozené běžným zvětráním a ne přímým působením zemní vlhkosti nebo srážkové vody apod., není potřeba doporučovat žádné speciální systémové řešení. Po odstranění starých částí nesoudržné omítky se podkald opatří výrobkem Cemix Cementový postřik (označení 052), po vyzrátní se použije Cemix Jádrová omítka ruční (označení 082), event. Cemix Jádrová omítka ruční hrubá (označení 082 h) v případě potřeby větší tloušťky. Po vyzrání omítky se použije Cemix Vnější štuk (označení 023).

   

  Pokud byla omítka poškozena působením vlhkosti, bude potřeba nejpre k úspěšnému řešení stanovit a odstranit příčinu vnikání vlhkosti do konstrukce zdiva. Jedná-li se o zemní vlhkost, bylo by potřeba nechat vypracovat sanační posudek a na jeho základě doporučit soubor sanačních opatření...pro omítání se potom jako konečný krok použije skladba vytvořená ze sanačních omítek Cemix.

   

  V případě potřeby vypracování sanačního posudku jsou Vám k dispozici naši obchodně-techničtí poradci, na které naleznete kontakt na stránce: http://www.cemix.cz/obchodni-zastupci

  František Kubíček, DiS. - produktový management