LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  13. 8. 2012

  Dobrý den. Ve starém domě -100 let starý jsou původní původní omýtky narřené vápnem a které jsou nerovné. Čím mohu tyto nerovnosti vyrovnat. A jaký material mám použít na strop který částečně opadává ( praská) je rákosový a nad kterým jsou desky. Děkuji M.B.

   

  Z dotazu nevyplývá nic o velikosti nerovnotí ani o kvaliách současných omítek.

   

  Pro tento případ tedy předpokládejme, že omítky nejsou rovné, ale zároveň jsou soudržné a neopadávají. Pak bude potřebné odstranit staré vápenné nátěry, stěny penetrovat přípravkem Cemix Penetrace hloubková (jeden nátěr neředěný). Po vyschnutí penetrace se pro vyrovnání omítky použije Cemix Vnější štuk (označení 023) při vrstvě do 3-4 mm. V případě větších vrstev je vhodné použít materiál Cemix Jednovrstvá omítka strojní a ruční (označení 073). Obě omítky je možné upravit zafilcováním.

   

   

  František Kubíček, DiS. - produktový management

  Copyright © 2017 - 2018 LB Cemix, s.r.o. | Impressum

  Informace o ochraně spotřebitele

  LB Cemix, s.r.o. – jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.