LB Cemix, s.r.o.

  Podpora

  Poradna - řešení problémů - Omítky

  21. 4. 2010

  Dobry den.Zatepluji starsi rodinny barak kamennou vlnou a chtel bych se zeptat,jaky typ omitky se pro tuto kombinaci hodi. Predem dekuji!

   

  Pokud pomineme odolnost proti ohni, existují ještě dvě další vlastnosti minerální vlny, pro které je tento izolant v některých případech preferován před mnohem levnějším izolantem polystyrénovým. Jednou z těchto vlastností je její zvukověizolační schopnost a dále pak paropropustnost.

   

  Právě pokud se jedná o zmiňovanou paropropustnost minerální vlny, je potřeba jako povrchovou úpravu v rámci zateplovacího systému volit takovou omítku, která nezabrání průchodu vodních par dále do vnějšího prostředí, tzn. omítku s dobrými difúzními vlastnostmi. Z tohoto hlediska se obvykle nedoporučuje použitá šlechtěných omítek na bázi umělých pryskyřic (nebo chcete-li akrylátové omítky).

   

  Ze šlechtěných omítek Cemix lze doporučit výrobky: Silikonová omítka, Silikátová omítka či Silikonsilikátová omítka.

  František Kubíček, DiS. - produktový management

  Copyright © 2017 - 2018 LB Cemix, s.r.o. | Impressum

  Informace o ochraně spotřebitele

  LB Cemix, s.r.o. – jsme přední výrobce a dodavatel materiálů pro stavbu: zateplení, fasády, malty, stěrky, omítky, potěry, penetrace, lepidla, podlahové stěrky, sanační systémy, zahradní program. Pomůžeme vám vybrat vhodný materiál pro vaši stavbu, čerpat dotace na zateplení z programu Zelená úsporám i najít osvědčenou stavební firmu. Na kvalitu CEMIX se můžete spolehnout.